Instagram Hesap Onaylama, Mavi Tik Nasıl Alınır? – 2021

Hepinize merhabalar değerli Fenomenim Blog okurları, bu yazımızda sizlerden gelen inanılmaz talebi bir nebze olsun karşılayabilmek adına Instagram’da mavi tik nasıl alınır veya Instagram’da hesap nasıl onaylanır, bunu açıklayacağız. Açıklayacağımız bilgiler, ilk defa internet ortamında paylaşılıyor. Diğer hemen hemen tüm sitelerde yer alan işe yaramaz bilgilerin aksine, biz para istemeksizin Instagram Mavi Tik ‘i nasıl alabileceğinizi sizlere açıklayacağız. Yazımızı yararlı bulursanız, lütfen yorum bırakın ki sonrasında yazıyı okuyacak olan okurlarımız bilgi sahibi olabilsin. O zaman haydi başlayalım;

Instagram Mavi Tik Nedir? Hesap Onaylama Nedir?

Bildiğiniz üzere Instagram dünyanın en popüler sosyal medya mecrası konumunda. 2012 yılında tanıtılan, “Instagram Account Verification Badge” yani bizim tabirimizle mavi tik, o günden bu güne tanınmamış, tanınmamış pek çok kişi tarafından arzu ediliyor. Instagram ilk başlarda bu onaylı hesapları sadece çok dar bir kesime özel tutsa da şuanki durumda pek çok kişide görmeniz mümkün. Instagram hesabınızı onaylatmanız için sizlere bir kaç yöntem vereceğiz ve bu yöntemlerin sonucunda Instagram uygun bulursa hesabınızı onaylayacaktır.

Adım Adım Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Belirttiğimiz gibi pek çok kişi Instagram‘da onaylı hesap durumuna gelip, profilinde mavi tik ibaresini görmek için can atıyor. Lakin pek çok kişi bunu başaramıyor veya çok pahalı miktarlar ödeyerek bir şekilde bizim anlatacağımız yöntemi kullanarak Instagram’da onaylı hesap olabiliyorlar. Bugün sizinle paylaşacağımız method ücretli olarak satılsa da biz her zaman olduğu gibi tüm halkımızın bundan ücretsiz olarak yararlanması taraftarıyız. O zaman adım adım Instagram’da mavi tik nasıl alırsınız, başlayalım.

Aşağıda maddeler halinde yer alan ibareler, Android cihaz üzerinden gerçekleştirilmektedir, iOS yani iPhone cihazlar için de aşağıdaki adımlar rahatlıkla uygulanabilir. Aşağıda maddeler halinde sıralıyoruz ardında da konuya ilişkin görselleri hemen altında paylaşıyoruz.

ÖNEMLİ UYARI

** Lütfen sayfanın en aşağılarında yer alan yeni adıma göz atınız! (16 Eylül Güncelleme)

Önemli! : Instagram’da onaylı hesap sahibi olabilmeniz için, Türkiye’de herhangi bir otoriter haber sitesinde veya blog sitesinde, adınızın veya markanızın geçtiği haber veya makaleler olmalıdır. Bu haber ve makaleleri Instagram’a iletmemiz gereklidir. Eğer hakkınızda hiçbir haber veya tanınmış olduğunuzu kanıtlayacak bir makale bulunmuyorsa. Aşağıdaki işlemin şans oranı %30 aralığındadır.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Profilinizin olduğu kısma gelin, sağ en üst köşede ayarlar veya “3 nokta alt alta” simge mevcuttur, tıklayınız. (Görseller aşağıdadır)
 • Karşınıza ayarlar sayfası gelecektir. (Görseller aşağıdadır)
 • Bu sayfada aşağı doğru kaydırın, “DESTEK” başlığının altında, Sorun Bildir ibaresi mevcuttur. Ona tıklayın. (Görseller aşağıdadır)
 • Açılan ekranda, “Görüş Bildir” i seçin. (Görseller aşağıdadır)
 • “Özelliği Seç” kısmından, “PROFİL” i seçin. (Görseller aşağıdadır)
 • Sağ üst kısımdaki ok aracılığı ile ilerleyin. (Görseller aşağıdadır)
 • “Neyi Geliştirmemizi istersin?” kısmına aşağıda belirtiğimiz Ingilizce metni yazın. (Görseller aşağıdadır)

Dear Authorized,

I am sending this request right now to prove that I am a known person in Turkey. To avoid my imitations, I need a verified account badge as soon as possible. Please investigate my request then give me a verification badge (Blue Tick).

Here are some details that make you believe I am a known person in Turkey.

URLs:

! Bu kısma hakkınızda çıkan haber veya makaleleri ekleyin !

My Instagram Username: ! Buraya kullanıcı adınızı yazın !

My Real Name/Surname: ! Buraya Adınızı Soyadınızı yazın !

Birazdan söyleyeceklerimiz kesinlikle bir pazarlama stratejisi olarak anlaşılmasın. Belli başlı durumlarda, Instagram’da hesabınızın onaylanması sahip olduğunuz takipçi sayısına da bağlı. Takipçi sayınızın yüksek olmasının, başvuru kriterlerinde önemli bir rolü olduğu hepimizce biliniyor. Eğer takipçilerinizi kaliteli ve güvenli yoldan arttırmak gibi bir düşünceniz var ise (opsiyonel), Fenomenim kalitesi ile kaliteli takipçiler edinebilmeniz mümkün. Bunun için buradan paketlerimize göz atabilirsiniz. Eğer içinize sinerse, ilgili sayfadan bu işlemi yürütebilirsiniz.

Güncelleme- Instagram’da Hesap Doğrulama Yeni Yöntem! (16 Eylül Önemli!!)

Değerli okurlarımız, bu sayfayı sürekli güncel tuttuğumuzdan bahsetmiştik. Buna istinaden, Instagram’ın hesap doğrulamasını herkese açtığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Instagram’da kimlik bilgilerini gönderen her bir gerçek kişi artık Instagram’da artık onaylı hesap durumuna gelip, mavi tik alabilir. Yalnız dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Instagram’ın bu durumu herkese açması şu demek değildir; herkes Instagram’da onaylı hesap olabilir. Bunu kesinlikle düşünmeyin, Instagram halen, ülkesinde tanınan ve bilinen kişileri onaylamakta. Normal bir kişinin Instagram’da onaylanması kimlik bilgilerini gönderse dahi pek mümkün olamayabilecektir. Bu durumda, lütfen aşağıdaki adımları uygulamadan önce, yukarıdaki adımları da uygulayın. Yeni uygulamaya göre Instagram’dan doğrulama talep etmek için şu adımları izleyiniz;

 • Instagram’ı açın.
 • Sağ üst kısımdan “Ayarlar” kısmına gelin.
 • Ayarlar içerisinde, “Doğrulama Talep Et” veya “Request Verification” adımına basın.
 • Ardından gelen ekranda şartları kabul edin ve kimliğinizin arkalı önlü resimlerini çekip Instagram’a yükleyin.
 • Hepsi bu kadar, bundan sonraki adımda Instagram’ın sizin doğrulama talebinizi değerlendirmesi 15-45 gün aralığında değişecektir.

Sonuç (Instagram Hesap Onaylatma)

Sevgili okurlarımız, bu bilgileri Türkiye’de ilk defa Fenomenim ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz. Umarız, işinize yarayacaktır. Yazımızı beğendiyseniz, aşağıdan oylayabilirsiniz ve yorum yapabilirsiniz.

Sevgilerimizle,