Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur

Facebook Nasıl Dondurulur? Facebook Dondurma Süresi Nedir?

Tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi facebookta da, hesabı dondurma ve silme seçenekleri mevcuttur. facebook hesabını kapatmak veya bir süreliğine dondurmak isteyenlere yardımcı olabilecek tüm bilgileri bir araya getirdik.

Facebook hesap dondurma nasıl yapılır?

Hesabınızı istediğiniz bir süre için dondurabilir, sonrasında dilediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Facebook hesabınızı dondurmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

 1. Ilk olarak facebook hesabınıza girin, anasayfada sağ üstteki aşağı doğru minik ok sembolüne tıklayın. Oka tıkladıktan sonra açılan sekmelerden ayarları seçin.
 2. Ayarlar sayfasına geldiğinizde sol sütunda ilk sırada genel seçeneği yer almaktadır. Ona tıklayın
 3. Açılan ekranda hesabı yönet seçeneğini seçin. Burada hesap varisi ayarlarını değiştir veya hesabını dondur yazmaktadır. Düzenle seçeneğine tıklayın.
 4. Bu ekranda bir çok şeyi yapabilirsiniz. Size bir şey olması durumunda hesabı sizin yerinize kapatabilecek ya da yönetebilecek hesap varisi düzenlemesini bu ekranda yapabilirsiniz. Veri arşiv iznini de bu sayfadan kaldırabilirsiniz. Sayfanın en altındaki seçenek ise hesabı dondur seçeneğidir. Bu seçeneğe tıklayın.
 5. Böylece siz yeniden açana kadar facebook hesabınız dondurulmuş olacaktır.

  Facebook hesabım dondurulunca ne olur?

  Facebook profilinizi sizden başka kimse göremez. İsminiz ile arama yapıldığında sizin profiliniz arama sonuçları içerisinde yer almaz.  Facebook hesabınızı dondurmanız demek facebook messenger uygulamasını da dondurmak demek değildir. Facabook hesabınızı dondurduktan sonra mesajlaşma uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Öncesinde arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar mesaj kutularında görünmeye devam eder. Profiliniz açılmasa bile bazı bilgiler arkadaşlarınız tarafından görülebilir. Arkadaş olduğunuz kişilerin arkadaş listelerinde hala sizin isminiz olabilir. Ama sadece arkadaşlarınız kendi listelerinde sizin isminizi görebilir, başka kimse göremez.

  Facebook messenger farklı bir mobil uygulama gibi çalışmaktadır. Bu sebeple de insanlar sizi Facebook Messenger’da aratabilir, bulabilir ve mesaj atabilir. Eğer Messenger’dan da ulaşılmak istemiyorsanız oradaki hesabınızı da dondurabilirsiniz.

  Facebook messenger hesabımı nasıl dondururum?

  Messenger hesabınızı dondurabilmeniz için facebook hesabınızı da dondurmanız gerekmektedir. Öncesinde facebookunuzu dondurduysanız sonrasında facebook mesajlaşma hesabınızı da dondurabilirsiniz.

  Adım Adım Facebook Messenger Hesabı Nasıl Dondurulur;

  Messengerı dondurmak için uygulamaya girin.

  Uygulamaya girdikten sonra sol üst köşede yer alan profil resminize tıklayın. Buna tıklayınca açılacak ekranda gizlilik ve koşulları tıklayın, bundan sonra da seçeneklerde bulunan Messenger’ı dondur seçeneğine tıklayın.

  Dondur dedikten sonra uygulama, bu işlemi sizin yaptığınızdan emin olmak için sizden şifre girmenizi isteyecektir.  Şifrenizi girdikten ve tamam dedikten sonra messenger hesabınız da dondurulmuş olur.

  Facebook hesabınızı da messenger hesabınızı da istediğiniz zaman geri açabilirsiniz. Yalnız bu hesapları geri açmak için telefon numaranıza ve e posta adresinize erişiminiz olması gerektiğini unutmayın. Hesabınızı yeniden açmaya karar verdiğinizde bunlardan birine ya da her ikisine doğrulama kodları gelecektir.

  Facebook hesabını tamamen silmek, messenger hesabını tamamen silmek farklı bir işlemdir. Biz bu yazımızda hesap dondurma işlem basamaklarını sizinle paylaştık.

  Umarız yazımız sizlere kolaylık sağlayacaktır,

  Sevgilerimizle,