Instagram Limitlerine Takılmamak İçin 5 Harika Yöntem!

Instagram’ın spam ve kötüye kullanımı tespit etmek ve bunlarla mücadele etmek için uyguladığı günlük limitler, dürüst pazarlamacıları da etkilemektedir. Özellikle yeni bu sosyal medya dünyasına katılmış ve fenomen olmak isteyen, yaratıcı ve heyecanlı hesapların engellenmesi oldukça üzücü. Instagram algoritmasının bir insan olmadığını bir hesaplama makinesi olduğunu düşünürsek kimin neyi ne niyetle yaptığını bilmeden engellemesi, bloklaması, silmesi ya da cezalandırması anlaşılabilir.  Tüm bunların yanında iyi haber, biraz yaratıcılıkla, Instagram’ın günlük sınırlarını aşabiliyor olmamız.

Instagram’ın Günlük Limitlerini

Instagram günlük limitlerini Instagram Limitleri 2019 yazımızda detaylıca paylaşmıştık. Bu yazımızda limitlerin rakamsal değerlerinden çok bu limitlere takılmadan aynı aktiviteleri nasıl yapabileceğimizi paylaşıyoruz. Herhangi bir takip, beğeni ya da yorumdan sonra bir gün kadar beklemek istemiyorsanız yazımızın devamını dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram limitlerine takılmadan beğeni yapabilmek, yorum yapabilmek ve takip isteği gönderebilmek için 5 harika yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. 

  1. Otomatik paylaşım uygulamaları kullanabilirsiniz. 

İster bir sayfa yönetiyor olun isterseniz beş sayfa yönetiyor olun. Akıllı otomasyon uygulamarı olarak da bilinen bu otomatik paylaşım uygulamaları belirttiğiniz tüm hesaplarda hiç bir limite takılmadan paylaşım yapar. Bu uygulamaların özelliği gerektiği süre içerisinde gerektiği kadar paylaşım yapmasıdır. Yani eğer siz hedef kitlenizi, içeriğinizi, etiketlerinizi vs tam olarak eksiksiz bir şekilde girerseniz uygulama gerekli paylaşımları yapacaktır.

Akıllı otomasyon uygulamaları kullanmak, en az çaba göstererek, Instagram hesabınızın işlemlerini günlük sınırlarına kadar zorlamanıza yardımcı olabilir. Bu uygulamaları diğer uygulamalar ile entegre etmeniz mümkün olmaz. Çünkü her sosyal medya platformunun kendi içerisinde bir yapısı, limit sınırı ve algoritması vardır. Instagram için instagram akıllı otomasyon uygulamalarını tercih etmeniz gerekir. 

  1. Birden Çok Sayfa Kullanma

Muhtemelen, bu stratejiyi kullanan başka birçok sayfa görmüş olmalısınız. Temel olarak, ana hesaplarıyla kendi biyografilerinde bağlantıları olan birkaç Instagram hesabı oluşturarak ve bu hesapların tümü için Instagram’ın günlük limitlerine ulaşarak, asıl amaçlanan limiti etkili bir şekilde kaldırarak trafiği ana sayfanıza yönlendirebilirsiniz.

Örneğin, bir spor şirketi olduğunuzu varsayalım. Birden fazla bölümünüz var – basketbol, ​​beyzbol ve hokey. Her bölüm için farklı bir Instagram sayfası oluşturursunuz.

Burada takip edebileceğiniz birkaç farklı seçenek var:

Web sitenize trafik çekmeye çalışıyorsanız, özel Instagram sayfalarınızın her birinin biyografi kısmında mağazanızla bağlantı kurabilirsiniz. (mağaza linkinizi buraya ekleyebilirsiniz) 

Ana Instagram sayfanızda takiplerinizi oluşturmaya çalışıyorsanız, tüm özel sayfalarınızın bio kısımlarından ana sayfanıza link verebilirsiniz. Bütün bunlar, elbette, sizin tarafınıza daha fazla iş demektir. Neyse ki, yukarıda açıkladığımız  gibi, otomasyon uygulamaları süreci hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Günlük olarak tek bir hesabı kullanma 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, güvenilir bir hesapla yepyeni bir hesap arasında önemli bir fark var. Genel olarak, Instagram hesabınız ne kadar eski ve daha aktifse, günlük olarak o kadar fazla işlem yapmanıza izin verilir.  Sınırlı eylemlerinizi akıllıca kullanırsanız, yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazanabileceğiniz nadir bir durum ortaya çıkar. 

Açıkça söylemek gerekirse ne kadar uzun süredir instagram sayfanız varsa, ne kadar çok engellere takılmadan işlem yaparsanız ve karşılık alırsanız o kadar çok daha fazla işlem yapabilirsiniz. Bu konuda takip etme isteği gönderme, takip isteği kabul etme, yorum yapma ve beğeni yapma aynıdır. Ayrıca dm gönderim limitleri de hesaptan hesaba değişir. 

İşletmeniz için bir Instagram sayfası oluşturuyorsanız ve yepyeni bir hesabın günlük sınırlarıyla sınırlandırılmak istemiyorsanız, kişisel bir Instagram hesabınız varsa, kişisel hesabınızı işletmeniz için bir sayfaya dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde, ilk günden itibaren işletme hesabınızdan daha fazla işlem yapabilirsiniz.

İşiniz sizin adınıza bağlıysa, bunu yapmak daha kolaydır (kendi kendine yardım, fitness eğitmeni, danışman, vb.). Aksi takdirde, yakında kendi işinizi kuracağınızı biliyorsanız, Instagram hesabı oluşturun ve mümkün olan en kısa sürede orayı hareketlendirmeye çalışın. 

Yaratıcı olmak karşılaşabileceğiniz Instagram günlük limitlerini aşmanıza yardımcı olabilir, ancak bu etkili Instagram pazarlamasının sadece küçük bir kısmıdır. Geri kalanını uygun şekilde yönetmek için otomatik paylaşım planlayıcı araçları kullanabilirsiniz. 

Bu tarz uygulama ya da toollar ile birden fazla Instagram sayfasını yönetebilir, raporlamaları otomatikleştirebilir, takip isteği gönderebilir, yorum yapabilir, mesajlaşmayı yönetebilir ve Instagram DM’lerinizi yönetebilirsiniz. Ayrıca  masaüstünüzden içerik de planlayabilirsiniz.

Sonuç olarak toparlamak gerekirse, yaratıcı ve akıllıca davranın. Takipçilerinizin içeriklerinizi beğenmesini, içeriklerinize yorum yapmasını, onları paylaşmasını teşvik edin. Sizin hesabınızda ne kadar çok hareket olursa daha fazla hareket yapma şansınız artar. Yani paylaştığınız herhangi bir post onlarca hatta yüzlerce beğeni ve yorum alıyorsa sizin de buna cevap verme hakkınız doğar. Bu da demek olur ki siz de doğal olarak normaldeki limitlerden çok daha fazla yorum yapabilir, beğeni yapabilir ya da takipçi isteği gönderebilir hale gelirsiniz. 

Instagram’ı şaşırtın

Son olarak Instagram’ı şaşırtmayı unutmayın. Kısa süreli hareketsizlikler ya da bazen limitlere yaklaşan hesapların dondurulması instagram limitlerinin esnetilmesini ya da en azından limite gelmiş olmanıza rağmen ceza almamanızı sağlayabilir. Çünkü herhangi bir limit aşımından bir kez ceza aldığınızda sonrasında tekrar ceza almanız kaçınılmaz olur. Bundan daha kötüsü her seferinde ceza süresi uzar. Bu nedenle siz siz olun uyarılarımızı dikkate alın ve ceza almaktan kaçının.

Sevgilerimizle,