Instagram DM Videolarını İndirme ve Kaydetme Yolları

Instagram dm videoları nasıl indirilir? Veya instagram direct mesajdan gelen videolar indirilir mi? Son zamanlarda okuyucularımızdan gelen sorular arasında en fazla gelen sorular bunlar. Instagram dm üzerinden gelen videolar indirilebilir. Instagramda hemen hemen tüm veriler, fotoğraflar, videolar ve bilgiler indirilebilir. Önemli olan doğru ve gerekli bilgilere hakim olmaktır. Öyleyse bakalım, instagram dm videoları nasıl indirilip kaydedilir?

Instagram dm videolarını indirip kaydetme

Instagram Direct Message aracılığıyla size gönderilen bir videoyu veya fotoğrafı indirmek isterseniz, bunu yapmanıza yardımcı olabilecek çok sınırlı sayıda uygulama vardır. Yöntemler sırayla iki kategoriye ayrılabilir. Birincisi, uygulamanın içindeki Instagram Direct Mesajı videosunu indirmek ve ikinci yöntem ise üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktır.

Yıllar geçtikçe, Instagram DM’nin videoları indirmenize yardımcı olma amacı taşıyan çok sayıda uygulama ortaya çıktı. Özellikle uygulama içinde Instagram videolarını indirmenin bir yolu olmadığından uygulamalar çıktı ancak yıllar içinde mevcut uygulamaların çoğu ortadan kalktı veya çalışmalarını durdurdu.

Şimdilerde bazı yöntemler ile videolar indirilebiliyor, bizim bu yazımızda da bahsedeceğimiz en güvenli yöntem budur ancak maalesef bu yöntem sadece android telefon kullanıcıları için kullanılabilir durumdadır.

Instagram DM videoları nasıl indirilir?

Android işlemciler sizin yaptığınız her daimi izleyerek bunu ön belleğe kopyalamaktadır. Hatta Google in reklam çalışmalarında en çok kullandığı çerezler de bu şekilde çalışır. Sizin nereye tıkladığınızı nerede ne kadar kaldığınızı adım adım izleyen android işlemciler telefonlarda da aynı şeyi yapar. Android telefonlarınızda izlediğiniz ve kaybolan instagram dm videoları da ön belleğe kopyalanmaktadır. Önemli olan bu videoları ön bellekten alıp harici belleğe aktarmaktır.

Google in bir eklentisi olan es file manager ya da türkçe ismi ile ES dosya yöneticisi eklentisi ile bu işlemi yapabilirsiniz. Google play store da bulunan bu uygulamayı kolaylıkla indirip kullanabilirsiniz.

Adım adım instagram özel mesaj (dm) videosu kaydetme

  1. Telefonunuzdan instagram uygulamasını açın ve dm kutusuna yani mesajlarınıza girin.
  2. Siz mesajlar içerisinde videoyu izlerken android işlemciniz bu videoyu ön belleğe alacaktır.
  3. Google play store dan ES file manager ı indirmediyseniz indirin. Uygulamayı kurun.
  4. Uygulamayı açın ve dahili hafızayı seçin.
  5. Sonrasında android- data- com.instagram.android – cache ve video seçeneklerini takip ederek videolara ulaşabilirsiniz.
  6. En son izlediğiniz videoyu videolar arasında bulabilirsiniz. Daha kolay olmasını isterseniz bu videoları sıralayabilirsiniz.
  7. Son izlediğiniz videoyu bulduktan sonra bunun ismini değiştirerek kaydedebilirsiniz.
  8. Uygulama içerisinde bu videoyu bulup kendinize mail attıktan sonra mailinizden bilgisayarınıza ya da telefonunuza kolaylıkla indirebilirsiniz.

Instagram dm video tekrar izleme işlemi mümkün müdür?

Dm kutunuza girdiğinizde bir sürü mesaj vardır. Bunlar içerisinde çekilip o anda mesaj olarak atılmış videolar, story videoları ve profillerde paylaşılmış video postlar yer alabilir. Herhangi biri tarafından profilde paylaşılmış video postlar dm olarak gönderildiğinde tekrar tekrar izlenebilir. Videoyu paylaşan kişi silene kadar bu videolar izlenebilir.

Instagram dm videoları artık bir çok farklı şekilde gönderilebiliyor. Siz herhangi birine dm den video atmak istediğinizde videoyu çektikten sonra size bir kaç farklı imkan sunuluyor. Size sadece görüntülensin derseniz bu video sadece bir kere görüntüleniyor ve kayboluyor. Buna da kaybolan video gönderimi adı veriliyor.

İsterseniz dm üzerinden video gönderirken bu videoyu konuşma içerisinde tut seçeneğini işaretleyerek görüntünün kaybolmasını engelliyorsunuz.

Size sadece bir kez görüntülenebilir kaybolan videolar ya da kaybolan fotoğraf gönderilirse onu sadece bir kez, mesaj kutusundan çıkana kadar izleyebilirsiniz. Tekrar görmek ya da izlemek isterseniz bu mümkün değildir. Ancak eğer dm üzerinden kalıcı bir video ya da fotoğraf gönderilirse onları tekrar tekrar izlemeniz mümkündür.

Instagram dm video açılmıyor sorunu?

Bu sorun genelde bağlantı hatası olan, internetin çekmediği ya da mobil datanızın azaldığı yani paketinizin sonuna geldiğinizde olur. Mesajı gönderen kişi mesajı çekmediği taktirde bağlantı hatası yoksa video mutlaka açılır. Eğer instagram mesajı video açılma sorunu yaşıyorsanız internet paketinizi kontrol edin, paketiniz azalmamış veya internetiniz bitmemişse telefonunuzu telefoncuya göstermelisiniz.

Instagramdan dm video nasıl atılır?

Instagram dm video atma işlemi dünyanın en kolay işlemlerinden biridir. Anasayfaya gelin dm kutunuzu açın. Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi listeden bulun ve mesaj ekranını açın. Kamera butonuna dokunduğunuzda selfie kameranız açılır. Buradan video çekebilir, fotoğraf çekebilir ve kişilere ya da gruplara gönderebilirsiniz. Bu fotoğraf ve videoları kaybolan video ya da fotoğraf olarak da gönderebilirsiniz.

Buna ek olarak, Fenomenim ekibi olarak sunduğumuz hizmetlerden olan; Instagram’da gerçek beğeni ve etkileşim arttırma servisimize aşağıdaki link aracılığıyla göz atabilirsiniz:

Umarız yazımız işinize yarayacaktır.