Instagram’da Arşivlenen Fotoğraflar Nasıl Geri Alınır

Fenomenim okurlarının en çok soru sorduğu konulardan biri, Instagram’da arşivleme! Insta arşiv olarak ortaya çıkan görünmesini istemediğiniz ancak paylaşmış olduğunuz için silmek de istemediğiniz görselleri ortadan kaldırmanın en güzel yolu arşivlemektir. Böylece bu görselleri bir gün isterseniz kolaylıkla indirebilir ya da yeniden paylaşabilirsiniz. Instagram’da arşivleme sistemi özellikle hikayeler için yararlıdır. Herhangi bir hikaye paylaşıldıktan 24 saat sonra yok olacağı için, hikayelerinizi arşivlediğiniz zaman bunların yok olması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Instagram’da nasıl fotoğraf arşivlenir?

Instagram‘da fotoğraf arşivleme oldukça kolaydır. Profilinize girdikten sonra arşivlemek istediğiniz postunuzu seçin ve tıklayın. Postunuz açıldığında sağ üst köşedeki yan yana üç noktaya tıklayın. Açılan ekranda ilk sırada arşivle seçeneği çıkacaktır. Buna tıkladığınızda post görseliniz silinmeyecek arşive eklenecektir.

Instagram’da arşivlenen görseller, videolar, hikayeler nasıl bulunur?

Hesabınıza girdikten sonra profil sayfanıza gelin. Profilinizde sağ üst köşede saati andıran oklu bir işaret göreceksiniz. Bu yuvarlak işarete tıkladığınız zaman öncesinde arşivlemiş olduğunuz tüm içerikleri bir arada görebilirsiniz. İsterseniz bu içerikleri buradan silebilir ya da indirebilirsiniz.

Instagramda arşivlenen fotoğrafı geri getirme nasıl yapılır?

Daha önceden arşivlemiş olduğunuz bir postu, görseli ya da videoyu geri getirmek istiyorsunuz, ama nasıl? Oldukça kolay. Profilinizin sağ üst köşesindeki saatli yuvarlak, ok gibi işarete tıkladığınızda arşiv açılır. Bu arşiv seçeneğinin yanında aşağı doğru minik bir ok vardır. Oka tıkladığınızda hikayeler ve postlar seçenekleri çıkar. Buradan post mu hikaye mi hangisini geri getirmek istiyorsanız ona tıklamanız gerekir.  

  • Gönderilere tıkladığınız zaman, profilinizde bulunmayan arşivlenmiş gönderiler karşınıza çıkar. Buradan geri almak istediğiniz görsele tıklayın.
  • Gönderiye tıkladıktan sonra yan tarafta üç nokta olacak, o üç noktaya tıklayın. Buradan profilde göster seçeneğine tıklamanız yeterli. Sonrasındaki arşiv gönderileriniz profilinize geri gelmiş olacak.

Instagramda arşivlenen fotoğrafları geri getirme işlemi bu şekilde yapılıyor. Eğer storylerinizi yani paylaştığınız hikayeleri de arşivliyorsanız aynı yöntemle getirebilirsiniz. Arşivdeki instagram hikayelerine girdiğinizde dilediğiniz hikayeye tıklayın. Sonrasında sol alt köşede üç nokta yan yana ikonu göreceksiniz. Bu ikona tıkladıktan sonra hikayenizi isterseniz post olarak sayfanızda paylaşabilirsiniz, isterseniz indirip telefonunuza kaydedebilirsiniz isterseniz de silebilirsiniz.

Instagramda arşivlenen fotoğraflar nerede?

Hesabınıza girdikten sonra profilinize gidin. Profilinizde sağda en üst köşede oklu saat gibi yuvarlak bir ikon var. Ona tıkladığınızda arşive gidebilirsiniz.

Bunun yanında, eğer Instagram videolarınız için organik bir şekilde görüntüleme arttırımı hizmetimizden yararlanmak isterseniz, aşağıdaki link aracılığı ile paketlerimize göz atabilirsiniz: