Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir?

Merhaba sevgili Fenomenim Blog okurları, bir yeni yazımızda daha beraberiz. Uzun süredir yardım yazıları paylaşmıyorduk. Bugün yeni bir yardım yazımızla karşınızdayız. Herkesten gelen aşırı istekleri geri çeviremedik ve “Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir?” sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Umarız faydalı olur.

Instagram Hikaye Nedir?

Genel bir kavramla başlayalım sonra da detaylara inelim. Instagram 2016 yılında yeni bir özelliğini tanıttı. Hikayeler yani Stories. Snapchat’i bile kısa zamanda elimine eden Instagram‘ın bu yeni özelliği, günde milyonlarca insan tarafından kullanılmakta. Hal böyle olunca da Instagram sürekli güncelleme yaparak, hikayeler özelliğine yeni boyutlar kazandırmakta. En son çıkan özelliklerden biri ise, Instagram hikayesine link yani bağlantı eklemek oldu.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir?

Herkes aslında bu sorunun cevabını merak ediyor. Tam olarak nereden ekleneceğini bulamayan bir sürü kişi var. Bunun temel sebebi, özelliğin henüz tüm kullanıcılara açılmamış olması. Instagram’ın verdiği istatistiklere göre, 2017 yılının haziran ayında, Instagram hikayelerine link ekleme özelliğine sadece Instagram kullanıcılarının %27 ‘lik kısmı erişebiliyor. Aşağıda anlatacağımız şekilde, eğer sizin Instagram hesabınızda bağlantı ekleme kısmı görünüyorsa, hesabınızda bağlantı ekleme aktif konumdadır. Eğer gözükmüyor ise yine Instagram’ın belirttiğine göre 2017 yılının Aralık ayına kadar beklemeniz gerekebilir.

 

  • Yukarıdaki resimde “Bu Kısımdan” kısmında gösterdiğimiz şekilde, hikayenizi yukarı doğru kaydırın.
  • Ardından “Bağlantı” – “Link” eklenebilecek bölüm gözükecektir.
  • Belirttiğimiz gibi bu özellik sizde aktifse görünecektir aksinde görünmez.

Instagram Hesabımda Link Ekleme Yeri Yok?

Malesef, yukarıda belirttiğimiz gibi, bu özellik henüz tüm Instagram hesaplarına gelmiş değil. Türkiye’de bilindiği üzere, şuan bu özelliği tanınan kişiler ve bir kısım da normal hesap kullanabiliyor. Instagram hesabınız popüler ve aktivite oranları yüksekse muhtemelen bu özellik şuanda sizin hesabınızda aktif olmalı. Aksinde, Aralık ayına kadar beklememiz gerekecek. Bazı durumlarda, bu özelliği çok isteyen kişiler, Instagram uygulamasında, Yardım kısmından Instagram’a bir yazı ileterek, özelliğin hesaplarında aktifleştirilmesini talep edebilmektedir. Eğer bu şekilde bir talepte bulunacaksanız, aşağıdaki ingilizce metni, Instagram’a uygulama içinden bildirin.

Dear, I really want to get the new feature of Instagram which is related with adding link to the stories. Thanks.

Buna ek olarak, Instagram hesabınızı daha aktif hale getirebilmek için, Instagram paketlerimize göz atabilirsiniz. Instagram hizmetlerimizden birini aşağıda paylaşıyorum.

instagram Takipci Satin Al

Umarız yazımız açıklayıcı ve anlatıcı olmuştur. Bir diğer yardım yazımızda görüşmek üzere.

Sosyal Medya Yönetimi Üzerine Programlar

Instagram’da Yorumları Beğenemiyorum [Çözüm]

 Instagram Video Yükleme Sorunu [Çözüm]

 Instagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşamıyorum [Çözüm]

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!