Facebook Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır? [2021 – Güncel]

Fenomenim Blog‘ta her hafta sizden gelen sorulara cevap olabilecek nitelikteki konulara değiniyoruz. En çok merak edilen konularda en detaylı bilgileri bir araya getiriyoruz. Bu haftaki blog konumuz ise, facebook hayatımıza girdiği zamandan bu yana sık sık ön plana çıkan toplu mesajlar ve bu mesajları toplu bir şekilde silme konusudur. Facebook toplu mesaj silme nasıl yapılır? Toplu mesaj silme işlemi için ayrı bir eklenti veya uygulama mi lazımdır? Bu yazımızda bu ve benzer sorularınızın tamamının cevaplarını bulabilirsiniz.

Facebook toplu mesaj silme kodu var mıdır?

Facebook toplu mesaj silme kodu vardır, ancak bunların her yerde her zaman işe yarayacağını garanti etmek zordur. Facebook iletilerini topluca silmek  hazırlanan bu kodları çeşitli platformlarda bulabilir ve deneyebilirsiniz.

Facebook toplu mesaj silme mobil uygulamada nasıl yapılır?

Facebook mesajlarını mobildeki messenger uygulaması üzerinden topluca silmeniz mümkün değildir. Facebook iletilerini topluca silmek için bilgisayardan facebook hesabına giriş yapmanız gerekir. Burada mesajları topluca silebilirsiniz. Hesabınıza girerek facebook mesajlarını topluca sildikten sonra bilgisayarımdan hesabıma girip facebook iletilerini sildim ama telefonumda da silinmiş olacak mı diye endişelenmenize gerek yok. Bilgisayarda mesaj kutunuza girip sildiğiniz anda her yerden silinmiş olur.

Facebook toplu mesaj silme işlemi

Facebook mesajları silme işlemi için hazırlanmış özel google tarayıcı eklentileri vardır. Toplu mesajlarınızı tek tek silmek yerine, bir kerede hızlıca silme işlemini ancak bu eklentileri kurarak yapabilirsiniz.

Facebook Google chrome eklentileri içerisinde bir kaç farklı toplu mesaj silme eklentisi vardır. Bu eklentilerin başında Celilcan facebook toplu mesaj silme eklentisi gelir. Bunun dışında facebook toplu mesaj silme chrome eklentileri;

  • Facebook- Delete all messages,
  • Messenger Cleaner,
  • Messenger Message Cleaner
  • Delete all messages for Facebook’tur.

Bu eklentilerin hemen hemen hepsi aynı şekilde kurulur ve aynı şekilde kullanılır. Toplu mesaj silme işlemini kolayca yapabilmeniz için eklentilerden bir tanesini nasıl kuracağınız ve nasıl kullanacağınız konusunda detaylı açıklamaları yazımızın devamında görebilirsiniz.

Adım adım facebook toplu mesaj silme nasıl yapılır?

Öncelikle facebook mesajlar bölümüne gidiniz. Facebook ileti kutunuzda ne kadar mesaj olursa olsun bunların hepsini tek tek silmek yerine, hepsini bir anda hızlıca silebilirsiniz.

Facebook mesajlar bölümündeyken browserın sağ kısmında bulunan üst üste üç noktaya tıklayınız. (bu kısım kullandığınız pc modeline göre değişiklik gösterebilir) Bu üç noktaya tıkladığınız zaman karşınıza yeni sekme, yeni  gizli pencere gibi seçenekler gelecektir. Bunların alt kısmında bulunan diğer araçlar içerisinden uzantılar seçeneğini tıklayın. Buna tıkladığınızda google uzantılar sayfası açılacaktır. Bu sayfada arama barına google “Facebook delete all messages” yazarak bu eklentiyi mağazada bulabilirsiniz. Eğer google ı ingilinizce kullanıyorsanız, bunu hem menüde hem de açılan sayfada google extensions olarak göreceksiniz.

Eklentiyi google uzantılar kısmında bulduğunuzda üzerine tıklayınız. Açılan light box ta sağ üstte mavi bir buton içerisinde chrome’a ekle yazısını göreceksiniz. Buna tıklayarak tarayıcınıza ekleyin.

Chrome browserınıza ekledikten sonra şimdi de sayfanıza eklemeniz gerekecek. Facebook sayfanızdayken size soracak uzantı eklensin mi diye, evet dedikten sonra uzantınız sayfaya eklenmiş olacak.

Eklentiyi browsera ekledikten sonra https://www.facebook.com/delmessages  sayfasına giderek uygulamayı kullan butonuna tıklayın.

Browsera eklediğimiz tüm uzantılar ikonları ile birlikte tarayıcının sağ üst köşesinde barda görünür. Burada Facebook Messenger işareti ile ekli olan ikona tıkladıktan sonra eklenti aktif hale gelmiş olur. Sonrasında açılan sayfada da tüm mesajları sil onayı verin. Begin deletion butonu olarak yer alıyor sayfada. Bu butonu tıkladıktan sonra tüm mesajlarınız aynı anda tek hamlede silinmiş olacaktır.