Instagram Hikayem (Storylerim) Konumda Görünmüyor Sorunu ve [Çözümü]

Instagram Hikayem (Storylerim) Konumda Görünmüyor Sorunu ve [Çözümü]

Instagram, her geçen gün yeni bir özelliğini yayına alıyor. Tabi, bunu milyonlarca kullanıcısının kullanımına sunmadan önce farklı ülkelerde farklı kullanıcılar ile test ediyor. Bu testlere de beta testleri adı veriliyor. Beta testleri sonucu sorunsuz görünen özellikler de tüm kullanıcılara açılıyor. Instagram özellikleri her ne kadar test edilse de bazen kullanıcılara açıldıktan sonra bir çok soruna neden olabiliyor.

Bunlardan en yaygın olarak karşılan sorun instagram hikayelerindeki konum sorunudur. Instagram hikayelerindeki konum sorunu iki şekilde karşımıza çıkıyor, birinci olarak belirli bir konumda paylaşılan instagram hikayeleri o konumdaki diğer hikayelerin yanında görünmeyebilir. Diğer sorun ise instagram hikayelerine konum ekleyememe sorunu. Bu yazımızda her iki sorunun da tam olarak ne olduğu, çözümünün ise nasıl yapılabileceğini detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Instagram şehir hikayeleri görünmüyor sorunu ve çözümü

Instagram’da hikaye paylaşırken bir çok yazı, etiket, emoji ya da gif kullanabildiğimiz gibi aynı şekilde konum da kullanabiliyoruz. Instagram hikayelerinde en çok kullanılan özelliklerin başında ise konum ekleme özelliği geliyor. Instagram konum ekleme denince akla gelen ilk konu da storylere konum ekleme konusudur. Ancak bir çok takipçimizden instagram storylerine konum eklediklerinde özellikle de şehir konumları eklediklerinde bu hikayelerin ekledikleri konumlarda çıkmadığı yönünde bildirimler geliyor. Instagram hikayelerine şehir konumu eklediğiniz halde bu hikayeler konumda çıkmıyorsa bunun bir kaç farklı nedeni olabilir.

Ilk olarak konum özelliği aşamalı olarak kullanıcılara sunuldu. Bu demek oluyor ki instagram uygulamasının en son versiyonunu kullanmıyorsanız, uygulamanızı güncellemediyseniz o zaman bu özellik çalışmıyor olabilir.

Ikinci sorun ise bu konumda aynı anda binlerce hatta bazen onbinlerce hikayenin aynı anda paylaşılıyor olması. Özellikle de herhangi bir festival ya da konser zamanı gibi özel günlerde çok popüler bir bölgedeyseniz ve herkesin konum olarak eklediği yeri siz de konum olarak ekliyorsanız hikayeniz bu konumda çıkmayabilir.

Çünkü bu tarz zamanlarda aşırı yoğunluk olduğu için belirli noktalarda Instagram’ın özellikleri tam olarak çalışmıyor. Bu tarz durumlar daha önce çok kez yaşandığı için artık herkes tarafından bilinmektedir.

Instagram Konum Hikayelerinde Çıkmıyorum

Instagram konum hikayelerinde çıkmıyorum neden bilmiyorum konusunun bir diğer nedeni ise, sürekli aynı konumda çok fazla hikaye ya da post paylaşıyor olabilirsiniz. Bildiğimiz gibi instagram postlarına da konum eklenebilmekte. Aynı hesap üzerinden sürekli aynı konuma storyler, postlar ekleniyorsa instagram bunu spam olarak algılayıp engelleyebilir. Instagram’ın sürekli birbirini tekrarlayan etkinlikleri anlama noktasında çok ciddi bir algoritması olduğunu unutmamak gerekir. Spam hesapları ortadan kaldırmak için oldukça hassas bir şekilde çalışan Instagram’ı kızdırmamaya özen gösterelim.

  • Instagram hikaye konum sorunu aynı zamanda sadece siz göremediğiniz için de olabilir. Şöyle ki, instagram hikayelerinde ya da postlarda eklenen bir konuma tıkladığınızda bir anasayfaya gelirsiniz.
  • Bu sayfada iki sekme vardır; birinci sekme top ikinci sekme ise yakın zamanda olanlardır. Top yani popüler sekmesinde daha çok takipçisi olan kişilerin paylaştığı hikayeler görünür.
  • Eğer sizin Kanye West’ten daha fazla takipçiniz yoksa ve onun hikaye paylaştığı bir konumda hikaye paylaşıyorsanız popüler sekmesinde çıkmayı beklemeniz pek gerçekçi olmaz.

Recent ya da yakın zamanda sekmesinde ise en son o anda, tam olarak salisesi salisesine paylaşım yapılan hikayeler çıkar. Yine aynı şekilde milyonlarca aynı insanın konum olarak eklediği bir noktada kendi hikayenizi görmeniz biraz zor olabilir. Bunun için aşağılara doğru inmeniz gerekebilir.

Instagram hikayeme (Storyime) konum ekleyemiyorum sorunu ve çözümü

Instagram hikayelerine konum ekleyebilmeniz ya da şehir ekleyebilmeniz için öncelikle bu özelliğin sizin hesabınıza açılmış olması gerekiyor. Bunun için de instagram uygulamanızın güncel olması lazım. Instagram genel olarak uygulamasını kendi kendine günceller, yani telefonunuzdaki uygulama güncel olur. Ancak siz ayarlarda bazı şeyleri değiştirirseniz uygulamalar kendi kendini güncelleyemez.

Eğer Instagram’da story paylaşacağınız zaman konum özelliği çıkmıyorsa ilk olarak telefonunuzdaki instagram uygulamasını kaldırıp güncel yeni versiyonunu indirmelisiniz. Bazen telefonu açıp kapatmak da işe yarayabilir. Çünkü uygulamalar bazen hata verebilir ve telefonunuzu çok uzun zamandır kapatıp açmadıysanız bu sorun yaratabilir.

Hikayelere konum eklerken telefonunuzun konum özelliğinin açık olduğundan emin olmalısınız. Çünkü eğer telefonunuz bulunduğu konumu alamazsa hiç bir şekilde konum ekleyemezsiniz. Instagram’da hikaye paylaşırken internet bağlantınızın olduğundan, telefonunuzun konum özelliğinin açık olduğundan emin olunuz. Tüm her şey eksiksiz tamamsa ve siz hikaye paylaşırken hala konum özelliği etkin olmuyorsa o zaman yine kendi hesabınızla başka bir telefondan giriş yapıp hikaye paylaşmayı deneyiniz. Farklı cihazda konum özelliği etkin oluyorsa o zaman sizin telefonunuzda bir sorun olabilir.

Bunun için telefonunuzu aldığınız yere götürüp durumu anlatabilirsiniz. 

Instagram hikayelerine konum eklemek neden önemlidir?

Instagram hikayelerine eklediğiniz bazı şeyler sizin daha fazla kişiye ulaşmanızı ya da daha fazla kişinin size ulaşmasını sağlayabilir. Şöyle ki, herhangi bir instagram hikayenize hashtag yani etiket eklediğinizde, o etikete tıklayanlar o etiket altında paylaşılan tüm hikayeleri bir arada görebilirler.

Bu da sizin daha fazla kişiye ulaşmanızı böylede daha fazla kişinin sayfanıza gelmesini sağlar. Ne kadar çok kişi sayfanızı ziyaret ederse takipçi sayılarınızı da o kadar fazla artırabilirsiniz. Tıpkı etiket eklemek gibi konum ekleme de sizin hikayelerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar. 

Etiketler ve konumlar fotoğraf postlar, video postlar ve instagram hikayeleri için aynı şekilde çalışır. Hepsi de paylaşım sırasında eklenen etiketlerin, konumların altında diğer postlarla birlikte görülür. Ancak şunu unutmamak gerekir ki, bir instagram hikayesi paylaşırken konum eklediğinizde ve sonrasında o konuma tıkladığınızda gittiğiniz sayfada sadece instagram hikayelerini görürsünüz.

Yani o konumda paylaşılan diğer videolar ya da instagram postlarını göremezsiniz. Instagram, postları ve hikayeleri ayırmıştır. Aynı şekilde herhangi bir etiket ya da konum ile bir post paylaştığınızda o konum ya da etikette sadece postları görebilirsiniz, instagram hikayelerini göremezsiniz. Paylaşımlarınızın postlarla birlikte görünmesini istiyorsanız içeriğinizi post olarak paylaşabilirsiniz. Dilerseniz bu postu aynı zamanda hikaye olarak da paylaşabilir oradan da konum ve etiket ekleyebilirsiniz. 

Instagram konum gözükmüyor ya da çıkmıyor sorunu için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Eğer bu konuda sorun yaşamaya devam ediyorsanız bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Ek olarak, Fenomenim'den gerçek ve aktif etkileşimler satın alabilirsiniz, buraya göz atabilirsiniz.

Umarız bu yazımız işinize yaramıştır.

Saygılarımızla,

3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
  • Ömür Boyu Garantili
  • Kullanıcı Adı Giriniz
  • Kimseyi Takip Etmezsiniz
  • Güvenlidir
  • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al