İnstagram Kasma Ve Donma Sorunu - İnstagram Durduruldu Hatası

İnstagram uygulamasının son dönemlerde daha ağır şekilde çalışmasıyla ilgili çok soru gelmektedir. İnstagram neden yavaş çalışıyor şeklinde yapılan aramalar da bunu çok net bir şekilde özetlemektedir. Bazı durumlarda ne yazık ki, platform içerisinde optimum düzeyde bir işlevsellikten bahsedemiyoruz. Bu durumu tetiklemekte olan en önemli konulardan bir tanesi tabii ki internet hızıdır.

Biliyorsunuz ki İnstagram bünyesinde video ve görsel içerikler yer almaktadır. Çok sayıda görsel içeriklerin varlığı, yükleme noktasında birtakım zorlukları peşi sıra getirmektedir ve İnstagram donma sorunlarına sebebiyet vermektedir. Görsellerin yüklenmesi ya da sayfanın yenilenmesi gibi çeşitli işlemlerde birtakım aksaklıkları gözlemleyebiliyorsunuz. Sayfayı yenilemek istediğinizde, çok ağır bir şekilde yenileme işleminin olduğunu görüyorsunuz.

 İnternetinizin hızını kontrol etmeniz bu açıdan önemli olabilir. Eğer Wi-Fi üzerinden uygulamayı kullanıyorsanız, mobil veri üzerinden kullanıma başlamanız işe yarar olabilir. Mobil verinin çok daha optimal düzeyde bir kullanım imkanı vereceğini düşünüyoruz. Tabii ki veri kullanım kotanızı da belirlemeyi ihmal etmeyin. Yüksek veri harcamasına sebebiyet verecek şekilde bir harcama yapmanız durumunda, yüksek maliyetli bir internet kullanımına sebebiyet vermiş olabilirsiniz.

İnstagram kasma sorunu tabii ki tek başına internet hızı ile alakalı olan bir durum değildir. Bununla birlikte başka birtakım sorunların da araştırılması gerekebilir. Cihaz kaynaklı olan sorunlar olabileceği gibi bunun yanı sıra uygulamanın da kendisinde sorunlar yer alabilir. İnternet konusunda yaptığınız hamleler ve değişimler eğer ki herhangi bir şekilde çözüm olmadıysa eğer o halde yeni çözümler üretebilmek için harekete geçmenin vakti gelmiştir.

İnstagram Neden Kasıyor?

Bu başlığımızda İnstagram neden kasıyor sorununa farklı açılardan çözümler bulmaya çalışıyor olacağız. Eğer yukarıda bahsetmiş olduğumuz interneti mobil veri üzerinden kullanma tercihini deneyip de sorun alamadıysanız, bu başlık altında vereceğimiz çözüm önerilerine kulak verebilirsiniz. İnternetinizin değil de cihazınızın buna sebebiyet vermekte olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sorun sadece Instagram’da değil aynı zamanda da diğer uygulamalar içerisinde mi?

Ön bellek sorunu, İnstagram takılma sorunu çerçevesinde dikkate alınması gereken sorunlar arasındadır. Bilmeniz gerekiyor ki, bu tarz olan sosyal medya uygulamaları, ön bellek noktasında bir ön yükleme mantığı ile hareket etmektedir. Resim dosyalarının, video içeriklerinin ön yükleme ile cihaza kaydedilmekte olduğunu unutmayın. Cihazınızın bünyesindeki uzun süreli bellek üzerinde ön bellek dosyaları yeterli baskı alanını yaratmaya başladığında, ne yazık ki bu durumun kaçınılmaz sorunu, uygulamaların çok daha ağır bir şekilde çalışmaya başlamasıdır.

 Ön bellek silme işlemleriniz için cihazınızın bellek ayarlarına giriş yapmayı denemelisiniz. Burada, belleği temizle seçeneğini bulacaksınız. Ve size anında ön bellek temizleme seçeneğini sunacak olan bir alan göreceksiniz. Bu alan üzerinden, ön belleğinizde birikmiş olan dosyalarınızı silebilirsiniz. Ön yükleme ile ele alınmış olan görsel içerikleriniz, video içerikleriniz, bellekte bir aşırı yüklemeye sebebiyet verebilmektedir ve İnstagram kasma sorununu ortaya çıkarabilmektedir. Dolayısıyla ön belleği düzenli olarak kendi elinizle ya da yan bir uygulama aracılığı ile silmeniz kaydıyla, sorunsuz olarak İnstagram’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnstagram Çalışırken Neden Donuyor?

İnstagram donuyor sorununa bakmaya devam ediyoruz. Yukarıda iki farklı yöntemi sizlere aktarmıştık. Şimdi bir farklı konu olan uygulama kaynaklı sorun ve çözümü bakış açısı ile hareket etmeyi planlıyoruz. Eğer cihazınızdaki ön belleği temizlediniz, internetinizde bir sıkıntı olmadığını düşünüyorsunuz ve diğer uygulamalarda herhangi bir sorun olmadığını da görebiliyorsunuz. Tüm bunlara bakmış olduğunuz zaman sorunun uygulama kaynaklı olabileceğini düşünmeye başlıyorsunuz. Uygulama kaynaklı olan bir sorun ile karşılaşmakta olduğunuzu düşünüyorsanız, yapacağınız şeyler çok daha basittir.

Uygulamalara gelen ve yüklenmiş olan güncellemeler, uygulamalarda belli başlı yenilikleri içerirken, bunu yanı sıra uygulamaların cihazlarda optimum şekilde çalışabilme ortamını da kurmaktadır. Bu yüzden güncellemeleri takip etmek demek aslına bakarsanız bir bakıma da uygulamaların daha optimal şekilde çalışabilmesi demektir. İlk başta İnstagram donma sorunu çözümü için uygulamanızı güncel tutmayı deneyebilirsiniz. Bunun adına Google Play Store üzerinden uygulamayı güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise cihazınızı güncel tutmak olmalıdır. Eğer uygulamanız güncel olmasına rağmen hala birtakım sorunlar görülüyorsa, sisteminizi güncelledikten sonrasında uygulamanın daha optimum düzeylerde çalışmasını sağlayabilirsiniz. İnstagram kasma sorunu için sistem güncellemesi yaptığınızda, uygulamanın son gelen güncellemeyle birlikte, eski sisteminize optimal olmadığını fark edebilirsiniz. Bu tarz durumlarda sistem güncellemeleri, uygulamaların daha temiz bir şekilde çalışmasını sağlayabilmektedir.

 • İnstagram Kasma Sorunu
 • İnstagram Kasıyor Android
 • İnstagram Çok Kasıyor
 • İnstagram Dm Kasma
 • İnstagram Dm Kasıyor
 • İnstagram Kasıyor Son Dakika
 • İnstagram Filtreleri Kasıyor
 • İnstagram Takipçi Kasma Forum
 • İnstagram Donma Sorunu
 • İnstagram Donmaya Başladı
 • İnstagramın Sürekli Donması

İnstagram Neden Durduruluyor?

İnstagram neden durduruluyor sorusuna baktığımızda, aslında altında çok çeşitli etmenleri, nedenleri barındıran bir sorudur. Konu genel itibariyle anlık bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Veya cihaz ile ilgili olan bir problem de meydana gelmiş olabilir. Fakat ne olursa olsun, size her açıdan bir çözüm ihtimali sağlayabilecek olan bazı öneriler getireceğiz. Önerilerimiz ışığında, sürekli yaşamakta olduğunuz bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz:

 • İnstagram durduruldu hatası alıyorsanız eğer ki ilk başta uygulamanın sorunlu çalıştığını ele alabiliriz. Uygulamayı kapatıp, gerekirse cihazı yeniden başlatıp, kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • Uygulamanın yeniden başlatılması eğer sorunu çözmediyse, RAM kullanımına bakabilirsiniz. Arka planda çok sayıda uygulama çalışıyorsa, bazıların silmeniz ya da çalışmalarını durdurmanız gerekebilir.
 • Bellek sorunu, sıklıkla günümüzün problemleri arasındadır. Gereksiz bellek kullanımı sonrasında, uygulamalar düzgün çalışmamaktadırlar. İnstagram içerisinde ön bellek yüklemesi yoğun olduğu için de, bellek aşırı zorlanıp, durdurma hataları meydana gelebilmektedir.
 • Bellek sorununun bir diğer çeşidi olan ön bellek konusuna da bakabilirsiniz. Eğer İnstagram çalışmayı durdurdu hatasını sık alıyorsanız, ön bellekteki gereksiz dosyaları silmeyi deneyebilirsiniz.
 • Cihazınızın güncel olmaması da bu sorunu doğurabilmektedir. Cihazınızın sistem güncellemelerini mutlaka yapmayı önermekteyiz.
 • Aynı şekilde uygulamanın da güncel olmaması, bu sorunu doğurabilmektedir. Çünkü biliyorsunuz ki gelmekte olan güncellemeler, uygulama içerisinde her ne kadar belirli yenilikleri tetiklese de, bunun yanı sıra, optimal çalışma konusunda da gelişim sağlamaktadır.
 • Uygulamanın güncellemelerini, cihazınızın güncellemelerini yaptınız ancak hala bir sorun yaşanıyor. O halde yapılması gereken İnstagram çalışma hatasıraporunu uygulama yetkilileri ile paylaşmaktır. Hata gönder raporuyla birlikte, durumdan haberdar edebilirsiniz. Çünkü bu noktada demektir ki bu sorun sadece sizin için değil, gelen bir güncelleme sonrasında herkes adına oluşan problemdir.

İnstagram Durduruldu Hatası

İnstagram durduruldu hatası aldığınızda, verdiğimiz yöntemleri yaptıktan sonra genel itibariyle kullanıcılar çözüme kavuştuklarını söylemektedirler. En önemli sorunlardan bir tanesinin, özellikle de bu tarz sosyal medya uygulamalarında, ön bellek yükleme sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek kalitede olan görsellerin yükleniyor olması, videoların yükleniyor olması, siz farkında olmadan bir süre sonrasında uzun süreli belleğe yoğun bir baskı yüklemektedir.

 Ön bellek içerisinde birikmiş dosyaları sildikten sonrasında korkmayın, bir şey kaybetmiyor olacaksınız. Ön bellek sisteminin çalışma mantığı bir dahaki sefere aynı görseli açtığınızda bunu bellekten getirmek üzerine kuruludur. Yani mesela birisinin görseline baktınız. Sonrasında sistem bunu kaydederek, mobil veriden yememek adına, hemen ön bellekten aynı görseli sizinle paylaşacaktır. Elbette pratik bir uygulama gibi duruyor olsa da, İnstagram’da aynı görsele defalarca dönüp bakma ihtiyacı pek olmamaktadır. Bu tarz dinamik paylaşımların içerisinde ön bellek oldukça kabarık bir hal alıp cihaza bir anlamda zarara neden olmakta ve İnstagram durduruldu şeklinde hatalara sebebiyet vermektedir.

İnstagram Çalışmayı Durdurdu

İnstagram çalışmayı durdurdu olarak bir hata aldığınız zaman, bahsetmiş olduğumuz çözüm yöntemlerine göre hareket edip, sorunlarınızı çözebilirsiniz. Daha optimal düzeyde uygulamanın çalışmasını istiyorsanız, bundan sonrasında uygulama içi güncellemeleri sürekli takip etmeli ve zamanında kurmalısınız. Mutlaka bu güncellemeleri takip etmeyi ihmal etmemelisiniz. Ve şunu da eklemek istiyoruz ki, sisteminizin güncel olması da uygulamalar için çok önemlidir.

 Hesabınızdaki çalışmaların durdurulmasıyla birlikte erişim sorunu yaşamaya başlarsanız eğer ki, uygulama üzerinden geri bildirim bırakabilirsiniz. Geri bildirimlerinizi uygulama yetkililerine gönderecek, bu şekilde geri dönüş alabileceksiniz. Uygulama üzerinden dönüş almazsanız eğer ki, mail adresiyle de iletişime geçebilirsiniz. Mail adresi üzerinden uygulamadan geri bildirim aldığınızda, konuya ilişkin çözümler getirilecektir. İnstagram hesabıma erişemiyorum gibi sorunlarda da mesela sürekli olarak bu tarz mail ile çözüm yöntemleri geliştirebiliyorsunuz.

İnstagram hesabın için hemen ucuz, güvenilir ve gerçek türk instagram takipçi satın al ve takipçi satın alarak yükselişe geç.

İnstagram durduruldu hatası instagram durduruldu ne demek instagram durduruldu hatası 2020 instagram durduruldu hatası samsung instagram durduruldu sorunu nasıl çözülür instagram durduruldu hatası kesin çözüm instagram durduruldu android durduruldu android instagram hikaye atarken durduruldu hatası instagram durduruldu bildirimi instagram calismayi durdurdu hatasi instagram durduruldu sorunu nasil cozulur instagram durduruldu çözümü instagram durduruldu diyor.

İnstagram hesabıma girince durduruldu instagram durduruldu hatasi nasil giderilir instagram.durduruldu instagram durduruldu hatası veriyor instagram işlemi durduruldu instagram durduruldu j7 prime instagram durduruldu ne yapmam lazım instagram durduruldu mu? Durduruldu mu instagram, neden durduruldu son dakika instagram neden durduruldu 17 temmuz 2019. Niye durduruldu instagram durduruldu neden olur instagram ödemeler durduruldu instagram durduruldu raporu instagram reklam durduruldu instagram durduruldu sorunu instagram durduruldu sorunu 2020 twtter durduruldu sorunu instagram sürekli durduruluyor neden instagram beklenmedik şekilde durduruldu instagram tanıtım durduruldu instagram durduruldu hatası tablet telefonda instagram durduruldu hatası tablet instagram durduruldu t50 instagram durduruldu hatası instagram neden durduruldu instagram durduruldu uyarısı durduruldu uyarısı instagram durduruldu hatası uygulaması uygulaması durduruldu instagram durduruldu yazıyor instagram durduruldu 2020 instagram durduruldu 2021 durduruldu 2020 durduruldu 2022 note 2 instagram durduruldu hatası instagram durduruldu hatası note 3 note 3 instagram durduruldu asus zenfone 5 instagram durduruldu hatası.