İnstagram Hesabının Kapatılma Sebepleri Nelerdir?

İnstagram hesaplarının aniden, hesap sahibine bildirilmeden kapatılması gibi çeşitli sorunlar, artık daha sık olmaya başladı. Özellikle de bu tarz sosyal medya platformlarında fake hesap açma gibi konuların daha da yoğunluk göstermesiyle birlikte, site yetkilileri bu tarz hamleler almaya daha sık başladılar. İnstagram hesabım kapandı aramasıyla birlikte sorunlarını dile getirmekte olan çok sayıdaki kullanıcı neden böyle bir sorun ile karşılaştıklarını dahi bilmediklerini de ifade ediyorlar.

Bu tarz bir İnstagram’ım kapandı sorununuz varsa eğer, hesabınızın kapatılmasıyla karşılaştıysanız, çözüm için ilk başta yetkililere mail atmanız gerekmekedir. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız zaten çok kısa bir süre içerisinde yeniden hesabınızı açacaklardır. Peki, hesabınız neden kapatıldı? İşte bu soru, kullanıcıların daha sık şekilde ilgilenmekte oldukları sorulardan olmaktadır. Neden böyle bir durumla karşılaştıklarını haklı olarak kullanıcılar duymak ve bilmek istiyorlar.

İnstagram hesabının kapatılma nedenleri:

  • Şikayet edilmiş olabilirsiniz.
  • Fake hesap açtıysanız eğer ki, hesabınız kapatılmış olabilir.
  • Paylaşımlarınız sebebiyle sorun yaşamış olabilirsiniz.
  • Instagram tarafından robot hesap olarak algılanmış olabilirsiniz.

Görülmekte olan en sık nedenleri bu şekilde sıralamak mümkündür. Fakat daha farklı sebepler de mümkün olabilir. Ne olursa olsun yapmanız gereken ilk şey kesinkes olarak site yetkililerine mail atarak durum hakkında bilgilendirmektir. Dediğimiz üzere eğer gerçekten de somut bir neden yoksa, aykırı bir davranış sergilemediyseniz kısa bir süre sonrasında hesabınız yeniden kullanıma açılacaktır.

İnstagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum

İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum şeklinde bir arama yaptığınızda birçok kişinin halihazırda bu sorun ile uğraşmakta olduğunu görmektesiniz. Sorunun temel sebebi olarak yukarıdaki spesifik nedenlerin dışında bir durum olduğunu düşünüyorsanız eğer ki o halde sorununuzu hemen mail adresi üzerinden danışabilirsiniz. Yetkililer ile durumu paylaştığınızda kısa süre içerisinde size konu ile ilgili geri dönüşler yapacaklardır.

İnstagram giriş sorunlarının yaşanmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de hesap bilgilerinizin geçersiz olmasıdır. Bazen sorunlar çok büyük gibi görünseler de gerçekten de bu kadar göz önünde de olabilmektedirler. Giriş sorunu yaşayan birçok kişinin mesela ‘’Caps Lock’’ tuşunu açık bırakma gibi göz ardı edilmekte olan birtakım sorunlar neticesinde giriş yapamıyor olduğunu da biliyoruz. Giriş sorunlarınızın temelinde yer alan asıl konu çok daha derin olabilir. Ancak bu tarz konuları da göz ardı etmemenizi sizlere tavsiye etmekteyiz.

İnstagram giriş sorunu yaşadığınızda sistem bünyesinde yenilikler, çalışmalar da olabilir. Özellikle işin uygulama kısmında bu tarz sorunların yaşanabiliyor olmasını görebilmekteyiz. Giriş hatası yaşamaya devam ettiğinizde, bu konuyu paylaşabilirsiniz. Başka kullanıcıların da benzer sorunları yaşayıp yaşamadıklarına dair bilgiler alabilirsiniz. Eğer toplu bir hata alma durumu giriş sorunu varsa o halde bir süre beklemeniz iyi olacaktır. Bir süre bekledikten sonrasında yeniden benzer bir sorun yaşarsanız eğer ki o zaman geri bildirim bırakabilirsiniz. Bırakacağınız geri bildirim sonrasında kısa süre içerisinde sorunlarınız çözülecektir.

İnstagram Uygulama Giriş Sorunu

 İnstagram mobil uygulaması, İnstagram giriş yapmak için daha sık tercih edilen platformlar arasındadır. Mobil platformun çok daha sık şekilde tercih ediliyor olmasının sebepleri arasında ilk başta tabii ki pratik olması yatmaktadır. Pratik bir giriş imkanı sağlayan uygulama girişlerinizde, hesabınızı çok daha hızlı şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Bir de şimdi artık İnstagram üzerinden ticari hesap yönetiminin de olduğunu varsayarsak, mobil platfomların çok daha ilgi gördüğünü de belirttiğini söylemekten kaçınmıyoruz.

İnstagram bünyesinde açmış olduğunuz ticari hesaplarınızı ya da şahsi hesaplarınızı uygulama üzerinden daha rahat bir şekilde yönetebiliyorsunuz. Bu yüzden doğal olarak herkes uygulama ile İnstagram hesabına giriş yöntemlerini tercih etmektedirler. Ancak bazı durumlarda, uygulama giriş sorunu da yaşanmaktadır. Bu tarz bir sorun ile karşılaşıldığı takdirde şu yöntemleri deneyerek yeniden giriş yapın:

  • İnstagram uygulaması için güncelleme olup olmadığına bakın
  • Güncelleme yoksa uygulamayı kapatıp yeniden başlatın
  • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olun
  • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin
  • Cihazınızı baştan başlatın

 Bunlara rağmen giriş sorunu yaşıyorsanız tabii ki bildirim bırakmaktan başka çareniz kalmayacaktır. İnstagram giriş hatası olarak geri bildirimlerinizi site yetkililerine ya da uygulama yetkililerine göndermiş olduğunuzda, kısa süre içerisinde çaresine bir şekilde bakılacaktır. İnstagram hesabın için hemen takipçi satın al ve takipçi sayını yüksek sayılara kısa zamanda ulaştır.