İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram hesabı açmak isteyenler, bu taleplerini ister mobil uygulama üzerinden isterse de site üzerinden gerçekleştirebilirler. Üyelik esnasında talep edilmekte olan bilgiler zaten bilinen konulardır. E-mail adres bilgilerinizi veya bunun yerine telefon numaranız istenmektedir. Üyelik formunu kısa süre içerisinde doldurup, girişlerinizi bu şekilde yapıyorsunuz. Bugün, sosyal medya platformlarının adeta kralı olarak yer almasından ötürü İnstagram en çok tercih edilenler arasında bulunmaktadır.

Biliyorsunuz, bir dönem Snapchat gibi platformlar da sektörde yer tutmayı başarmış olsalar da, İnstagram bünyesine getirmiş olduğu yenilikler sayesinde çok kısa bir süre sonrasında yeniden bu sosyal medya uygulamalarını ekarte etmeyi başardı. Akla bu noktada ilk başta gelen yenilik, hikaye paylaşma konusudur. Snapchat zaten bu özelliği sayesinde, bir inovasyon yaratarak, diğer sosyal medya platformlarının önüne geçmeyi başarmıştı. Ancak sonrasında İnstagram, hikaye özelliğini kendisine getirdi ve yeniden bir numara oldu. Sonrasında da İnstagram hesap aç işlemlerindeki artışı da gözle görülür bir şekilde takip edebilir olmuştuk.

Sürekli güncellemeler almakta olan ve inovatif yenilikleriyle birlikte kullanıcılarına yepyeni alanlar sunmakta olan İnstagram içerisinde hesap açmak mı istiyorsunuz? Oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmekte olan bir işlem olmasından ötürü kısa süre içerisinde giriş işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey İnstagram hesap açmak istiyorum demek ve sonrasında ya uygulamayı indirmek ya da masaüstü sitesine giriş yapmaktır. Masaüstü sitesine giriş yaptığınızda, üyelik formunu göreceksiniz.

Anahtar kelimeler;

  • İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?
  • İnstagram'a Nasıl Kayıt Olunur?

İnstagram'da Nasıl Üyelik Açılır?

İnstagram hesabı üyelik gerçekleştirmek için formu doldurmanız gerekiyor demiştik. Üye ola sekmesine tıklıyorsunuz. Bu alandan siden talep edilen bilgileri giriş yapmanız beklenmektedir. Birtakım spesifik olan bilgilerinizi paylaşmanız istenmektedir. Bunlar tabii ki ad, soyad gibi bilgiler olurken, kullanıcı adı ve e-mail gibi gerekli diğer bilgiler şeklinde de yerini almaktadırlar. Bilgilerinizi giriş yaptıktan sonrasında hesabınız kurulmuş olacaktır. Bundan sonrasında ise geriye sadece İnstagram’ın tadını çıkarmak kalmaktadır.

Üyelik bilgilerinizi girerken olabildiğince güncel bilgileri girmelisiniz. Özellikle de e-mail bilgilerinizi girerken mümkünse güncel bilgiler girmeye dikkat etmelisiniz. Bunun sebebi de aslında bariz bir şekilde ortadadır. Olası bir yenilik durumunda, şifre unutma durumunda, e-mail adresinizi kullanarak hesabınızı kurtarmak durumunda kalacaksınız. Şifresini hatırladığınız, düzenli olarak kullanmakta olduğunuz e-mail adreslerinizi giriş için kullanmaya dikkat etmelisiniz.

İnstagram üye ol işlemlerinizde cep telefonunuzu da kullanabilirsiniz demiştik. Dileyenlere özel olarak İnstagram’ın sunduğu bu özellik de çok daha hızlı bir şekilde siteye üyelik gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Daha hızlı ve kolay bir şekilde üyelik işlemlerinizi gerçekleştirip, SMS ile onay kodunu da girer ve kaydınızı gerçekleştirmiş olursunuz. Olası sorunlar için de yine cep telefonunuzu kullanarak, şifre unutma durumlarında, yenileme talebinizi oluşturabilirsiniz.

İnstagram Hesabına Mobilden Kayıt Olmak

İnstagram hesabı giriş mobil için hem Android için hem de IOS için benzer adımlarla uygulamaları indirebilirsiniz. Uygulamaları indirerek, bu alandan hem üyelik gerçekleştirebilirsiniz hem de dilerseniz hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Mobil platformun daha yaygın bir şekilde kullanılmakta olduğunu da zaman içerisinde daha net bir şekilde fark edebilir duruma geldik.

Android işletim sistemine sahipseniz eğer ki, Google Play Store içerisinden, IOS işletim sistemine sahipseniz eğer ki, o halde direkt olarak AppStore üzerinden indirme işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Uygulamalarınızı indirebilmek için uygulama ismini geçiyorsunuz. Png olarak İnstagram’ı görüyorsunuz. İnstagram yükle dediğinizde, kısa süre içerisinde otomatik bir işlem şeklinde, uygulama yüklenmeye başlıyor.

İnstagram yükle dedikten sonrasında, güncellemeleri de otomatik bir şekilde almak isterseniz, bunu da sizlerle paylaşmak isteriz. Uygulamayı yüklemiş olduğunuzu farz ediyoruz. Bu alandan hemen yüklenmiş olan uygulamanın dosyalar kısmına erişiyorsunuz. Buradan uygulamanızın ismini bulmalısınız. Güncellemeleri otomatik al şeklinde bir seçeneğe tıklayacaksınız. Tabii ki hemen yine aynı alandan ‘’Yalnızca Wi-Fi olduğunda’’ minvalinden bir seçenek daha bulmalısınız. Aksi halde mobil veriniz üzerinden gereksiz bir şekilde veri kaybına, internet kaybına uğrayabilirsiniz. Bunu da istemeyeceğinizi tahmin ediyoruz.

Uygulamanın güncellemelerini otomatik şekilde aldığınızda, cihazınız artık bu işlemleri kendi başına işleme alacaktır. Wi-Fi olduğu zaman yenilikler yüklenecektir. Sizler de mobil uygulamanız üzerinden İnstagram girişyap diyeceksiniz. Güncellemeler ile birlikte gelen yenilikleri de takip etmenize gerek kalmadan hemen önden alacaksınız. Bazı güncellemeler, mobil uygulama içerisinde sadece belirli sistem özellikleri ile birlikte bulunabiliyor. Mesela bazı filtreler sadece belirli sistem özelliklerinde çalışabiliyor. Dolayısıyla, sistem güncellemeleri de yine uygulamanın güncel kalması açısından önemlidir.

İnstagram hesabınızın donması, kasması dışında en çok tercih edilen takipçi satın al paketlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.