Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? | 2021 – Fenomenim

Instagram, giderek daha da popülerleşen bir sosyal medya mecrası. Instagram, görsel ögelerin bütünün paylaşıldığı bir sosyal medya mecrası. Instagram ile bir çok kişi fenomen haline gelmeye başladı. Elbette zamanın ilerlemesi ile instagram giderek daha da popüler bir hal almaya başladı. Fakat esas olarak fenomen olmanın bu kadar kolay bir hal almasının ana nedeni sosyal medya mecraları. Ve bu sosyal medya mecralarının bütününe bakıldığında son zamanların en popüler mecrası elbette instagram. Özellikle instagram sosyal medya mecraları arasında gençlerin en çok tercih ettiği sosyal medya ağı olma özelliğinde. Nedenine gelecek olursak fotoğraf paylaşmak gençlerin favorisi bu doğrultuda gençliğin en sevdiği uygulama elbette instagram olması gerekiyor ve olması içten bile değil zaten. Artık fotoğraf paylaşmak denilince akla ilk elbette instagram geliyor.

Instagram ‘ın popülaritesini durdurmak çok zor!

Instagram giderek popülerleşen bir sosyal medya mecrası. Sosyal ağların içerisin de bir çok farklı yöntem ile en çok sevilen sosyal ağ. Elbette instagram’ın bu denli sevilmesinin nedenleri sayılmakla bitmez ama özetle anlatmak gerekirse ilk olarak instagram’da fotoğraf paylaşmak sadece fotoğraf paylaşmak değil çok daha fazlası. Şu şekilde özetleyebilirim. Instagram ile fotoğraf paylaşırken onlarca filtre, bir çok fotoğraf düzenleme aracı ile instagram giderek daha da popülerleşen bir sosyal medya mecrası. Özellikle fotoğraf paylaşırken instagram ile fotoğraf profesyonel bir dokunuş değmişçesine değişmektedir. Ayrıca fotoğraf’a bu dokunuşu sadece pratik birkaç tık ile halledebiliyor olmak elbette instagram’ın asıl sevilmesinin nedenidir. Sonuç olarak fotoğraf paylaşmayı daha zevkli hale getirdi.

Instagram Hesap Dondurma nasıl yapılır ?

Instagram hesabını dondurmak veya geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcılar için, son bilgiler dahilinde instagram hesap dondurma işlemini açıklamaya çalışacağım şimdi sizlere. İnstagram hesabınızı tamamen silmek istediğinizde o hesabı tekrar açarak kullanamazsınız. İçerisinde paylaştığınız resimler bilgiler silinmiş olacağı içinde sizin için büyük bir kayıp olabilr. Bu bağlamda daha sonradan tekrar kullanmak isterseniz hesabınızı dondurmak hem pratik hem de daha akıllıca bir çözüm olarak yerini alacaktır. Ama eğer ki hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde ;

İnstagram hesabı kapatabilmeniz için bir bilgisayara ihtiyacınız olacak, veya cep telefonunun browser yani internet sayfasından yapabilirsiniz. Mevcut instagram hesabınızı silebilmeniz için hesabınıza giriş yapabiliyor olmalısınız. Şifresini veya kullanıcı adını unuttuğunuz hesaplarınızı silemezsiniz.

– Telefonunuzun instagram uygulamasından çıkış yapın, uygulamayı kapatın.
– Cep telefonun internet sayfasından veya bilgisayardan instagram sayfasına kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
– instagram sayfasının sağ üst köşesinde yer alan kullanıcı adınıza tıklayın ve “profili düzenle” butonuna tıklayın.

İşte adım adım yapmanız gerekenler :

Instagram hesap silme linkine tıkladığınızda açılan sayfada hesabınızı neden silmek istediğinize dair bilgiler istiyor. Bu bilgiler şunlar ;

  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • İkinci bir hesap açtım
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  • Çok zamanımı alıyor
  • Takip edecek kişiler bulamıyorum
  • Başka bir şey dolayısı ile hesabımı silmek istiyorum diyebilirsiniz.

Hesabınızı silebilmek için sizden son defa şifrenizi talep ediyor. Şifrenizi doğru bir şekilde girerek “hesabımı kalıcı olarak sil” butonunu tıkladığınızda artık hesabınız silinecektir. Ama unutmayın eğer ki hesabınızı silerseniz bir daha hesabınızı asla açamazsınız bu bağlamda eğer ki tekrar dönebilme ihtimaliniz varsa hesap dondurma işlemine göz atalım.

Buraya Tıklayınca instagram hesap dondurma bölümüne gider. (https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/)

 

 En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi

 Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

 Fenomenim Blog Yazıları

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!