Instagram’da Butik Hesabı Açmak

Günümüzde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan Instagram, ülkemizde yaklaşık 39 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. Üstelik ülkemizde günlük olarak sosyal medya hesaplarında zaman geçirme süresi 4 saati bulmaktadır. Bu nedenle en çok etkileşim kurulabilen bir platform olan Instagram, e-ticaret yapmak isteyen bireyler için ideal seçimlerden bir tanesidir.

Instagram'da butik hesabı açmak, internet üzerinden satış yapmak isteyen bireylerin en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir. Zira daha önce de belirtildiği gibi, Instagram kitlesi oldukça yüksektir. Bu sayede bir Instagram butiği, web sitelerine kıyasla daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilebilmektedir. Ancak başarılı bir Instagram butik hesabı açmak için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Instagram'da Butik Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram'da butik hesabı açmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Eğer bu hususlara dikkat edilmez ise, hayal kırıklıkları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Instagram butik hesabı açmayı düşünenlerin dikkat etmesi gerekenler, aşağıda başlıklar halinde bulunmaktadır.

1- Kullanıcı Adı Seçimi

Instagram'da butik hesabı açmak isteyen bireylerin ilk önce Instagram kullanıcı adı belirlemesi gerekir. Kullanıcı adı, verilecek hizmete uygun olmalı ve kolay hatırlanmalıdır. Aksi takdirde, sayfanızı bulmak isteyen kullanıcılar zorluk yaşayacaktır. Bunun yanı sıra kullanıcı adı, kısa olmalıdır. Satış yapılmak istenen hesaplar isim ve soy isim bulunduran kullanıcı adlarından kaçınmalıdır. Bu, kişisel hesap gibi görünmenize sebep olacaktır.

2- Ürün Seçimi

Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin özgün olması, pek çok Instagram kullanıcısının dikkatini çekecektir. Ancak günlük olarak erişilebilen ürünleri satarsanız, kullanıcılar bu ürünleri alma taraftarı olmayacaktır. Bu nedenle ürünleriniz, daha önce görülmemiş ya da alışılmamış olmalıdır. Örnek vermek gerekirse, özel tasarım objeler, takılar gibi kişiye özel ürünler dikkat çekici olmaktadır.

3- Reklam

Instagram üzerinden satış yapmak isteyenler, reklamlarını sadece ana sayfaya düşen gönderiler ile yapmamalıdır. Zira bu reklamlar, çoğu kullanıcı tarafından umursanmamaktadır. Bunun yerine, sattığınız ürün ya da ürünlerden oluşan paketler hazırlayarak Instagram'da fenomen olan bireylere gönderebilirsiniz. Bu sayede fenomenler, takipçi kitlesi ile ürününüzü paylaşacak ve satış oranlarınız artacaktır.

4- Instagram Gönderi Seçimi

Instagram üzerinden potansiyel müşterileriniz ile paylaşacağınız görsellerin olabildiğince profesyonel olması gerekmektedir. Kötü ışıkta ve kötü kameralar ile çekilmiş görseller, sizi acemi gösterecektir. Kimse, acemi bir sayfadan alışveriş yapmak istememektedir. Instagram'da butik hesabı açmak ve para kazanmak isteyen satıcıların paylaşımları için arka planın sade olduğu ve profesyonel kamera ile çekilmiş görseller kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra görseller, farklı bir siteden kopyalanmamalıdır.

5- Rakip Hesapları İncelemek

Eğer internet ortamında yeni bir satıcı iseniz, diğer Instagram butik sayfalarına göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bu hesapların en çok beğeni alan gönderileri, gönderi yorumları, fotoğraf kalitesi gibi pek çok açıdan incelemeler yaparak hangi alanlarda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini tespit edebilirsiniz. Bu sayede daha fazla kitleye erişerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Instagram'da butik hesabı açmak ve satış yapmak isteyen kişiler, yukarıda belirtile hususların yanı sıra kargo, ürün stoğu, fiyat belirleme gibi noktalara da dikkat etmelidir. Zira yavaş kargo, pahalı ürün ve sürekli tükenen ürünler tercih edilmenizi engelleyecektir. Bu nedenle bu işe başlamadan önce kargo firmaları ile görüşmeler yapmalı ve güvenilir tedarikçiler ile anlaşmalısınız.

Belirtilen tüm püf noktalara dikkat ederek Instagram üzerinden butik hesabı açarak oldukça kârlı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, Instagram hesapları tek bir günde istenilen takipçi sayısına ulaşmamaktadır. Bu nedenle sabırlı olmanız oldukça önemlidir.

İnstagram'da butik açma ile ilgili sorular;

  • İnstagram Butik Açmak
  • İnstagram Butik Önerileri
  • İnstagram Butik Nasıl Açılır?
  • İnstagram Butik Açmak İçin
  • İnstagram Butik Geliştirme
  • İnstagram Giyim Butik Önerileri
  • İnstagram Butik Kurmak
  • İnstagram Butik Hesabı Nasıl Büyütülür?
  • İnstagram Butik Hesabı Nasıl Açılır?
  • İnstagram Butik Hesabı Nasıl Geliştirilir?

İnstagram Butik Hesap Açma, İnstagram Butik Hesabı Açmak, İnstagram Butik İşi Nasıl Yapılır? İnstagram Butik İçin Takipçi İnstagram Butik Mağaza Açmak İnstagram Butik Önerileri İnstagram Butik Sayfası Büyütme İnstagram Butik Sayfası Nasıl Açılır? İnstagram Butik Açma Şartları Nedir? İnstagram Üzerinden Butik Açmak İnstagram Butik Yönetimi İnstagram Butik İçin Yapılması Gerekenler Nedir?