Fenomenim'Den Instagram Tüyoları

Fenomenim'Den  Instagram Tüyoları
Insanlarımızın sosyal ağ paylaşım sistemlerine düşkünlüğü oldukça bilinmektedir. Facebook ve gider uygulamalar ile birlikte çalışmalarını yürüten ve sürekli gelişim sağlayan instagram 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından tasarlanan IOS (İpone-ipet) için yapılan sosyal ağ özellikleri ile oldukça popüler olan bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. 6 yıldır hayatımızda olan instagram son yıllarda akıllı telefon kullanımının artmasıyla birlikte oldukça ön plana çıkan bir uygulama olmaktadır.

Instagram dünya gibi büyümeye devam etmekte!

Son yıllarda instagram o kadar popüler oldu ki bir gün içerisinde yapılan paylaşım beğeni ve yorum sayısı eldeki verilere göre 40 milyon fotoğraf paylaşımı, 8600 beğeni ve 1000 yorum yapıldığı bilinmektedir. Her fırsatta geliştirilen instagram kullanıcısı şimdilerde 90 milyonu geçtiği oldukça bilinen bir sayıdır. Paylaşılmak istenen fotoğrafları diğer sosyal ağlarda da paylaşılmasını sağlayan bu uygulama 2012 yılından facebook tarafından bir milyar dolara satın alındığı bilinmektedir. Bir çok sosyal ağ platformuyla birlikte çalışan instagram uygulaması gitgide büyüyen bir aileye sahip olmaktadır.  

Peki Instagram ‘ı nasıl kullanırım ?

İlk başlarda iphone,İpad için kurulan instagram günümüzde android cihazlarda da oldukça fazla kullanılmaktadır. instagram kayıt yaptıra bilmek için her hangi bir sosyal ağlardan birini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartı sağladığınızda kullanıma açılan instagramınız için artık takip etmeye başlayabilirsiniz. Android cihazlarda veya gider uygulamalarla yanana çalışan instagram uygulaması sizler için belli bir süre sonra en çok tıklanan uygulama olmaktadır.

Instagram’da takipçi neden bu kadar önemli ?

Facebook’ta bulunan arkadaş ekle yerine takip et butonuna sahip olan instagram kişilerin hem kendi takip ettiklerini hem de kendisini takip edenleri gösteren bir uygulama olmaktadır. Hem kendi takıp ettiği kişi sayısını hem de kendini takip eden kişi sayısını kendi profili üzerinde görülmektedir. Sadece beğeni ve yoruma izin veren instagram başkasının yaptığı paylaşımı kendisinin paylaşmasına veya kaydedilmesine izin verilmemektedir.  Her paylaşım kendine özel olan ve bir çok ünlü isimlerin kullandığı veya fan kulpların kurulduğu yerlerin en başında gelmektedir. Takipçi sayısının önemi olarak yapılan işlemlerden biri olan sıra dışı paylaşımlardan geçmektedir. Bu yöntemle standart bir takipçi sayısı elde edilebilmektedir. Âmâ bu takipçi sayısı sizlerin popüler olması için yeterli bir takipçi sayısı olmayacaktır.

 

                                                                                           Instagram ‘da popüler olma yolunda emin adımlarla ilerleyin!

Takipçilerinizi doğal yoldan arttırmak için bazı tüyolar

1.  Çoğunluğun bulunduğu yerlere gidin!

Birçok toplantı ve etkinliklere katılarak kendinizi tanıtmanız sizin takipçi sayısınız artmasını sağlayacaktır.

2.   Sık sık fotoğraf paylaşın!

Çalışma ortamındaki fotoğraflarınızı paylaşmanız çalışma ortamınız ve sizin çalışmanıza verdiğiniz özveri sonucunda takipçilerinizin sizi tanımasına vesile olacak şeylerden olan ikinci yöntemdir. Bu yöntemlerde takipçi sayınızı arttıra bilirsiniz.

3.    Takipçilerinize özel paylaşımlar yapın!

İnstagram takipçilerinizi özel paylaşımlar yapmanız mesela sizlerin yeni bir fuara gidecekseniz fuardan önce yapılan çalışmalar veya yeni bir ürün piyasaya sürecekseniz bir kısmını takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. İnsanlarımızın genel yapısında merak olduğunda dolayı bir sonraki paylaşımınız merakla beklenecektir.

4.   Diğer Sosyal hesaplarınızdan Instagram hesabınızı paylaşın!

İnstagram hesabınızı diğer sosyal ağlarda paylaşmanızda sizin için takipçi sayınızın artmasın katkı sağlayacak olan şeylerdendir.

5.   Fotoğraflarınızı kolaj olarak paylaşmaya ne dersiniz ?

İlgi çeken fotoğraflar paylaşabilir ve fotoğraflarınızı kolaj oluşturarak dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Nasıl ilgi çekici bir profil yaratabilirsiniz ?

İlgi çekici bir profil her zaman için merak uyandırmaktadır bizim kültürümüzde ve insanlarımızda başlıca gelen şeylerden biri olan merak duygusu için biraz gizemli ama bir o kadarda açık profiliniz olması gerekmektedir. Büyüleyici ve merak uyandırıcı bir profil resim oldukça iyi bir takipçi çekme aracı olacaktır. Yaptığınız paylaşımlarında takipçi sayınıza etki edeceği muhtemel bir konudur. Sizlerde ilgi çekici bir profil için paylaşımlarınızı veya yaptığınız sıra dişi şeyler veya yapılan araştırmalarda birazcık da gizem katılınca merak duygusu uyduran bir profil oldukça iyi bir seçim olacaktır

Instagram profiliniz kimliğinizi belli ediyor!

Yaptığınız işlemlerin bazı insanlar tarafından onaylandığını görmek ve bu onaylanan işlemlere devamını getirmek ve insanlar tarafından bir sonraki paylaşımı merakla beklene kişilerin yaptığı paylaşımlarla hayatı hakkında bilgi edinmek oldukça beklenesi bir durumdur. Sizin tanımadığınız bir çok kişi sizi tanıyor ve bu yaptığınız her işlemde sizinle birlikte veya çıkmaza girdiğiniz yerde size yardımcı olmak için bekleyen kişilerden oluşan gruptur.

Sizlerin yetemediği yerde sizlere fikir verecek olan kişilerin bulunduğu ve genelinin geç kesimden oluştuğu bu sosyal ağlar sizler için oldukça iyi bir sonuç doğuracağından sizlerin de bu çalışmaya ev sahipliği yapmanız oldukça ilginç olacaktır. Takipçi sayınızı yukarda belirtilen şeylere dikkat ederek yükseltmeniz hayatınızın her anıda yalnız kalmayacağınız anlamına gelmektedir.

İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm, Nasıl Silerim?

İnstagram Takip Etme Sınırı Kaçtır?

Instagram Servisleri