Instagram’da Gizli / Kapalı Hesabı Görmek (Mümkün mü?) – 2021

Merhabalar sevgili Fenomenim Blog okurları, bir haftalık bir aradan sonra tekrar beraberiz. 1 haftalık aralıklarla sizlerden gelen talepleri topluyoruz ve yeni yazılarımızı bu taleplere göre şekillendiriyoruz. Bu haftaki yazımız tabii ki yine en çok talep edilen konulardan olan: “Instagram’da gizli hesabı görmek” olacak. “Mümkün müdür ya böyle bir şey??” tadında çok soru aldığımızdan, hem konunun mümkünlüğüne değineceğiz hem de varsa risklerinden bahsedeceğiz. O zaman lafı fazla dolandırmadan kısa genel kültürümüzle başlayalım sonra derinliklere inmeye başlayalım.

Instagram’da Gizli Profilleri Görmek neden bu kadar önemli?

Bilmiyoruz özellikle Türkiye’de mi bu kadar çok talep görüyor bilinmez ama gerçekten pek çok kişi eski sevgilisi olsun, eski arkadaşları olsun gizli profillerini görüntülemenin derdine düşmüş durumda. Haklı sebepleri olabilir haksız sebepleri olabilir bilinmez ama gerçekten herkesin istediği bir şey haline geldi. Biz de bunun üzerine düşerek, bu konuyu aydınlatan bir makale yazalım dedik. O halde devam edelim.

Instagram’da Kapalı Hesapları Görmek mümkün müdür?

Öncelikle başlangıçta şunun bilgisini verelim. Bu yazıda yazılan tüm bilgiler 2018 güncelliğiyle hazırlanıyor o yüzden verilecek bilgilerin kesinlikle güncel olduğundan emin olun. 2013-2014 yılları arasında Instagram.com ‘da yer alan bir açık nedeniyle, sadece bazı Instagram hesapları gizli de olsa görülebiliyordu. Bu yöntem, profili açık olan birinin hesabına Instagram.com üzerinden girerek, “Daha Fazla Göster” butonunun bağlantısını kopyaladıktan sonra Profile ID (max_id) değişkenini gizli olan hesapla değiştirilerek gerçekleştiriliyordu. Lakin, günümüz itibari ile artık böyle bir açık mevcut değil ve belirtilen yöntemle Instagram’da gizli hesapları görme mümkün değil. İnternette, özellikle Amerika tabanlı bazı internet siteleri mevcut. Bu internet sitelerinde, gizli profilin kullanıcı adını girdiğinizde sizlere hesabı göstereceğini vaat ediliyor. Yalnız bu vaat tabii ki bedava değil deniyor ve işlem için öncelikle bir anket doldurmanız isteniyor. Instagram profil görüntüleme araçları ve Instagram’da kapalı profil görme hilesi adları altında pazarlanan bu internet siteleri  tamamen para kazanmak üzerine kurulmuş külliyen yalan olan, dolandırıcı internet siteleridir.

“Instagram’da Gizli Profili Gösteriyorum!” Vaatlerine Kanmayın!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu internet sitelerine sakın kanmayın ve sizden doldurmanızı istediği anketleri sakın ola sakın doldurmayın. Eğer bu anketleri doldurursanız, en basitinden telefon numaranıza her ay 50 TL+ gibi bir bedel faturalandırabilir. Çünkü bu anketler sizin belli başlı uygulamalara abone olmanızı istiyor. Paranızı boş yere kaptırmamak için sakın ola sakın bu tarz internet sitelerine girmeyin ve bu internet sitelerinden bir şey satın almayın.

Instagram’da Gizli Hesabı Görmenin “Tek” Yolu!

Belli başlı vaatler vererek, Instagram’da gizli hesapların görüntülenebileceğini söyleyen internet sitelerinin işe yaramadığını ve tuzak olduğunu belirtmiştik. En azından şu an için, Instagram’da gizli bir hesabı görmenin tek yolu, tahmin edebileceğiniz üzere sahte bir hesap açıp ilgili kişiyi takip etmenizdir. 2018 yılının Şubat ayı güncelliğiyle, Instagram’da takip etmeden profili görme mümkün değildir. Ola ki yeni bir çalışan yöntem bulunur bunu sayfamızdan görebileceksiniz. Yeni yöntemlere göre bu sayfayı güncelleyeceğiz.