İnstagram Geçici Olarak Kilitlendi Sorunsalı #1

İnstagram geçici olarak kilitlendi nedeni nedir, ne yapmak gerekir? İnstagram üzerinde sıklıkla karşılaşılan bu sorunun birçok nedeni olabilir. En bilinen yabancı yazılımların sayfanıza erişim sağlamaya çalışıyor olması olabilir. Bazı sitelerde özellikle de takipçi kazandırmak için işlem yapan, güvenli olmayan sitelerde İnstagram hesabınızı çalmaya çalışabilirler. Bu durumda İnstagram algoritması güvenli bir şifreleme oluşturduysanız sayfanızı kısa süreli olarak kilitleyebilir.

İnstagram geçici olarak kilitlendi ise bunun nedeni kişisel bir hata da olabilmektedir. Örnek verilecek olursa çok fazla hatalı şifre girişi ve yüksek bot etkileşimi olabilmektedir. Hesabınızın kilitlenmesinde başlıca neden yüksek etkileşim sağlamak adına bot takipçi kazanma, beğeni almak için kullanıldığında algoritma bunu fark ederek hesabınıza erişimi durdurarak inceleme başlatabilmektedir.

En bilinen nedenlerden bir diğeri ise hesabınızda aşırı etkileşim oluşması olabilir. Çok fazla takip, beğeni ve yorum işlemi uygulanması halinde İnstagram tarafından uyarı mesajı alabilirsiniz. Bu durumda ilk önce neden ne ise belirtilir ve bunu yapmanız engellenir. Örnek verecek olursa 1 saat içinden yüzlerce beğeni yaparsanız hesabınızın beğeni özelliği kısa süre engellenir. Bu süre sonunda eğer tekrar aynı şeyi yaparsanız İnstagram geçici olarak kilitlendi bildirimi alabilirsiniz.

İnstagram Geçici Olarak Kilitlendi Nasıl Açılır?

İnstagram geçici olarak kilitlendi nasıl açılır? Hesabınız kilitlendiyse duruma göre casus yazılımlar ve sürekli yanlış şifre girilmesi halinde uygulanacak yöntem basittir. Farklı bir yöntem olarak mobil cihazını değil masaüstünü kullanın. Buradan şifre değiştirme işlemi uyguladığınızda alacağınız yeni şifre ile hesabınızın kilidi açılabilir. Bu süreç şu şekilde uygulanır;

  • İnstagram giriş sayfasından şifremi unuttum seçeneğine tıklayın
  • Daha sonra onaylanmış e posta adresiniz ya da telefonunuza gelecek olan kodu girin
  • Kod sonrasında yeni şifre oluşturun
  • Yeni şifreniz ile hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz

Bu sayede hatalı giriş yapmanız ya da hesabınızı çalmaya yönelik saldırılar farklı bir şifreleme ile önlenmiş olur. Eğer hesabınız bot etkileşimi nedeniyle gerçekleşmişse maalesef hesabınız inceleme süreci tamamlanana kadar açılmaz. Bu inceleme sonucuna göre hesabınızdaki botlar temizlenebilir ya da şikayet almanız halinde hesabınızın kapatılması gibi risklerde bulunmaktadır.

Yüksek etkileşimden dolayı çok fazla takip etme, beğeni ve yorum gibi işlemlerde hesabınız belli süreyle kapatılmış olur. Bu durumda geçici kilitlenme öncesinde size kaç saat için kapandığı bildirilmiştir. Genellikle hesabınızdan çıkış yaptığınızda ve o süre geçtikten sonra hesabınız otomatik açılmaktadır.

İnstagram Geçici Olarak Kilitlendi Ne Zaman Açılır?

İnstagram geçici olarak kilitlendi ne zaman açılır? Hesabınız kilitlendikten sonra işlem süreci inceleme nedeniyle uzun sürebilmektedir. Hesabınızın çalınma riskine karşı güvenlik sistemi oluşmaktadır. Ayrıca bot nedeniyle oluşan kilitlenmelerde ortalama hesabın açılma süresi 3 – 4 hafta içerisinde gerçekleşmektedir.

Eğer hesabınız kısa süreliğine kısıtlanmışsa ve şifreyi değiştirdiyseniz kısa süre sonra giriş yapabilirsiniz. Genellikle algoritma yüksek etkileşim sağlayan hesapların bot olduğunu düşünür. Bu sebeple bir süre kullanımda engel oluşturmaktadır. Kısıtlama almış hesapları İnstagram geçici olarak kilitlendi bildirim sonrasında en geç 1 hafta içinde açıldığı bilinmektedir.

İnstagram Hesabım Geçici Olarak Kilitlendi Kod Gelmiyor?

İnstagram hesabım geçici olarak kilitlendi kod gelmiyor diyorsanız bunun nedeni hesabınızda bir güvenli sorunu oluşması olabilir. Eğer hesabınız yabancı bir kullanıcı tarafından erişilmiş ve güvenli bilgileri değişmişse kod sistemi gerçekleşmeyecektir. Bu durumda hesabınızı kurtarmak için oluşturulmuş adımları uygulamanız gerekmektedir. İnstagram sayfanızda yaşanan sorunlarla ilgili tavsiyeler ve çözümler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Hesabınızı büyütmek ve sorunları çözmek için sitemizde birçok yazı bulunmaktadır…