Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu [Çözüm]

Merhabalar sevgili Fenomenim Blog okurları, yine yeniden tabii ki beraberiz. Bu yazımızda yine sizlerden gelen pek çok şikayet sonrasında, “Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” sorunun çözümünü paylaşacağız. Bu sorunun en temel nedeni internet bağlantısından kaynaklanmaktadır. Bazılarımız Instagram’da dolaşırken bu hatayla karşılaşıyoruz ve bazen gerçekten sinir bozucu bir vakaya dönüşebildiği inkar edilemez 

Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Hatası Neden Olur?

Bu sorunun temel sebebi üst kısımda da belirttiğimiz üzere tamamen internet bağlantısı ile alakalıdır. Yani kendinizde aramanız gereken bir problem bulunmuyor. Bu problem, Internet bağlantısının yavaş olduğu yerlerde veya devletin bir şekilde Instagram’a müdahale ettiği durumda, Instagram sunucularının erişimi sıfırlamasıyla meydana gelen bir bağlantı hatasıdır. Bu hata alındığında birkaç dakikalığına Instagram’a erişim kesilir ve erişimin tekrar gelmesi için sayfayı tekrar yüklemeniz gerekir.

 

Bu Hatanın Çözümü Nedir?

Bu hatanın çözümü aslında çok çok basittir. Birkaç aşama içinde bunu sizlere açıklayacağız. Fakat, açıklayacağımız çözüm yolu yalnızca Instagram’ın kendi içinde bir problemi olmadığında işe yarar. Yani Instagram’ın dünya genelinde sunucuları yanıt vermeyi bırakırsa bu çözüm zaten bir işe yaramayacaktır, Instagram’ın sorunu halletmesini beklemekten başka elimizden bişey gelmeyecektir. O halde, sorunun bizim Internet bağlantımızdan kaynaklandığını varsayarak çözümü anlatmaya başlayalım. Çözüm için yapılacak iki durum söz konusudur. Biri DNS ayarlarımızı değiştirmek biri ise VPN kullanmaktır. Biz VPN yerine DNS ‘i tercih edeceğiz çünkü VPN için üçüncü parti uygulama kurmamız gerekecektir buna gerek olmadan DNS ayarlarını yapmamız yeterli olacaktır.

Sorunun Çözümü İçin DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir (iPhone) ?

  • Telefonumuzun “Ayarlar” bölümüne girelim.
  • “Wi-Fi” sekmesine tıklayalım.
  • Bağlı olduğumuz “AĞ” ın yanındaki “info” (yuvarlak içinde i harfi) butonuna basalım.
  • Açılan alandan “DNS” sekmesine tıklayalım.
  • Tıkladığınızda sizden rakamlar girmenizi isteyecek.
  • 8.8.8.8 (boşluk) 8.8.4.4 girip, sol üstten Wi-Fi butonuna tekrar basıyoruz.
  • Sonrasında Wi-Fi bağlantısı kısa süreliğine kesilip tekrar gelecektir.
  • Şimdi Instagram’a bağlantıyı tekrar deneyelim.
  • Sorunsuz olduğunu göreceksiniz.

Android cihazlar da benzer işlemleri tekrarlayarak çözüme kavuşabilir. 

Umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir. Bir diğer yazımızda görüşmek dileğiyle,

En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi

 Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

 Fenomenim Blog Yazıları

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!