Instagram’da Arama Geçmişini Silmek

Instagram’da Arama Geçmişini Silmek

Merhaba Sevgili Fenomenim Blog okurları, bugünkü yazımızda herkesin sıklıkla merak ettiği bir konuya açıklık getireceğiz. Instagram’da yaptığınız kişi, hashtag (etiket) veya fotoğraf aramaları, Instagram’ın içinde saklanmakta. Bu arama verilerinden kurtulmak istiyorsanız çözüm hiç de zor değil. Çözümü anlatmadan önce Arama Geçmişi özelliği hakkında kısa ve öz birkaç bilgi aktaralım.

Instagram Arama Geçmişi ne işe yarar ?

Instagram Arama Geçmişi özelliği size doğru önerilerde bulunabilmek için Instagram tarafından 2013 yılının ortasında eklenmiş bir özelliktir. Arama Özelliği ile daha önce aradığınız fotoğraflar, kişiler veya etiketlerden yararlanılarak sizlere yeni aramalarınızda veya Keşfet sekmenizde benzer veya ilginizi çeken sonuçlar göstermektedir. Hatta bu arama özelliği, tarafınıza gösterilen reklamlar da dahi etkilidir. Bazılarımız, telefonumuza erişimi olan kişilerin bu arama geçmişini görmesini istemiyoruz. Dolayısıyla bu arama verilerinin tamamını silmek istiyoruz. Adım adım Instagram’da arama geçmişini nasıl sileceğinizi anlatmaya başlayalım o halde.

Instagram’da Arama Geçmişini Silmek

Bu işlem Android ve iPhone cihazlar için ortak ayarlar kısmında bulunduğu için iki farklı anlatım yapmayacağız. iPhone üzerinden yola çıkıp anlatımı gerçekleştireceğiz fakat Android cihazlar da aynı şekilde yapabilir.

  • Instagram uygulamasını açalım.
  • Kendi profilimize gelelim ( kendi resimlerimizi ve takipçilerimizi gördüğümüz alan. )
  • Yukarıdan Settings (Ayarlar) kısmına tıklayalım.
  • Açılan ayar menüsünde en alt kısımlarda yer alan ” Arama Geçmişini Sil ” butonuna basalım.
  • Uyarıları onaylayalım.

 

  • Ve işlem tamamlandı.

Bu işlemlerden sonra artık Instagram üzerinden yaptığımız aramalara kimse ulaşamayacaktır. Tamamen güvenli şekilde Instagram arama geçmişini anlattığımız şekilde silebilirsiniz. Umarız işinize yaramıştır. Sonraki yazılarımızda görüşmek üzere.

En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi

 Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

 Fenomenim Blog Yazıları

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!