Instagram Hesap Gizliliği Nasıl Kaldırılır?

Instagram Hesap Gizliliği Nasıl Kaldırılır?

Bu yazımızda sizler için İnstagram profilinizin gizliliğini kaldırmayı ve fotoğraf, video gönderilerinizin herkes tarafından görünür olmasını nasıl sağlayacağınızı öğreteceğiz. Bildiğiniz gibi İnstagram, insanların hayatına giren akıllı telefonların vazgeçilmez bir uygulaması. Anlarınızı hızlı bir şekilde fotoğraf ve video olarak paylaşmanıza olanak veren bu uygulama üzerinden, profil gizliliğini kaldırarak bir çok insanın sizin gönderilerine erişim yapmasının önünü açacak ve daha fazla takipçi edinebileceksiniz.

Bilindiği gibi Instagram uygulamasına Android ve Ios yani Iphone’ların işletim sistemi üzerinden ulaşım imkanı var, dolayısıyla uygulama üzerinden profil gizliliğini kaldırmak iki farklı şekilde mümkün olabilmektedir.

Android cihazlarda nasıl gizlilik kaldırılır?

Bir okuyuşta şıp diye anlayabileceğiniz, basit bir kaç adım ile Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz üzerinden İnstagram profilinizin gizliliğini kaldırmanız mümkün. Bu adımlar şu şekilde sıralanmaktadır;

– İnstagram uygulamasına giriş yapınız.

– Uygulamanın hemen alt köşesinde bir insan simgesi var bu simgeye tıklayarak profilinizi açınız.

– Profilinize girdiğinizde kendinizin oluşturduğu İnstagram profil fotoğrafını göreceksiniz, bahsi geçen fotoğrafın sağ kısmında “Profili Düzenle” seçeneği olması gerekiyor, bu seçeneğe tıklayınız.

– Açtığınız “Profili Düzenleme Alanı” üzerinde bir çok seçenek mevcut, bizim işimiz en altlarda yer alan bölgede burada “gizliliği kaldır” seçeneğini bulup tıklayın ve profil gizliliğinizi kaldırmış oldunuz.

IOS cihazlarda nasıl gizlilik kaldırılır?

Android üzerinden İnstagram profil gizliliğini kaldırma işlemlerinden ufak tefek farklılıkları olan İos işletim sisteminde İnstagram profil gizliliğini kaldırma işleminin, işlem adımları şöyle sıralanmaktadır;

– İnstagram uygulamasına giriş yapınız.

– İnstagram uygulaması üzerinden en alt sağ köşede yer alan “fotoğraf makinesi simgesini” bulun ve tıklayın.

– Android’de olduğu gibi açılan profilinizde, profil fotoğrafınızın hemen yanında yani sağ kısmında “profili düzenle” seçeneği mevcut olmalı, bu seçeneği tıklayarak ayarları yapılandıracağınız alana geliniz.

– Açılan profil düzenleme alanının en alt kısmında, “profil gizliliğini kaldır” seçeneğini tıklayarak profilinizin gizliliğini İos cihazınız üzerinden kaldırmış oluyorsunuz.

Gizliliği kaldırırsam ne olur ?

Bu işlemi kaldırdığınız anda, profiliniz ve gönderdiğiniz paylaşımlar herkes tarafından görülebiliyor. Sizi takip etmek isteyen kişi sizin onayınıza gerek kalmadan takip edebiliyor. Bu sayede profilinize girerek gönderilerinizi direkt olarak gören kişinin gönderileriniz hoşuna giderse sizi takip etmesi çok daha kolay oluyor, profiliniz gizliyken kişiler gönderilerinizi göremeyeceği için sizi takip etmeyebiliyorlar.

Gizliliği kaldırmak faydalı mı ?

İnstagram uygulamasında mevcut olan hesabınızın profil gizliliğini kaldırırsanız insanlar sizin profilinizde rahatça gezebilecek ve gönderileriniz hoşuna giderse sizi gizli konumda bulunan hesabınızın aksine takip etmek isteyebileceklerdir. Bu sayede hesabınızı takip eden kişi sayısında artış olacak dolayısıyla hesabınızı takip eden kişilerde gerçekleşen artış sizin hesabınızın bir fenomen hesaba dönüşmesi hususunda size yardımcı olacaktır.

İnstagram üzerinden hesap gizliliği kaldırılırsa gönderilerinizin erişimi artacak ve gönderileriniz daha fazla beğeni ve yorum alabileceklerdir. Bu anlamda sizin daha popüler bir hesaba sahip olmanız çok daha basit bir hal alacaktır. İnsanların sizin profilinizde ne kadar fazla gezdiği sizin popüler bir hesabınız olmasıyla doğru ortantılı olarak yükselmektedir. Profilinizi uzun süre gezen kişiler sizin popüler olmanız hususunda oldukça faydalı etkileşimlerde bulunurlar.

Firma hesapları için profil gizliliği kesinlikle kaldırılmalıdır, sizin sayfanızı incelemeden kişilerin ürün alımı yapmasını bekleyemezsiniz, dolayısıyla hesabınız gizli olduğunda kişiler size takip isteği bile göndermeyebilirler ancak açık olduğunda profilinizde incelemeler gerçekleştirerek sevdikleri ürünleri satın alabilirler.

Takipci Satin Al

Fenomenim Blog Yazilari

Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?