Facebook Hesabı Nasıl Silinir (Resimli Anlatım) – 2020

Merhaba çok değerli Fenomenim Blog okurları, bugünkü yazımızda, sizlerden yine çok gelen isteklerden biri olan Instagram dışında bir yazımızı paylaşacağız. Facebook hesabı nasıl silinir? konulu yazımızda, Facebook hesabınızı nasıl silebileceğinizi 2017 güncelliğiyle resimli bir şekilde göstereceğiz. Bu yazıyı okuduktan sonra Facebook hesabını silemeyen kalmayacak garanti veriyoruz. Tabii ki her zaman olduğu gibi anlatıma geçmeden önce kısa bir genel kültür anlamında bir bilgi verelim.

Facebook Hesap Silme İşlemi Neden Yapılır? Gerekli Midir?

Pek çoğumuz bazı durumlara kızıp Facebook’u kapatmak veya tamamen silmek istiyoruz. Kimimiz kız arkadaşından ayrılıyor, Facebook hesabını siliyor, kimisi çok fazla vakit harcağını ve gereksiz olduğunu düşündüğü için Facebook hesabını siliyor. Buna benzer pek çok örnek gösterilebilir. Lakin konu şu ki, Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre Facebook hesaplarını silen kişilerin %81 oranında geri dönmek istediği. Şimdi şöyle bir soru gelebilir aklınıza, madem tekrar açacaksın niye siliyorsun. Silme işleminin genelde dönüşü olamayabiliyor yani hesap tamamen gidiyor sonra pişman olup yeni hesap açmak zorunda kalabiliyorsunuz. Eğer Facebook hesabınızı gerçekten bir daha açmamak/kullanmamak istiyorsanız silin. Fakat, ileriye dönük “belki açarım ya” diyorsanız hesabınızı dondurun, silmeyin. Şimdi anlatıma geçelim:

Facebook Hesabı Nasıl Silinir ?

Evet, üst kısımdaki yazıyı okuduk ve sileceğimize emin olduk. Yeter artık Facebook’u kapatmak istiyorum, sıktı, baydı ve kararım kesin diyoruz. O halde geri dönüşü olmamak üzere Facebook hesabımızı nasıl kapatırız, resimlerle anlattık. Aşama aşama Facebook hesabınızı nasıl silersiniz:

 

  • “Hesabımı Sil” butonuna basıyorsunuz ve hesabınız tamamen silinmiş oluyor.

Silinen Facebook Hesabımı Geri Alabilir Miyim?

Hesabınızı geri alabilmek için bir iki tane yöntem var. Kesin sonuç vermemekle beraber. Bu yöntemleri ilerleyen dönemlerde yazılarımızda paylaşacağız bu konuya da link ekleyeceğiz. Şuan için böyle bir yazımız bulunmuyor. Takipte kalın.

Umarız Facebook Hesap Silme işlemi anlatımı işinize yaramıştır. Sorularınız için yorum yazabilirsiniz. Eğer yazımızı beğendiyseniz aşağıdan 5 yıldız vermeyi unutmayın.

Sevgilerimizle,

Turk Takipci Almak icin Tiklayin