Instagram’da Yakın Arkadaş Ekleme Özelliği Nedir?

Instagram uygulaması, her geçen gün bünyesine yeni bir özelliği dahil etmektedir. Bu özellikler, uygulama güncellemeleri ile kullanıcı cihazlarına yönlendirilir. Instagram yakın arkadaş ekleme özelliği, son zamanlarda oldukça popüler olan bir güncellemedir.

Instagram uygulamasında hikâye paylaşma özelliği, takipçi listenizde olan kişiler ile anlık ya da galerinizde olan bir fotoğrafı 24 saatliğine paylaşmanızı sağlayan bir özelliktir. Ancak Instagram bu özelliğe, sadece yakın arkadaşlara hikâye paylaşımı sağlayan bir güncelleme eklemiştir. Bu sayede sadece yakın arkadaş grubunuzun görmesini istediğiniz görselleri, hikâye aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Instagram'da Nasıl Yakın Arkadaş Listesi Oluşturulur?

Instagram uygulaması üzerinden yakın arkadaşlarınız ile etkileşim halinde olabilmek için profilinize giriş yaptıktan sonra üç çizgi halinde belirtilen "Ayarlar" bölümüne girip "Yakın Arkadaşlar" seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra yakın arkadaş listenize ekleme yapabilirsiniz. Instagram üzerinde en çok etkileşimde olduğunuz kullanıcılar, tavsiye edilecektir.

Instagram'da yakın arkadaş ekleme özelliği sayesinde, hikayenizi görmesini istemediğiniz kişiler için hikâye gizleme ile tek tek uğraşmanıza gerek kalmadan sadece sizin belirlediğiniz listede olan kullanıcılara paylaşımlar yapabilirsiniz.

Instagram'da Yakın Arkadaş Listesine Kullanıcı Ekleyince Bildirim Gider Mi?

Instagram yakın arkadaş ekleme özelliği, siz herhangi bir kullanıcıyı listenize eklediğinizde karşı tarafa herhangi bir bildirim göndermemektedir. Aynı şekilde bir kullanıcı sizi yakın arkadaş listenize eklediği zaman, Instagram bu durum için bildirim göndermemektedir.

Bildirim gönderilmemesi sayesinde, yakın arkadaş listenize eklemiş olduğunuz bir arkadaşınızı, daha sonra listeden çıkartırsanız, karşı tarafa hiçbir şekilde haber verilmeyecektir. Böylelikle ikili ilişkilerin bozulması engellenmiş olmaktadır.

Birinin yakın arkadaş listesinde olduğunuzu anlamanızı sağlayan şey, hikayeler kısmında belli olmaktadır. Bir kullanıcı yakın arkadaşlar kısmına hikâye eklemesi yaptığı zaman, hikâye panelinde görülen kırmızı çerçeve, yeşile dönmektedir. Bu sayede, kimlerin sizi yakın arkadaşlar listesine eklediğini hikâye gönderimi yapıldıkça tespit edebilirsiniz.

Instagram'da Yakın Arkadaş Ekleyip Hikaye Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Instagram ana sayfasında yer alan "Hikayen" seçeneğine tıklamanız ya da ekranı sola doğru kaydırmanız durumunda hikâye paylaşabilmenizi sağlayacak kamera bölümüne erişim sağlayabilirsiniz. Anlık olarak fotoğraflar çekebilir ya da ekranı yukarı tarafa doğru kaydırarak galerinizde var olan bir resmi seçebilirsiniz.

Paylaşmak istediğiniz görseli seçtikten sonra ekranın alt kısmında bulunan içinde yıldız ikonu bulunan yeşil butona basmanız halinde, sadece sizin seçtiğiniz listede yer alan kullanıcılar hikayenize erişim sağlayabilecektir.

Açık Profiller Yakın Arkadaş Özelliğini Kullanabilir Mi?

Instagram üzerinde iki çeşit profil türü bulunmaktadır. Bu profillerden bir tanesi, hikâye ve gönderilerin sadece takipçiler tarafından görülebilmesini sağlayan gizli profil olmaktadır. Diğer profil türünde ise, gönderiler herkes tarafından görüntülenebilmektedir. Bu tarz hesaplara, açık profil adı verilmektedir. Açık profil kullanan bireyler Instagram’da yakın arkadaş ekleme özelliği kullanabilip kullanamayacakları konusunu merak etmektedir.

Instagram'da yakın arkadaş ekleme özelliği, açık hesaplar tarafından da kullanılabilmektedir. Takipçi listenizde bulunan kişilerden seçtiğiniz kullanıcıları, yakın arkadaş listenize dahil ederek hikâye paylaşımı yapabilirsiniz.

Instagram'da Yakın Arkadaş Ekleme Sorunu

Instagram uygulaması, bazı cihazlarda yakın arkadaş ekleme özelliğinde sorun çıkartabilmektedir. Bu durumun sebebi, çoğunlukla önbelleğin fazla dolu olmasıdır. Telefonunuzda ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra sırasıyla uygulamalar ve bildirimler>Instagram> depolama ve önbellek> önbelleği temizle seçeneklerine tıklayarak bu sorunu çözebilmeniz mümkündür. Eğer bu sorun giderilmediyse, uygulamayı güncelleyerek tekrar deneyebilirsiniz. Instagram uygulamasından çıkış yaparak telefonu yeniden başlatmak da bu sorunun çözümleri arasında yer almaktadır.

Anahtar kelimeler; İnstagram yakın arkadaş listesi nedir? instagram yakın arkadaş listesi. İnstagram yakın arkadaş özelliği, instagram yakın arkadaş listesi görme, instagram yakın arkadaş ekleyemiyorum, instagram yakın arkadaş listesi silme, yakın arkadaş listesi hata, yakın arkadaş ağ hatası. İnstagram yakın arkadaşlar, ss alınca instagram yakın arkadaş olduğumu nasıl anlarım, instagram yakın arkadaş bildirimi.

İnstagram yakın arkadaşlar özelliği bende yok! İnstagram başkasının yakın arkadaş listesini görme ve instagram yakın arkadaşlar listesi çıkmıyor. İnstagram öne çıkanlar yakın arkadaş, yakın arkadaşlar ne demek? İnstagram'da yakın arkadaş olduğumu nasıl öğrenebilirim? İnstagram'da yakın arkadaş, listesi instagram yakın arkadaş ekleme, instagram yakın arkadaş ekleyenleri görme.

İnstagram yakın arkadaş ekleyince bildirim gider mi? İnstagram yakın arkadaş ekleme nedir? İnstagram yakın arkadaş nasıl eklenir? İnstagram yakın arkadaşlara kaç kişi eklenir? Yakın arkadaş ekleme, instagram instagram yakın arkadaşlara ekleme. İnstagram hikaye yakın arkadaşlar instagram hikaye yakın arkadaşlardan çıkarma instagram yakın arkadaşın hikayesini görme.

En yakın arkadaşın instagram fotoğrafına yorum instagram yakın arkadaş kapatma. İnstagram yakın arkadaş kaç kişi? İnstagram yakın arkadaş özelliği kalktı mı? İnstagram yakın arkadaş özelliği kayboldu ve instagram kimin yakın arkadaş listesindeyim instagram yakın arkadaş listesi bildirim instagram yakın arkadaş listesi kaldırma instagram yakın arkadaş listesi yok instagram yakın arkadaş listesi ağ hatası yakın arkadaşlar.

İnstagram instagram yakın arkadaşlar nedir instagram yakın arkadaş listesi nasıl yapılır? İnstagram hikaye yakın arkadaşlar ne demek instagram yakın arkadaşlar listesi nerede instagram yakin arkadas ozelligi instagram yakın arkadaş özelliği kapatma instagram yakın arkadaş özelliği yok instagram yakın arkadaş sayısı instagram yakın arkadaş sözleri yakın arkadaş testi instagram instagram yakın arkadaş yorum.

İnstagram hesabın için hemen türk takipçi satın al ve hızlı, güvenilir alışverişin tadını çıkar!