İnstagram da Ürün Satma

İnstagram da Ürün Satma

En çok kullanılan sosyal medya dallarından birisi de bilindiği gibi Instagram. Yaklaşık 10 yıldır varlığını sürdüren ve her geçen gün kullanıcı sayısı milyonlarca artmaya devam eden uygulamanın kurucular Kevin Systrom ve Mike Krieger'dir. Oldukça detaylı eğitimlerden geçerek ve ince ince işleyerek kurdukları bu fotoğraf paylaşma içerikli video günümüzde birçok farklı amaca hizmet ediyor. Hatta farklı bir pazar alanı da oluşturduğu söylenebilir. Birçok işletme sahibi instagram üzerinden ürün satma işlemleri yaparak firmalarını tüm dünyaya tanıtabiliyorlar.

İnstagramda Satış Yapmak

Instagram birbirinden farklı amaçlarla kullanılıyor. Son zamanlarda en yaygın kullanım amaçlarından birisi de ürün satışı yapmak. Özellikle küçük işletme sahipleri işletmelerini daha fazla kitleye tanıtmak ve aslında kısa yoldan satış yelpazesini genişletmek için bu uygulama üzerinden birbirinden farklı içerikler üreterek ilerlemeyi hedefliyor ve büyük bir kısmı başarıyor. İlk olarak bu uygulama üzerinden satış yapma fikrinin kimden çıktığı bilinmese de oldukça parlak bir düşünce olduğu inkar edilemez.

İnstagram Üzerinden Hangi Ürünler Satılıyor?

İnstagram üzerinden satışa sunulan ürünlerin bir sınırı yok. Uygulama üzerinden satış yapmanın popüler olduğu ilk zamanlarda sıklıkla giyim sektörüne dair ürünler görülse de şu an durum çok başka bir boyuta taşınmış durumda. Uygulama üzerinden giyim, akla gelebilecek her türlü aksesuar, birbirinden farklı el emekleri ve tasarım ürünler, ev ve yaşama ilişkin ürünler, ev hatta araba satışı bile yapılabiliyor. İnstagramın satış yelpazesi her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda uygulama yöneticileri bu artışı göz önünde bulundurarak, kullanıcıların güvenle satış yapabilmesi için ayrı bir bölüm bile oluşturdu.

İnstagram'da Satış Yapmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Her işletme veya kişi uygulama üzerinden satış yapabilir. Ancak ürün yelpazesi çok geniş olduğu için rakiplerden sıyrılarak öne çıkmak biraz zor bir hale gelmiştir.

Bir işletme rakiplerinden daha ön plana çıkmak istiyorsa şu detaylara dikkat etmelidir;

  • Düzenli bir profile sahip olunmalı,
  • Düzenli aralıklarla içerik paylaşılmalı,
  • Alıcının ihtiyacını karşılayacak ürünlerin tespiti yapılmalı,
  • Müşteri ile iyi bir iletişim kurulmalı ve bunu kanıtlayan paylaşımlar yapılmalı bu ve bunun gibi detaylara dikkat ederek diğer satış sayfalarından daha ön plana çıkılabilir.

Ancak bu standartlarda satış yapan bir çok profil olduğu için devamlılık en önemli durumlardan birisidir.

3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
  • Ömür Boyu Garantili
  • Kullanıcı Adı Giriniz
  • Kimseyi Takip Etmezsiniz
  • Güvenlidir
  • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al