Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor (Çözüm) – 2021

Merhaba değerli Fenomenim Blog okurları, bugünkü yazımızda tabiki yine sizlerden gelen yoğun istek üzerine Instagram kendi kedine takip ediyor konulu makalemizi hazırladık. Bu makalemizde, Instagram hesabınızın otomatik olarak başkalarını takip etmesine neden olan sorunlara değineceğiz ve çözümden bahsedeceğiz. Kesin çözüm odaklı bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyunuz.

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor

Instagram hesabınızın başka hesapları kendi kendine takip etmesi kesinlikle normal bir durum değildir. Ücretsiz takipçi kazanma gibi yasal olmayan ve hesaplarınıza zarar veren uygulamalara giriş yapmanız sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Bir önceki yazılarımızda da söylediğimiz gibi, bu tarz ücretsiz takipçi kazandırdığını beyan eden uygulamalar hesaplarınız için tehlikeli ve oldukça riskli. Bu nedenle bu tarz uygulamalara giriş yapmanız durumunda, API veya direkt olarak kullanıcı adınız ve şifreniz alınmasıyla bir havuza dahil olursunuz. Bu havuzu da sistemin sahibi kullanabilir ve bunun sonucunda da hesabınız başkalarını takip eder. Sizden Instagram şifrenizi talep eden hiçbir uygulamaya veya siteye kesinlikle giriş yapmayın!

Bu Durumdan Nasıl Kurtulurum?

Instagram hesabınızın başkalarını otomatik olarak takip etmesini önlemek için uygulayabileceğiniz 2 adım mevcut. Hesabınızı daha güvende tutabilmeniz için bu adımları aşağıda sizinle paylaşacağız.

Instagram API İzinlerini Kontrol Edin

Buradan Instagram’a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra buradan izin verdiğiniz uygulamaları gözden geçirin. Eğer hiç izin verdiğiniz bir uygulama yoksa aşağıdaki adımı uygulayın. İzin verdiğiniz uygulamalar var ise izini kaldırın.

Instagram Hesap Şifrenizi Değiştirin

Instagram hesabınıza https://instagram.com/ üzerinden giriş yaptıktan sonra, buradan şifrenizi değiştirin. Şifrenizi değiştirdikten sonra, login olunan tüm cihazlardan çıkış yapılacaktır ve login olunan tüm sistemlerden de çıkış yapacaktır. Böylelikle hesabınız artık başkasını takip etmeyecektir.

Giriş Yapmanızı ve Şifrenizi Gerektiren Uygulamaları Kullanmayın!

Instagram takipçi arttırımı için pek çok ücretsiz uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan şifrenizi talep eden veya Instagram’a giriş yapmanızı gerektiren uygulamaları asla ama asla kullanmayın. Bu uygulamaları kullanmazsanız, Instagram hesabınızın kendi kendine başkalarını takip etmeyecektir. Şifrenizi ve giriş yapmanızı gerektirmeyen bir yoldan takipçi arttırımını düşünüyorsanız, Fenomenim güvencesi ile Instagram takipçi satın alma sayfamıza bilgi için göz atabilirsiniz. Sizlere uygun olursa, sayfadan satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç

Üst kısımda anlatılan adımları uyguladığınızda, Instagram hesabınız asla kendi kendine takip etmeyecektir. Instagram kendi kendine takip ediyor sorunu çözülmüş olacaktır. Aynı duruma tekrar düşmemek için lütfen uyarılarımıza da mutlaka dikkate alın. Instagram hesabınızın bir başka güvenlik problemi hakkında sorularınız olursa lütfen konuya yorum bırakın, cevaplayalım. Eğer yararlı bulduysanız da yorum bırakın ki konuyu okuyan kişiler de bilgilenmiş olsun.

Umarız yazımız faydalı olmuştur.