İnstagram’da Kolay Ve Hızlı Takipten Çıkma Yolları

İnstagram içerisinde, bir süre sonrasında farkına varmıyor olsak da, beklentimizin üzerinde kişiyi takip etmiş olduğumuzu görebiliyoruz. Herhangi bir sebepten ötürü birtakım kişileri takipten çıkma gereksinimi duyuyor olabiliriz. Bu yüzden ötürü, teker teker her kullanıcı ile iletişimi kesmek yerine, İnstagram’da hızlı takipten çıkma seçeneklerini gözlerimiz arıyor. Ne yazık ki –ve ilginçtir ki- İnstagram henüz toplu şekilde takipten çıkmayı mümkün kılmamıştır.

Kullanıcılar için İnstagram’da kolay takipten çıkma yöntemleri de tabii ki uygulamanın kendisinden gelmemesinden ötürü bu işi yan uygulamalar üstlenmişlerdir. Ne yazık ki, ek bir uygulama olmaksızın hızlı bir şekilde takipten çıkış yapamıyorsunuz. Bunu yapabilmek, gerçekleştirebilmek için birtakım yan uygulamaları, işletim sisteminize uygun olan uygulama marketinden edinmeniz gerekmektedir.

 Bunun yanında, eğer uygulama üzerinden değil de site üzerinden giriş yapıyorsanız, henüz bu tarz bir eklenti ya da program bulduğumuzu söyleyemeyiz. En azından, popüler olmuş bir eklenti veya masaüstü programı görmedik. İlerleyen dönemlerde benzer hizmeti PC aracılığıyla da alabiliyor olma ihtimalimizin olduğunu not düşerek, bu yazımızda, yalnızca mobil platform açısından programlar öneriyor olacağız. Bu uygulamalar sayesinde hem Android özelinde hem de IOS özelinde İnstagram’da hızlı takip bırakma işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebiliyor olacaksınız.

İnstagram Toplu Takipten Çıkma

İnstagram toplu takipten çıkma işlemleriniz için platformun kendisinin henüz böyle bir şeye girişmemiş olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden iş başa düştü diyerekten yan uygulamalar, İnstagram entegre olarak çalışarak, kullanıcılar için verimlilik inşasında bulunup, hızlı ve kolay takipten çıkma işlemleri gerçekleştirmektedirler. Hem Android hem de IOS özelinde iki farklı uygulama vermek istiyoruz. Bu iki uygulamayı kullanarak, gerekli toplu takipten çıkma işlemlerinizi gerçekleştirebiliyor olacaksınız:

Unfollow Users İle Hızlı Takipten Çıkma

Android platformuna özel olarak İnstagram toplu takip bırakma işlemlerinizde kolaylık sağlayan Unfollow Users, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir isimdir. Kullanımı kolay olan uygulamayı Google Play Store üzerinden edindikten sonrasında aşağıdaki adımları takip etmiş olduğunuzda gerekli takip bırakma işlemlerinizi de hayata geçirmiş olacaksınız:

 • Uygulamanın yüklenmesini sağlayın ve giriş yapın
 • Bu alandan İnstagram’a giriş yapıyormuş gibi bilgilerinizi girin
 • Giriş sonrasında Unfollow 10 From Top sekmesini görebilirsiniz. Bu sekme, toplu takipten çıkma işlemleriniz için yukarıdan aşağıya doğru 10-10 şeklinde bir sıra ile ilerleyip, kullanıcıları takipten çıkmanızı sağlamaktadır

Cleaner For INS İle Hızlı Takipten Çıkma

Bu uygulamamız ise IOS platformu bünyesinde yer almakta olan, İnstagram toplu takipten çıkma işlemlerinde kolaylılık sağlayan verimlilik uygulamasıdır. Benzer şekilde uygulamayı indirdikten sonrasında aşağıdaki adımları takip edip gerekli toplu takipten çıkma işlemlerinizi yapabiliyor olacaksınız:

 • Uygulamayı yükleyin ve giriş sağlayın
 • Buradan bilgilerinizi girerek hesabınızı onaylayın
 • Uygulamanın sol sekme bölümünden ‘’Following’’ sekmesine giriş yapın
 • Burada ‘’Quick Select’’ seçeneğini görecekiniz, tıklayın
 • Karşınızda takip etmiş olduğunuz kişileri göreceksiniz. Eğer toplu bir çıkış işlemi isterseniz ‘’Select all’’ şeklinde bir seçenek bulacaksınız, bunu seçin
 • Tercihiniz sonrasında ‘’Actions’’ arayüzü ile karşılaşacaksınız, hemen karşınızda ‘’Unfollow’’ seçeneğini göreceksiniz, tıklayın
 • İşlemi başlatmak için de ‘’Start’’ dedikten sonrasında, belirlemiş olduğunuz kişileri kısa yoldan takipten çıkarmış olacaksınız

İnstagram Hızlı Takipten Çıkma

Tabii ki uygulama ile İnstagram hızlı takipten çıkma işlemlerinin ardından, kişiler, bu işlemlerin uygulama yüklemeden olup olamayacağı sorularını da sormaktadırlar. Bu tarz sitemkar soruların haklılık payı içermiş olduğunu da belirtmek istiyoruz. İşletmeler özellikle ilk dönemlerde hızlı bir şekilde büyümek amacıyla takipçilere sıklıkla istek göndermektedirler. Ancak sonrasında takipçi sayılarının artmasıyla birlikte takip edilenler sayısında sadeleşmeye gitmek istemektedirler. Fakat bir işletme hesabının, İnstagram dışı olan bir uygulamaya aynı bilgileri ile giriş yapacak olması ne kadar güvenli? Bu soru işareti kullanıcıları tedirgin edebiliyor. Dolayısıyla, yan uygulamalara giriş yaparak takipten çıkma konusu, biraz ürkütücü gelebilir.

İnstagram'da karanlık moda nasıl geçilir hemen öğrenmek için tıklayın!

Son olarak, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi programsız İnstagram toplu takipten çıkma işlemleri henüz mümkün kılınmamıştır. Bunun koca bir eksiklik olduğunu İnstagram yetkililerinin görmemiş olduklarını düşünmüyoruz. Neden hala bir güncelleme ile bu konuya el atılmamış olduğunu ise bilmiyoruz. Ancak ilerleyen dönemlerde gelecek olan yeniliklerde bu konunun da ele alınmış, düzeltilmiş olmasını diliyor, ümit ediyoruz.

Diğer arananlar;

 • İnstagram Toplu Takibi Bırakma
 • İnstagram Toplu Takipten Çıkma
 • İnstagram Takip Edilenleri Silme
 • İnstagram Toplu Unfollowers

İnstagram hesabın için hemen Türk Takipçi Satın Al ve gerçek türk takipçileri profiline güvenilir olarak gönder.

Sizin için paylaşılan tüm Blog İçerikleri için tıklayın.