Instagram’da Yorumları Beğenemiyorum [Çözüm]

Evet yine yeniden beraberiz sevgili Fenomenim Blog okurları, sorun yazılarımız azalmış olsa da sizlerden gelen istekler doğrultusunda, bazı spesifik sorunlar hakkında Türkiye’de başka yerlerde bulamayacağınız bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bugünkü yazımızın konusu ise bildiğiniz üzere “Instagram’da yorumları beğenemiyorum, veya yorumlara karşılık yorum yapamıyorum.” olacak. Gün geçmiyor ki yeni bir Instagram sorunuyla karşılaşmayalım. Malesef son dönemlerin baş belalarından biri de bu sorun. Sorunun spesifik çözüm ve önerilerine geçmeden önce sorunun temeline inelim.

Instagram’da neden yorumları beğenemiyorum?

Instagram uygulaması özellikle 2015’in sonlarından itibaren inanılmaz bir mesafe kat etti. Özellikle yazılım geliştirmeleri ve kullanıcı sayısının 1 milyara dayanması ile hız kazanan güncellemeler beraberinde tabiki bir takım değişik sorunları da getirdi. Geçtiğimiz aralık ayında tanıtılan Instagram’da yorumları beğenmek ve yorumlara yorumla karşılık verme özellikleri malesef ki tüm hesaplarda aktif hale gelemedi. Bu da Instagram’ın özellikle yeni özellikleri test ettiği bir algoritmaya dayanmakta. Tüm güncellemeleri, yaptınız her yolu denediniz ama halen daha bu özelliğe kavuşamadıysanız, üzülmeyin sorun sizle alakalı değil. Az önce bahsettiğimiz algoritmada Instagram’ın da “Now, Updates rolling out to specific accounts only.” cümlesiyle bahsettiği yani türkçemizle, “Güncellemeler artık belli hesaplar başta olmak üzere zamanla yayılacak.” durumun ortaya çıkardığı bir problemdir aslında bu. Yani istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz (güncellemeler vb.) Instagram sizin hesabınıza yeni güncellemeyi tanımlamadığı sürece bu özelliğe kavuşamayacaksınız.

 

Bu özelliğe ne zaman kavuşacağım?

Günün sorusu da bu. Peki güncelleme size ne zaman gelecek?. 2016’nın aralık ayında tanıtılan bu güncelleme, Amerika birleşik devletlerinde var olan hesaplarda tamamen aktif olurken, avrupa ve özellikle Türkiye’de sadece %70 oranında aktif. Yine Instagram’ın demeçlerine baktığımızda bu özelliğin yavaş yavaş tüm profillere 4-5 ay içinde gelebileceğini söylemiş. Şunu da ekleyelim, bu özellik yeni hesapların tümünde aktif lakin eski hesaplar güncellemeyi almak için biraz daha beklemeli gibi duruyor.

Güncellemeyi hemen edinmek için bir yol var mı?

Geldik Türk insanının en sevdiği başlığa. Öncelikle aşağıda anlatacağımız yöntemler, yabancı sitelerden de yapılan araştırmalar sonucu bazı durumlarda işe yaradığını gösteren çözümlerdir. Net bir garantisi olmamakla beraber, neden olmasın diyip deneyebiliriz. İşte bazı dedikodu tadında çözümler:

  • Yol 1, Instagram hesabınızdan çıkış yapıp, Instagram uygulamasını tamamen silin. Ardından tekrar indirip, uygulamaya giriş yapın.
  • Yol 2, Instagram uygulamasından tamamen çıkış yapın, ardından bir VPN kullanarak (Amerika lokasyonlu olursa iyi olur) Instagram’a tekrar giriş yapın.
  • Yol 3, Özelliği edinmiş bir arkadaşınız varsa, o arkadaşınızın cihazından kendi hesabınıza giriş yapıp deneyin, ama dediğimiz gibi sorun cihaz tabanlı olmadığı için bu çözüm biraz düşük ihtimalli.

Yukarıdada belirttiğimiz gibi, sorunu kesinlikle kendinizde aramayın, bu durum Instagram ile alakalıdır ve yukarıdaki çözüm yolları sizde işe yaramadıysa kısa bir müddet daha bekleyin ve güncellemeleri mutlaka yapın.

Umarız yazımız işinize yaramıştır.

Sevgiler,

 

En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi

 Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

 Fenomenim Blog Yazıları

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!