Instagram Bad Request 400 Hatası (Çözüm) – 2020

Merhaba sevgili Fenomenim Blog okurları. Bu yazımızda sizlerden yine çok fazla gelen istek üzerine, Instagram’da bazen yaşadığınız “Instagram Bad Request 400” hatasının nedenlerini ve çözümlerini aktarmaya çalışacağız. Bu konu hakkında çok fazla doğru bilinen yanlışlar var, en azından onları da düzeltmiş olalım.

Instagram Bad Request 400 Hatası Nedir?

Instagram’da veya herhangi bir başka yerde “Bad Request – 400” hatasıyla karşılamanız mümkündür. Bu hata genel bir terimdir ve Instagram’a özgü bir terim değildir. Kimisi bu hatanın bir virüs bulaşması sonucu oluştuğunu söyler, kimisi de suçu kullanıcıda arar lakin suç kullanıcıya bağlı değildir. Bad request hataları web sunucu istemcilerinin anlık olarak sorgulara cevap verememesi ile oluşan bir durumdur. Dolayısıyla tarayıcı ile web sunucusu arasındaki haberleşmeden ibarettir. Doğru, bazı nadir virüsler, tarayıcılara da müdahale edebildiği için bu hataya sebebiyet verebilir ancak Instagram’daki durum bu şekilde değildir. Hatanın temel sebebi %90 oranında Instagram ile alakalıdır.

 

Instagram Bad Request 400 Hatası Nasıl Çözülür?

Bunu yorumlayabilmek için elimizde iki durum vardır. Öncelikle, bu durumun bir virüs ile değil, tamamen tarayıcımız ile Instagram web sunucusunun arasında oluşturduğu bir hata olduğunu kavrayalım. Instagram 2 milyara yakın kişi tarafından kullanılmakta ve bu durum, yoğunluk açısından düşünüldüğünde, sizin sorgularınıza yanıt veren web sunucularını zorlar. Çok nadir durumlarda, Instagram gelen isteklere cevap veremediğinde 3-5 dakika boyunca bu hatayı alabilirsiniz. Dolayısıyla, ilk çözümümüz bir müddet beklemek. İkincisi ise, eğer Instagram politikalarına aykırı bir davranışta bulundaysanız, örneğin çok fazla fotoğraf beğendiyseniz veya 3.parti uygulamalara sürekli girip limitlerinizi zorladıysanız, Instagram hesabınızı bir müddet politika ihlalinden dolayı engelleyebilir. Bu durumda, Instagram’a sorgu gönderemezsiniz, sonucunda ise Bad Request – 400 hatası alırsınız.

Eğer günler geçti ve hala aynı hatayı alıyorsanız ve hesabınızın kapanmadığından eminseniz;

  • Instagram’ı silin, telefon önbelleğini ve çerezlerini temizleyin.
  • Instagram’ı tekrar yükleyin ve tekrar işlem yapmaya çalışın.
  • Uygulamanın ve telefonunuzun güncel olduğundan emin olun.
  • Olmadıysa, bir VPN aracılığı ile bağlantıyı deneyin.
  • Halen olmadıysa, bir tarayıcı ile (Chrome veya Firefox vb.) instagram.com üzerinden giriş yapmaya çalışın.

Umarız yazımız yardımcı olabilmiştir. Bir başka yardım yazımızda görüşmek dileğiyle,

Instagram’da Yorumları Beğenemiyorum [Çözüm]

 Instagram Video Yükleme Sorunu [Çözüm]

 Instagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşamıyorum [Çözüm]

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!