Instagram Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçmek Mümkün mü?

Facebook, Instagram, Twitter gibi kullanıcı sayısı milyonları bulan sosyal medya siteleri ile çeşitli nedenlerle iletişime geçmek istenebiliyor fakat bu kadar yüksek kullanıcıya da müşteri hizmetleri departmanı üzerinden direkt çözüm sunmak kabul edersiniz ki zordur.

İnsanlar özellikle;

  • Instagram şifre değiştirme,
  • Instagram hesap doğrulatma,
  • Instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim?,
  • Instagram irtibat telefonu,
  • Instagram canlı destek

vb. şeklinde Google arama kriterleriyle Instagram müşteri hizmetleri telefonuna ulaşmak isteseler de bu maalesef hüsranla sonuçlanıyor.

İlk kurulduğu zamanlarda Facebook bu hizmeti vermeyi denedi fakat kısa süre sonra kaldırmak zorunda kaldı. Instagram ise o topa hiç girmeden kullanıcılarına çeşitli formlar ve algoritmalar kullanarak yardımcı olmaya çalıştı. Aradığınız konuya ilişkin direkt form linklerini yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Instagram Müşteri Hizmetleri ile nasıl iletişim kurulabilir?

Bir telefon numarasının olmaması hiç iletişime geçilemeyeceği anlamına gelmiyor. Telefonla değilse bile çeşitli formlar ve Help sistemi üzerinden iletişim kurmak mümkün. Yalnız bilinmesi gereken bir konu da var ki bu iletişim çoğu zaman tek yönlü oluyor.

Eğer iletişime geçmek istediğiniz konu bir sosyal medyasının bir güvenlik açığı ise size bir şekilde dönüş yaparlar fakat şifre değiştirme gibi bir taleple giderseniz atacağınız mail dikkate alınmaz.

https://help.instagram.com adresini kullanarak profiliniz ve hesabınızla ilgili her türlü yardımı alabilirsiniz. Ayrıca, [email protected] mail adresine talebinizi göndererek destek alabilirsiniz.

Arama motorlarında konuyla alakalı birçok sonuç çıkıyor ve bunlardan bazıları 118’li bir numara vererek burayı arayın, ulaşırsınız diyor. Bunlar tamamen o hizmete para kazandırmayı amaçlar. 118’li numaralar üzerinden Instagram’a ulaşamaz sadece ödediğiniz ücretle kalırsınız. Bu konuda çok fazla kirli bilgi mevcut, Fenomenim Ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi en verimli şekilde vermeyi amaçlıyoruz.

Instagram Türkiye Ofisi var mı?, varsa nerede?

Evet, Instagram ve Facebook’un Türkiye’de bulunmasa da, Dublin Ofisi içerisinde bir Türkiye ofisi bulunmaktadır. Eğer ofis çalışanları ile iletişime geçilebilirse size yardımcı olunur. Fakat bu iletişim de müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarasıyla olmamakta, bir şekilde iletişime geçilse de her hizmet verilmemektedir.

İnsanlar en çok; Instagram hesap doğrulatmak için iletişim bilgisi arıyor fakat hesap doğrulatma talebi için telefon etmeye gerek yok. Çünkü Instagram çeşitli algoritmalar kullanarak hesabın doğrulanmaya uygun olup olmadığını kontrol ediyor. Kontrol talebi göndermek için hesap üzerinden çeşitli adımları izlemeniz yeterlidir.

Instagram hesap doğrulatma nasıl yapılır?

Hesap doğrulatmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Kimi kötü niyetli kişiler de hesabınızı doğrulatabileceği, direkt Instagram ile görüşebileceğini belirtip sizlerden para talep edebilirler. Bu kişilere aldanmayın ve kendi doğrulama talebinizi kendiniz gönderin. Şimdi size bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım.

Instagram’a giriş yaptıktan sonra;

  • Profil sekmesine geçiniz
  • Sağ üst köşede bulunan Menüyü açın
  • En altta bulunan Ayarlar kısmına tıklayın
  • Ayarlar sayfasında Hesap’a tıklayın
  • Açılan menü de “Doğrulama İste” seçeneğini görebilirsiniz.

Doğrulama istemek için formu belirtildiği gibi doldurmalı ve fotoğrafınız da bulunan kimlik belgenizi ekleyerek göndermelisiniz. Bu aşamadan sonra doğrulama uygunluğu kontrol edilecek. Eğer profil doğrulama kriterlerine uygunsa mavi tik hesabınıza eklenecektir. Doğrulama için uygun değilse telefonla ulaşabilseniz dahi bu doğrulama yapılmaz.

Instagram’da kurumsal ve devlet büyüklerinin hesapları nasıl doğrulatılır?

Özellikle siyasilerin hesapları yeni açılmış olsa da doğrulama yapılmış olabilir. Bu talep ilgili makamın ıslak imzası ile güvenilir kişiler tarafından Instagram’a direkt iletilir. Bu nedenle hesaplar manuel olarak doğrulanır. Bu makama sahip olmayan kişiler bu yöntemi kullanamazlar, makam adı kullansalar dahi suç işlemiş olurlar bu durum yargıya intikal ederek istenmeyen sonuçlar doğurur. Daha fazla detay için şuraya göz atın.

Instagram Gerekli İletişim Formları

Instagram’a belli konular için çeşitli formlar üzerinden erişmek mümkündür. İşinize yarayabilecek birkaç formlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ek olarak, Fenomenim Instagram takipçi paketlerine şuradan: https://fenomenim.net/instagram/turk-begeni/göz atabilirsiniz.