Instagram Engelleme Sınırı Nedir, Ne Değildir? [Güncel – 2021]

Instagram Engelleme Sınırı [Güncel Bilgiler]

Teknoloji dünyasının yükselen trendlerinden İnstagram uygulaması, Facebook’un uygulamayı satın alması ile birlikte daha gelişmiş bir hal aldı. Ilk olarak fotoğraf paylaşımı ile ön plana çıkan uygulama, zaman içerisinde ağırlıklı olarak video paylaşımı yapılan bir yer haline geldi. İnstagram story özelliği ile birlikte ise anlık paylaşım ve etkileşimi en yüksek mecralardan biri oldu. Instagram’dan sonra Facebook ve WhatsApp gibi popüler uygulamar da story özelliği getirdi. Ancak hiç biri bu kadar ilgi görmedi.

Kullanıcı sayısı ve içerik sayısı çok yüksek olan instagram, “spam”ın önüne geçebilmek için bazı sınırlar getirdi. Bu yazımızda, siz değerli takipçilerimiz için instagram engelleme sınırı nedir, instagram engelleme listesi görülebilir mi, Instagram’da engelleme limiti ne zaman değişir gibi aklınıza gelebilecek tüm konularda en faydalı bilgileri paylaşacağız.

Instagram Limitleri 2021 yılında biraz daha spesifik hale gelmiştir. Günlük beğeni sayısından dm sayısına, hashtag sayısından engelleme ve engel kaldırma sayısına kadar hemen hemen bütün işlemlerde güncelleme yapılmıştır. İnstagram bu tarz limitleri aşma konusunda sadece yasaklar getirmekle kalmaz. Eğer siz onun belirlediği hashtag sayısından fazla, veya birbirine çok benzer hashtagleri bir arada kullanırsanız spam muamelesi uygular. Spam muamelesi uyguladığı postları ön plana çıkarmaz. Takipçi sayınızın neredeyse yarısına gösterir. Hashtag sayısı kadar bu post ne kadar yorum aldığınız, bu yorumlara ne kadar hızlı bir şekilde dönüş yaptığınız ve postlarınızın ne kadar beğeni aldığı çok önemlidir. Güncellenen instagram algoritması en sevilen postları daha fazla göstermek yönündedir.

İnstagram engelleme listesi görülebilir. Hesabınıza girdiğinizde ayarlara girdiğinizde engellenen kişiler diye bir sekme vardır. Bu sekmede en başından itibaren kimleri engellediyseniz liste olarak görebilirsiniz. İsterseniz bu engelleri kaldırabilirsiniz. Engel kaldırma işlemini de aynı instagram engelli kişiler listesinin bulunduğu yerden yapabilirsiniz.

Instagramda engel kaldırma yapılabilir mi, nasıl yapılır?

Hesabınız girdiğinizde ayarlar kısmında engellenen kişiler listesi vardır. Bu listeye girdiğinizde karşınıza engelli kişiler çıkar. Bu kişilerden hangisinin engelini kaldırmak isterseniz tıklayın. Sonra geldiğiniz sayfada ekranın sağ köşesindeki üç noktaya tıklayın. Karşınıza engeli kaldır, rapor et, hikayeni sakla gibi seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden engeli kaldırı seçin. Böylece engellediğiniz kişinin engelini kaldırmış olursunuz. Instagram takipçi engeli kaldırma 2018 yılında da bu şekildeydi şimdi de bu şekilde yapılıyor. En azından farklı bir güncelleme ve yenilik gelene kadar bu şekilde yapılacak gibi görünüyor.

Instagram’da engel kaldırma hilesi nasıl yapılır?

Instagramda biri sizi engellediyse bunu kaldıramazsınız. Bu engelin kaldırılması ancak hesabın sahibi tarafından yapılabilir. Ancak Instagram’da engel kaldırma hilesi beğenme engeli için yapılabilir. Bir saat içerisinde 350 beğenme limiti vardır. Eğer bu instagram beğeni limitini aşarsanız hesabınız engellenir. Bunun için de anasayfanızdan herhangi bir görselin ekran görüntüsünü alıp sorun bildir kısmına girebilirsiniz. Hesabınızın engellendiğini anlatan bir mesaj ile ekran görüntüsünü Instagram’a göndererek hesabınızda engeli kaldırtabilirsiniz. Unutmayın ki hesabınızdan engel kaldırıldığı anda tekrar çok sayıda fotoğraf beğenirseniz bu durumda hesabınız 24 saatliğine engellenir. Onu 24 saat beklemeden engelden çıkaramazsınız.

Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım?

Eskiden Instagram’da kişi engelleme yapıldığında, bu kişi kendini engelleyen hesabı tekrar göremiyordu. Yani diyelim ki siz birini engellediniz, sonra pişman oldunuz on engeli kaldırmak istiyorsunuz. Ancak bu hesabı engellediğiniz için göremiyordunuz. Aynı şekilde engellediğiniz kişi de sizi kesinlikle bulamıyordu. Şimdi ise Instagram’da birini engellediğiniz zaman onu bulabiliyorsunuz. Hesabı açıksa postlarını bile görebiliyorsunuz. Engellediğiniz biri de sizi görebiliyor. Sadece sizin hesabınızda post sayısını sıfır olarak görüyor. Yani herhangi birinin hesabına gidip baktığınızda bir sürü takipçisi ve içerik sayısı olduğu halde siz hiç post yok gibi görüyorsanız, demek ki engellenmişsiniz demektir.

Engellendikten sonra takip isteği gönderebilir miyim?

Biri sizi Instagram’da engellediyse ona takip isteği gönderemezsiniz. Takip et butonuna bastığınızda hiç bir şey olmaz. Birini takip edebilmeniz için sizden engeli kaldırması lazım.

Kısaca özetlemek gerekirse, instagram engellenmesi iki çeşittir. Birincisi takip ettiğiniz kişi tarafından engellenmek veya birini engellemek. Ikincisi ise instagram limitlerine uymadığınız için hesabınızın engellenmesi. Bu tarz engellemeler olmaması için instagram limitleri 2021yazımıza göz atabilirsiniz.

Umarız yazımızı beğenmişsinizdir,

Sevgilerimizle,