Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Facebook‘ta paylaştığımız postları veya başkalarına göndermiş olduğumuz mesajları bazen bilerek bazen yanlışlıkla siliyoruz. Önemli bilgiler yer alan, şifre veya hatırlatıcı bilgiler barındıran mesajları sildikten sonra pişman olup geri getirmek istiyoruz. Ancak o zaman mesajlar çoktan silinmiş gitmiş oluyor. Öyle mi, yoksa facebook silinen mesajları geri getirme yapılabilir mi? Böyle bir şey mümkün mü? Facebook gibi bir çok sosyal medya platformu, sosyal medya uygulaması kaydettiği tüm bilgilerin yedeklerini alır. Paylaştığınız videolardan kullandığınız uygulamalara kadar çoğunlukla her şeyin yedeğini alır. Bu yedekleri aldığı zamanda da sildiğiniz bir şeyi kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Facebook iletileri silindiği taktirde tıpkı bizim diğer tüm bilgilerimiz gibi kara delikte yok olup gitmez. Bir yerde arşivlenmiş olarak durmaktadır. Burada önemli olan bu mesajların nerede olduğunu bulmak, onu geri getirmektir. Tıpkı bilgisayarda bir şeyi sildiğimiz zamanki gibi. Bilgisayarda herhangi bir şeyi silinde geri dönüşüm kutusuna gidiyor değil mi? Sonra biz onu gidip geri dönüşüm kutusundan getirebiliyoruz.

Facebook silinen mesajları geri getirme 2018

Kullandığımız uygulamalar, internet siteleri eskiyebilir. Bu sene kullandığımız bir şey öbür sene çalışmıyor olabilir. Bu yüzden teknolojik konularda araştırma yaparken güncel olanları bulmak için o yıla ait aramalar yapmak gerekir. Facebook silinen mesajları getirme 2018 yılında yani bu yıl, bir çok farklı uygulama ile yapılmakta. Biz size mobilden facebook mesajları geri getirme, bilgisayardan facebook iletileri geri getirme, Android ve iOS telefonlardan mesajları geri getirme gibi farklı konularda kullanabileceğiniz farklı bilgiler vereceğiz. Hangisi sizin için uygunsa onu facebook mesajlarınızı geri alma işlemi için kullanabilirsiniz.

Facebook silinen mesajlar nasıl geri alınır?

Öncelikle bu işlemi bilgisayar üzerinden yapmak gerekiyor. Bilgisayardan hesabınıza girin. Anasayfada ayarlar var, buna tıklayın. Sonrasında genel hesap ayarları sayfası karşınıza çıkıyor. Burada sayfanın içinde yazıların bittiği yerde facebook verilerinin kopyasını indir siye bir seçenek var. Ona tıklayın.

  • Bir sonraki ekran aşağıdaki bilgilerini indir ekranı oluyor, buradaki yeşil arşivimi başlat butonuna tıklayın.
  • Arşivimi başlata tıklayın. Bu sırada sizden facebook şifrenizi istetecek onu girdikten sonra dosyayı nereye kaydedeceğinizi soruyor. Siz dosya kaydetme yerini seçtikten sonra dosyayı indiriyor.
  • Bu dosya içerisinde daha önce paylaşmış olduğunuz videolar, fotoğraflar ve mesajlar dahil tüm bilgileri indirebilirsiniz. Geri getirmek istediğiniz facebook mesajları ise mesajlar klasöründeki html uzantılı bağlantıda yer alıyor.

Facebook silinen mesajları geri getirme mobil nasıl yapılır?

Facebookta silinen mesajları geri getirme telefondan yapmak istiyorsanız bunu uygulama üzerinden yapamazsınız. Mobil facebook uygulaması üzerinden mesajları geri getiremez veya okuyamazsınız. Artık facebook messenger uygulaması üzerinden bu mesajları okuyabildiğimiz için zaten facebook uygulaması sadece timeline’ı görmemize izin veriyor.

Facebook messenger silinen mesajları geri getirme işlemi için de aynı şekilde masaüstünden giriş yaparak ayarlar kısmından arşivinizi indirebilirsiniz. Facebook messenger iletilerini geri getirmek için mobilden yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Instagram gibi bir çok uygulama olduğu gibi hesap ayarları, hesap dondurma, aktif etme işlemleri yanında arşiv işlemleri için de hesaba tarayıcıdan girmek gerekiyor.

Facebook silinen mesajları geri getirme kodu diye bir şey yoktur. Var olduğunu iddia edenler de insanları kandırmaya çalışıyordur. Eğer Facebook’ta yazılımcı bir tanıdığınız yoksa kolay kolay bu platforma kod ile herhangi bir müdahalede bulunamazsınız. Yedeklenen her şeyi arşivde tutuyorlar zaten neden böyle kod gerektiren zahmetli işler ile uğraşmanız gereksin ki? Sildiğiniz facebook iletilerini geri almak için yukarıda saymış olduğumuz basamakları takip etmeniz yeterli. Öncesinde yedeklemesi yapılan her şey sizin arşivinizde duruyor olacaktır.

Umarız, yazımızı beğenmişsinizdir ve sizlere bir nebze de olsa yardımcı olabilmişizdir.

Sevgilerimizle,