İnstagram Akış Yenilenmiyor Hatası Ve Çözümü Nedir?

Instagram, bugün milyonlarca kullanıcısı olan bir sosyal medya platformudur. Her gün aktif olarak kullanılan platformda, kullanıcılar bazen sorunlarla karşılaşabilir. Bunlardan en çok rastlanılanı da Instagram akış yenilenmiyor hatası olmaktadır. Eğer bu hatayı alıyorsanız, bir takım çözüm önerileri de vardır. Bu çözümleri derlediğimiz yazımızı detaylı okursanız, bir cevap bulabilirsiniz.

İnstagram Akış Yenilenmiyor Hatasının Sebepleri

Instagram akış yenilenmiyor hatası olarak en sık karşılaşılan, takip edilen kişilerin paylaşım yapmamasıdır. Bu durumda kullanıcılar akışta bir sorun olduğunu düşünebilir.  Bu nedenle öncelikle beklemeniz ve durumun değişip, değişmediğini izlemeniz gerekir.

Bu esnada gerekli kontrolleri de yaparak, bir problem olup, olmadığını öğrenebilirsiniz. Instagram akış yenilenmiyor hatası çözümü olarak herhangi bir sayfayı yenilemeye kalktığınızda hatayla karşılaşıyorsanız, bu bir sorun olduğunu gösterir.

Burada Instagram akış yenilenmiyor hatası çözüm önerileri de birbirinden farklıdır. Bu sebeple hepsini tek tek denemeniz önerilir.

1- İnternet Bağlantınız Kötü Olabilir

Eğer Instagram akış yenilenmiyor hatası alıyorsanız, bunun en sık karşılaşılan nedeni internet bağlantısıdır. Bağlantınızda sorun varsa, internetiniz anlık kesilmişse ya da sinyali düşükse, akış yenilenmeyecektir.

Bunun için internet sağlayacınızla görüşerek, durumu bildirmeniz mümkündür. Daha hızlı wi-fi tarifelerine geçerseniz, hızınızı arttırarak daha kaliteli bir internet kullanabilirsiniz.

2- Paketiniz Bitmiş Olabilir

Eğer Instagram’a internet paketinizle giriyorsanız, Instagram akış yenilenmiyor hatası sebeplerinden bir tanesi de basitçe paketin bitmiş olduğudur. Zira Instagram tüm içerikleri yükleyeceği için, gerek keşfet ve gerekse ana sayfada yüklenmiş tüm videolar ve fotoğraflar görüntülenebilir.

Ancak sayfayı yenilemek isterseniz, Instagram akış yenilenmiyor hatası karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle çözüm olarak internet paketinizi sorgulamak, size yardım sağlar. Bundan sonra wi-fi ağına geçer ya da yeni bir paket yaparsanız, Instagram akış yenilenmiyor hatası çözüm otomatik olarak yapılacaktır.

3- Telefonunuz Çekmiyor Olabilir

Her ne kadar telefonlar hayatımızdaki en önemli unsurlar arasında da olsa, zaman zaman çekmeyebilir. Bu durumda cihaz SMS almayacak, aramaya gönderip-alamayacak ve internete bağlanamayacaktır.

Bu nedenle Instagram’da dolaşıyorsanız, telefon çekmediği an Instagram akış yenilenmiyor hatası söz konusu olacaktır. Zira internet, Instagram tarafından yapılan istekleri yerine getirmeyecektir. Eğer telefonunuzun çekip-çekmediğini kontrol ederseniz, sorunun bu nedenle olup, olmadığını anlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuz çekmiyorsa, daha iyi bir konuma geçmek Instagram akış yenilenmiyor hatası çözümü sağlayacaktır.

4- Arama Motoru Bilgilerini Silebilirsiniz

Instagram akış yenilenmiyor hatası genellikle sistemsel, internet ve telefon kaynaklı problemlerdir. Buna rağmen bazı durumlarda, arama motoru verileri de buna sebep olabilir.

Instagram’da yapılan her arama, motor bölümünde kayıt altına alınır. Ancak isteğe göre, bunların silinme durumları da vardır. Sorunun bu olup, olmadığını anlamak için, verilerinizi silmeniz kâfidir. Bunun için, telefonunuzda şu işlemleri yapmak gerekir.

 1. Akıllı telefonun ayarlar bölümüne girin.
 2. Programların kaldırıldığı uygulamalar ekranına giriş yapın.
 3. Kullandığınız taracıyıcı seçin.
 4. Burada tarama bilgileri ve ön belleği temizleme komutlarını bulun ve uygulayın.

Bu işlemler, eğer Instagram akış yenilenmiyor hatası kullandığınız tarayıcıyla ilgiliyse, anında çözüm getirecektir. Sorun devam ediyorsa başka seçeneklere bakmanız gerekir.

5- Sorun Instagram Kaynaklı Olabilir

Eğer telefonunuz çekiyorsa, wi-fi ve paket verinizde herhangi bir problem yoksa Instagram akış yenilenmiyor hatası platformun kendisiyle ilgili olabilir.

Bu durumda Instagram akış yenilenmiyor hatası çözümü için yapabileceğiniz tek şey, platform yetkilileriyle irtibat kurmaktır. Zira sorun sistemsel olduğu için, sizlik bir durum yoktur. Ardından yaşadığınız problemi aktarır ve denediğiniz yöntemleri de söylerseniz, gerekli kontroller yapılacaktır.

İnstagram'da akış yenilenmiyor hatası için arananlar;

İphone instagram akış yenilenmiyor İnstagram akış neden yenilenmiyor? Akış yenilenmiyor instagram İnstagram akış yenilenmiyor iphone İnstagram akış yenilenmiyor ios İnstagram keşfet akış yenilenmiyor İnstagram akış yenilenmiyor mobil veri İnstagram internet oldugu halde akis yenilenmiyor İnstagram profilimde akış yenilenmiyor İnstagram akış yenilenmiyor sorunu İnstagram akış yenileme sorunu.

 • İnstagram akış yenilenmiyor 2020
 • İnstagram akış yenilenmiyor 2021
 • İnstagram akış yenilenmiyor son dakika
 • İnstagram akış yenilenmiyor ne demek?
 • İnstagram akış yenilenmiyor hatası
 • İnstagram akış yenilenmiyor ne yapmalıyım?
 • İnstagram da akış yenilenmiyor

Türkiye'nin 4 yıldır en hızlı ve güvenilir sosyal medya ajansı fenomenim.net ile ucuz ve güvenilir instagram takipçi satın al ve instagram'da takipçi sayını kolayca arttır.