İnstagram Konum Ekleme Ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram, bünyesinde kişisel bilgilerinizi barındırmanıza olanak sağlamaktadır. Gerekli durumlarda, telefon-konum-e-posta bilgileri gibi daha şahsi, iletişim için gerekli birtakım bilgilerin de paylaşılmasını mümkün kılmaktadır. Eğer İnstagram profiline nasıl konum eklenir sorusuna yanıt arıyorsanız, hemen söylemek isteriz ki, bu özellik kişisel hesaplar için değil daha çok işletme hesapları içindir. Kişisel hesabınız varsa eğer, öncelikli olarak işletme hesabına geçiş yapmalısınız.

İşletme hesabının ne olduğunu tanıtarak başlamak istiyoruz. İnstagram işletme hesabına geçiş yapma nedir, nasıl gerçekleşir gibi konulara bir sonraki başlığımızda yer veriyor olacağız. İşletme hesabını kısaca, profil hesabınızın dışında ticari işleriniz için, profesyonel anlamda kullanabileceğiniz profil şeklinde tanımlayabiliriz. Özellikle İnstagram ile popüler olan işletme hesabı, birçok işletme tarafından tercih edilmektedir.

İşletme hesabı sayesinde, çeşitli avantajlar elde edebilirsiniz. Mesela hesabınızdaki gönderilerin kaç kişi tarafından göründüğü gibi kişisel hesap bilgilerinde yer almayan bilgilere erişim sağlarsınız. Bu tip bilgiler sayesinde, paylaşımlarınızı yaparken daha bilinçli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşletme hesabına geçiş yaptıktan sonrasında, kişisel hesabınıza tabii ki dönüş yapabilirsiniz. Bunun için bir sınırlandırma bulunmuyor.

İşletme hesabı konusunda gelen her soruya yanıt vermek istemiyoruz. Ancak diğer bir merak konusu da İnstagram işletme hesabı açma konusunda oluyor. Sınırsız sayıda işletme hesabı açılabilir mi? Genellikle bu soruyu, farklı niş alanlarında meşgul olmakta olan işletmeler sormaktadırlar. Farklı ürünleri satmak için farklı hesaplar açmakta olan işletmeler, elbette durumlarına en uygun olacak şekilde istedikleri farklı sayıda işletme hesaplarını oluşturabiliyorlar.

İnstagram İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

 Artık işletme hesabının ne olduğunu biliyoruz. İşletme hesabı içerisinde başlıkta belirtmiş olduğumuz çeşitli konum bilgisi ya da iletişim bilgisi gibi daha özel bilgilerin yer alabileceğini de öğrendik. Şimdi ise kişisel hesabınız üzerinden İnstagram işletme hesabına nasıl geçilir sorusuna yanıt vereceğiz. Dilereniz sıfırdan açabilir ya da kişisel hesabınızdan şu adımları takip ederek işletme hesabına giriş yapabilirsiniz:

  • İşletme hesabınızı oluşturabilmek için öncelikli olarak Facebook üzerinde üyelik oluşturmalısınız.
  • İşletme hesabına geçiş yap dediğinizde, sunucu sizi Facebook sayfasına yönlendirecektir.
  • Bu alandan gerekli bilgilerinizi giriş yapacak, işletme hesabınıza bağlanacaksınız.
  • İşletme hesabınıza giriş işleminizi gerçekleştirdiğinizde, artık profil oluşturmaya başlamışsınız demektir.
  • Birtakım bilgileriniz talep edilecektir. Bu alana e posta, telefon gibi bilgilerinizi girmeniz gerekecek.

 Bu şekilde, İnstagram işletme hesabına giriş yapmış olacaksınız. Ve gerekli iletişim bilgilerinizi ya da konum bilgilerinizi işletme hesabınızda belirtmiş olduğunuzda, artık profilinizde gerekli bilgilerin yer almaya başladığını göreceksiniz. Eğer tekrardan kişisel hesabınıza giriş yapmak isterseniz, yeniden profil ayarlarından kişisel hesaba geçiş yapabilirsiniz.

İnstagram Yeni Konum Ekleme Nedir?

 İşletme hesabı olmaksızın İnstagram yeni konum ekleme işleminin nasıl yapılacağı da merak konusudur. Eğer ticari hesabınız için değil, paylaşımlarınız için konum eklemek istiyorsanız, gelen güncellemeler sayesinde yeni konum ekleme işlemlerinizi sadece 2 adımda tamamlayabilirsiniz:

  • Yeni konum ekleme işlemleriniz için ilk önce Facebook üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Facebook’a giriş yaptıktan sonrasında, konumunuzu açmış olmalısınız. Konumunuz açıkken yeni bir konum adresi oluşturabilirsiniz. Arama çubuğuna, yeni konum isminizi yaparak ‘’ekle’’ diyoruz.
  • İkinci adım olarak İnstagra’a giriş yapıyor ve burada paylaşımlarınızı yaparken konum bildirme alanına yeni girmiş olduğunuz konum detaylarını yerleştiriyorsunuz.

 Konum bilgilerinizin nasıl olacağı ile ilgili herhangi bir şekilde sınırlandırma yoktur. Yani sadece işletme konumu eklemek zorunda değilsiniz. Dilerseniz, birçok kullanıcının yapmış olduğu gibi ilgi çekici ancak hayali olan konum da ekleyebilirsiniz. Paylaşımlarınızın altında belirecek olan konum ‘’cehhennemin dibi’’ gibi absürt bir paylaşım bile olabilir. İnstagram konum ekleme işlemlerinizde bu konuda özgür olduğunuzu belirtmek isteriz. Ancak şunu da eklemek istiyoruz ki bazı durumlarda konum ekleme yapılmasına rağmen, paylaşımlarda konumların görünmeme gibi sorunların gerçekleştmekte olduğu ile karşılaşabiliyoruz. Bu tarz durumlarda aşağıdaki çözümleri uygulayabilirsiniz:

  • Çok uzak bir konum belirlediyseniz eğer, İnstagram ya da Facebook bu tercihinizi kabul etmeyebilir.
  • Gerçek bir kategori oluşturmayı deneyin. Sahte, eğlence amaçlı yaratılmış olan kategoriler tabiri caizse ciddiye alınmayabilir.
  • Yeni konumunuzu ilk başta Facebook üzerinde deneyip çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi deneyin.

İnstagram konum ekleme ve değiştirme, instagram konum bulma instagram konum önerileri instagram konum değiştirme instagram konum hikayeleri instagram konum atma instagram konuma yazılacak sözler instagram konum ekleme sorunu instagram konum oluşturma instagram konum açma instagram konum ayarları instagram konum açma iphone instagram konum adı değiştirme instagram konum arama instagram konum açılmıyor instagram konum atamıyorum instagram a konum ekleme instagram a konum ekleyemiyorum.

İnstagram'a konum eklemek instagram için konum ekleme instagram konum belirleme aktif ve %100 türk instagram takipçi satın al. İnstagram konum bilgisi değiştirme instagram konum bulmuyor instagram konum bulunur mu instagram konum bulma sorunu instagram konum bilgisi ekleme instagram konum bilgisi kapatma instagram konum çalışmıyor instagram konum cikmiyor instagram konum çıkmıyor instagram konum özelliği çalışmıyor instagram konum servisleri çalışmıyor instagram eklediğim konum çıkmıyor instagram işletme konumu çıkmıyor instagram konum yüklenemedi hatası çözümü instagram konum düzenleme instagram konum değişmiyor instagram konum doğrulama instagram da konum açma instagram dm konum atma instagram da konum eklenmiyor instagram da konum.

Paylasamiyorum instagram konum ekleme 2020 instagram konum eklenmiyor 2020 instagram konum etiketi instagram konum etiketi yapamıyorum instagram konum emojisi instagram konum ekleme bio instagram konum farklı gösteriyor instagram konum fontu instagram konum font instagram fotoğrafa konum ekleyemiyorum instagram fotoğrafa konum ekleme instagram fotoğraf konum siliniyor instagram fotoğraftan konum silme instagram fake konum instagram konum geçmişi instagram konum gözükmüyor.

İnstagram konum geçmişi silme instagram konum güncelleme instagram konum gizleme instagram konum görme instagram konum gönderme instagram konum gelip gidiyor instagram konum duzeltme instagram konum hikayeleri görünmüyor instagram konum hatası instagram konum hikaye instagram konum hikayesi instagram konum hikayeleri 2020 instagram konum hikayeleri neden gözükmüyor instagram konum hikayelerinde çıkmıyorum instagram konum ekleme ıphone ıphone instagram konum.

Bulmuyor instagram konum isimleri instagram konum ismi değiştirme instagram konum işareti instagram konum izin verme instagram konum isimleri komik instagram konum izni instagram konum izleyicisi görme instagram konum ile kişi bulma instagram konum eklemek instagram konum oluşturmak instagram konum yaratma instagram konum olmuyor instagram konum kapatma instagram konum kayboluyor instagram konum kapalı instagram konum kaldırma instagram konum kaydetme instagram konum.

Koymuyor instagram konum komik instagram konum küçültme lenovo instagram konum sorunu instagram konum mekan ekleme instagram mesajdan konum bulma instagram mesajdan konum atma instagram mavi konum instagram manuel konum ekleme instagram google maps konum instagram konum nasıl eklenir instagram konum nasıl atılır instagram konum neden eklenmiyor instagram konum nasıl kapatılır instagram konum neden siliniyor instagram konum neden açılmıyor instagram konum neden.

Olmuyor instagram konum nasıl açılır iphone instagram konum oluşturma 2020 instagram konumu oluşturma instagram olmayan konum ekleme instagram hikayede konum oluşturma instagram konum öğrenme instagram konum özelliği instagram konum örnekleri instagram özel konum ekleme instagram özel konum nasıl eklenir instagram giriş hareketleri konum öğrenme instagram konum paylaşma instagram konum problemi instagram konum paylaşamıyorum instagram profile konum ekleme instagram.

Paylaşıma konum ekleme instagram hikayede konum paylaşma instagram da konum paylaşma instagram story konum paylaşamıyorum instagram konum renkli yazma instagram konum reklam instagram resimden konum bulma instagram resme konum ekleme instagram konum ekleme resimli instagram konum siliniyor instagram konum sözleri instagram konum story instagram konum storyleri gözükmüyor instagram konum silme instagram konum storyleri görünmüyor instagram konum silindi instagram.

Konum servisi açma instagram konum şekli instagram konum tespiti instagram konum takibi instagram konum tanımlama instagram tanıtım konum instagram konum yazı tipi instagram konum yazı tipi değiştirme instagram story konum yazı tipi instagram giriş hareketleri tam konum instagram url konum bulma instagram üzerinden konum bulma instagram ülke konumu değiştirme instagram fotoğraf üzerine konum ekleme instagram fotoğrafın üstüne konum ekleme instagram video konum ekleme instagram konum yanlış instagram konum yanlış gösteriyor instagram konum yapma instagram konum yollama instagram konum yeri ekleme instagram konum yerine yazı yazma instagram konum ekleme 2019 instagram konum bulmuyor 2019 instagram konum yüklenemedi 2018 instagram konum ekleme sorunu 2020 instagram yeni konum ekleme 2020 instagram konum erişimi.