Instagram’da Doğrulanmış Hesap Onayı Alma İşlemi

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram uygulamasında kişisel veya ticari hesabınızı onaylatma işlemi ya da bir diğer adıyla mavi tikli veya rozetli hesapların nasıl rozet alabildiklerini birlikte inceleyeceğiz.

En çok kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından biri olan instagram hesap onaylatma işlemini sizden gelecek bir istek sonucunda ve Instagram yöneticileri tarafından uygun görülen profillere ve sayfalara sayfanın üstünde kullanıcı adının yanına bir işaret konularak gerçekleştirilir.

Mavi Tik Ne Demektir?

Bu tik işareti sayesinde profiller ve sayfalar artık uygulama tarafından onaylı Instagram hesabı ya da sistem tarafından doğrulanmış hesap olarak adlandırılmaktadır ve diğer profillere nazaran daha da itibarlı bir hale gelmektedir. Bunun için kullanıcılar ınstagram’da doğrulanmış hesap onayı alma işlemi nasıl yapılmaktadır sorusunun cevabını araştırmaktadırlar.

Mavi Tik Sizi Hangi Risklere Karşı Korumaktadır?

Uygulama tarafından onaylı hesap birçok kullanıcı tarafından gereksiz bir çaba ve işlem olarak görülmektedir. Fakat bu durum eğer tüketiciler tarafından bilinen bir şirket ya da ünlü bir kişiyseniz önem kazanmaktadır.

Eğer Instagram uygulaması ve hesaplar üzerinden para kazanmanız gibi bir durumunuz var ise Instagram uygulamasının profilinize koyacağı mavi tik rozeti sayesinde sizi hem hukuken hem toplumsal olarak zor durumda bırakacak birçok fake ve sahte profillere karşı güvenilirliğinizi ve gerçekliğinizi ortaya koyabilmeniz mümkün.

Mavi Tik Alabilmek İçin Neler Gereklidir?

Instagram uygulaması dünyasında mavi tikli hesaba sahip olmak bir ayrıcalıktır. Çoğu kullanıcının merak ettiği ınstagram’da doğrulanmış hesap onayı alma işlemi yapılmadan önce bir hesabı doğrulamak için aradığı kriterlere kısaca değinmemiz gerekir.

Sosyal medya platformu tarafından aranılan kriterler şunlardır;

Sosyal medya hesabınız uygulama yönetmeliği tarafından belirlenen Kullanım Koşulları ve Topluluk Kurallarına harfiyen uymalıdır. Bu kural tüm Instagram uygulamasında var olan hesaplar için geçerlidir.

  • Hesabınız da yayınladığınız içerikler özgün ve gerçek olmalı.
  • Hesabınız içerik kalitesi olarak benzersiz olmalıdır.
  • Hesabınızın gizli modu kapalı ve herkese açık olmalıdır.

Böylelikle sosyal medya hesabınız sistem tarafından bir hafta içerisinde onaylanır ve sizlere bildirim halinde geri bilgi gelecektir. Bu sürede daha çok etkileşim almak için paylaşımlarınızı özenli olarak yapmaya devam etmelisiniz.

Onaylı Hesap Her Zaman Kalıcı Mıdır?

İnstagram verdiği rozet onayını bazı şartlar da geri çekebilmektedir. Eğer hesabınızı aktif kullanmıyorsanız ve takipçileriniz ile birlikte etkileşiminiz de yüksek düşüşler varsa uygulama da aldığınız onaylama işareti geri çekilebilmektedir.