Instagram’da Keşfet Sekmesine Nasıl Çıkılır ?

Instagram’da Keşfet Sekmesine Nasıl Çıkılır ?

Merhaba değerli Fenomenim Blog okurları, bu yazımızda sizlerden gelen çok fazla talep üzerine Instagram’da “Keşfet” sekmesine nasıl çıkabileceğinizi kaleme alacağız. Yazımıza başlamadan önce biraz temel bilgiler ile başlayalım.

Keşfet Sekmesi Nedir ?

Instagram’da keşfet sekmesi yoğun bir algoritma ile çalışmaktadır. Fotoğraflarınızın konumlarını veya etiketlerini(hashtag) kullanarak, fotoğrafınızın popülerlik durumuna göre keşfet sekmesinde yerinizi alırsınız. Keşfet sekmesinde sizin tanımadığınız kişiler fotoğraflarınızı görebilir, beğenebilir veya yorum yapabilir böylelikle çok daha fazla kitleye ulaşma şansını yakalamış olursunuz. Günümüzde, pek çok kişi fotoğraflarının keşfet sekmesine düşmesi için yoğun çaba göstermekte ve değişik fotoğraflar çekip yayınlamaktadır. Keşfet sekmesine düşmenin bir değil birden fazla yolu bulunmakta. Şimdi sizlere bu yollardan bahsedeceğiz. Bu yollardan bazıları ücretli satın alım yapmanız gerektiren yöntemler fakat kesinlikle reklam olarak belirtmeyeceğiz, isteyen istediği yöntemi deneyebilir.

Adım Adım Keşfet Sekmesine Nasıl Düşersiniz :

  • Fotoğraflarınızı paylaşırken mutlaka konum ekleyin. Örnek olarak, Bodrum’da bir otelde çekildiğiniz bir fotoğrafı, paylaşırken konum kısmından belirtin böylelikle fotoğrafınızı paylaştığınızda nerede paylaşıldığı görülebilecektir.
  • Fotoğraflarınızı paylaşırken en fazla 5 olacak şekilde etiket(hashtag) ekleyin. Bu etiketler mutlaka fotoğrafla alakalı olsun. Örnek olarak, Alaçatı’da dondurma yerken bir fotoğraf paylaştınız ve bu fotoğrafın etiketleri şöyle olsun : #dondurma #alaçatı #icecream gibi gibi türetebilirsiniz.
  • Bunların dışında en önemli kriter ise fotoğrafınızın ne kadar beğeni aldığı kriteri. Yani paylaştığınız fotoğraf ne kadar beğeni alırsa o kadar Keşfet sekmesine düşme şansı da artacaktır. Bazı kişiler doğal yollardan çok fazla beğeni alamamakta, bu yüzden Fenomenim olarak istediğiniz fotoğrafınıza ücretli olarak beğeni aktarımını yapabiliyoruz. Eğer ücretli olarak Instagram’da beğeni satın almak isterseniz buraya göz atabilirsiniz.
  • Sizin Instagram’ınızda bulunan Keşfet sekmesindeki fotoğraflara ilgi gösterin. Yani Keşfet sekmenizdeki fotoğrafları beğenin veya yorum yapın. Böylece Instagram sizin bu kısma ilgi duyduğunuzu algılamakta ve ileride paylaşacağınız fotoğraflarda Keşfet sekmesinde gözükme şansınızı arttırmaktadır.

 

Fotoğraflarınıza Filtre ekleyin!

Son önemli nokta ise fotoğraflarınıza filtre eklemek. Filtre araçları ile fotoğraflarınıza efekt vererek daha çok ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bu da Keşfet sekmesine düşme şansınız arttıracaktır. Instagram’da daha çok popülarite kazanmak için başka neler yapabileceğinizle ilgili detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Otomatik Beğeni Hizmeti Satın Alın – 2017 (Ağustos / Güncelleme)

Instagram’da fotoğraflarınızın veya videolarınızın daha çok kişiye erişebilmesi için, Fenomenim’den satın alacağınız otomatik beğeni paketleri önemli rol oynamaktadır. Keşfet sekmesine düşebilmeniz için özel olarak geliştirdiğimiz otomatik beğeni paketlerinin etkisini kesinlikle hissedeceksiniz. Otomatik beğeni paketlerimizi görüntülemek için buraya tıklayınız.

 

Buna ek olarak,Fenomenim ayrıcalığı ile Instagram’da takipçi paketlerimize göz atmak için buraya göz atabilirsiniz.

Umarız yazımızı beğenmişsinizdir.