Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? (Detaylı Anlatım) – 2021

Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? (Detaylı Anlatım) – 2021

Sıklıkla kullandığınız Facebook’tan reklam verebileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen ‘’Ne işime yarayacak ki?’’ demeyin. Bir ürün geliştiriyorsanız veya kendinizi ve işinizi tanıtmak istiyorsanız facebook reklam verme özelliği oldukça işinize yarayacaktır. Bu sayede çevreniz sizi veya işinizi daha yakından tanıyacak ve böylelikle kazancınızı artırma fırsatı yakalayacaksınız. Unutmayınız ki dünya üzerinde 1.3 milyardan fazla insan Facebook’u kullanıyor. Bu da en az 1.3 milyar potansiyel müşteri demektir. O halde detaylı bir şekilde “Facebook’a Nasıl Reklam Verilir?” sorusunun cevabını yavaş yavaş vermeye başlayalım. 

Facebook’a Nasıl Reklam Verilir?

 Facebook sahip olduğu bu özellik ile sizlere hiç yorulmadan ve ek masraflara ihtiyaç duymadan, sadece oturduğunuz yerden reklam verebilme fırsatı sunmaktadır. Sizin yapmanız gereken ise bu fırsatı akıllıca değerlendirip en kısa zamanda istediğiniz ilgi düzeyini yakalamanızdır. Şimdi gelin, facebook reklamı nasıl verilir sorusunun cevabını birlikte öğrenelim.

Birinci Adım – Reklam Türünü Belirlemek

İlk adımda yapmanız gereken şey Facebook’a giriş yaptıktan sonra ekranın hemen sağ üst köşesindeki ok işaretine tıklayıp, sonrasında açılan menü üzerindeki ‘’Reklam Oluştur’’ seçeneğine tıklamaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra reklam türlerini belirlemeniz için bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Reklam türlerinin anlamları ise şöyle:

 • Facebook’taki sayfanızda bulunan herhangi bir gönderi için reklam vermek istiyorsanız ‘’Sayfa Gönderisiyle Etkileşim’’ seçeneğini seçmelisiniz.
 • Sayfanızın beğeni oranını artırmak istiyorsanız ‘’Sayfa Beğenmeleri’’ seçeneğini seçmelisiniz.
 • Sahip olduğunuz internet sitesinin tıklanma sayısını artırmak istiyorsanız ‘’İnternet Sitesine Tıklamalar’’ seçeneğini seçmelisiniz.
 • Sahip olduğunuz internet sitenizde herhangi bir eylemin (satış, pazarlama, üyelik vb.) artmasını istiyorsanız ‘’İnternet Sitesi Dönüşümleri’’ seçeneğini belirlemelisiniz.
 • Uygulamalarınızın yüklenme miktarının artışını sağlamak istiyorsanız ‘’ Uygulama Yüklemeleri’’ seçeneğini belirlemelisiniz.
 • Uygulamalarınıza olan etkileşimi artırmak istiyorsanız ‘’ Uygulamayla Etkileşim’’ seçeneğini seçmelisiniz.
 • Yapmış olduğunuz etkinliğe katılımın artmasını istiyorsanız ‘’Etkinlik Yanıtları’’ seçeneğini belirlemelisiniz.
 • Facebook teklifleriniz için tanıtım yapmak istiyorsanız ‘’ Teklif Alımları’’ seçeneğini seçmelisiniz.
 • Yayınladığınız videonuzun görüntülenme sayısının artmasını istiyorsanız ‘’Video Görüntülemeleri’’ seçeneğini seçmelisiniz.

İkinci Adım – Hedef Kitlenizi Belirleyin

Reklamcılıkta en çok önem gösterilmesi gerek unsur, hedef kitlesinin doğru bir şekilde belirlenmesidir. Bu durum Facebook’tan reklam verme konusu için de geçerlidir. Hedef kitlenizi ne kadar iyi belirlerseniz reklamınızın performansı da o düzeyde artacaktır.

 • ‘’Konumlar’’ kısmında reklamınızın yayınlanacağı ülke, şehir, ilçe vs. lokasyonları belirlemeniz gerekiyor.
 • ‘’Yaş’’ kısmında reklamın görüntüleneceği hesapların belirlenen yaş aralığında görüntülenmesi sağlanmaktadır.
 • ‘’Cinsiyet’’ bölümünde reklamın hitap ettiği cinsiyete göre bir seçim yapmanız gerekiyor. Dilerseniz her iki cinsiyet için de görüntülenebilir.
 • ‘’İlgi alanları’’ sekmesinde ise daha ayrıntılı bir şekilde reklamınızın kategorisini belirlemeniz gerekiyor.
 • ‘’Davranışlar’’ reklamınızı görecek olan hesapların davranışlarına göre reklamınızın yayınlanıp yayınlanmamasını belirliyorsunuz.
 • ‘Bağlantılar’’ bölümünde ise reklamınızı daha önceden görmüş ve tıklamış olan hesaplar ya da reklamınızla hiç ilgilenmemiş olanların reklamınızı görmelerini sağlayabilirsiniz.

Üçüncü Adım – Reklamınızın Bütçesi ve Süresini Ayarlamalısınız 

Bu adımda reklamınızın geçerli olacağı ülkeyi belirledikten sonra zaman dilimini seçip reklamınız için seçeceğiniz bütçe durumunu ayarlamazın gerekiyor. Burada en çok dikkat edilmesi gereken husus, Türkiye için zaman dilimini ayarlarken kış saati için GMT+2, yaz saati için GMT+3 seçeneklerini belirlemeniz gerekiyor.

Dördüncü Adım – Teklif Verme ve Ücretlendirme Ayarları

Teklif verme kısmında, reklamınızın kriterlerini göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız gerekiyor. Ücretlendirme kısmında ise teklif verme bölümünde hangi kriteri seçtiyseniz ona göre ücretlendirme belirlemeniz gerekmektedir.

Beşinci Adım – Görsel Seçimi Yapmak

Reklamınızın daha çok ilgi çekmesi ve daha çok tıklanmasını sağlamak adına reklamını yapmak istediğiniz konu ile en alakalı görselleri seçmelisiniz. Bu seçimi yaparken de seçmiş olduğunuz görsellerin kaliteli ve yüksek piksellerde olmasını gerektiğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Altıncı Adım – Metin ve Bağlantı Seçimlerinin Belirlenmesi

Reklamınızın yönlendirmesi yapılırken hangi koşullar altında gerçekleştirilmesi gerek tiğini bu bölümde belirliyorsunuz. Ayrıca reklamınız görüntülendiği anda reklama uygun bir başlık hazırlayıp sunumunuzu tamamlama işlemini de bu bölümde yapmanız gerekiyor.

Yedinci Adım – Sipariş Verme

Bütün adımları tamamladıktan sonra ise son olarak ‘’siparişi gözden geçir’’ sekmesine tıklayarak son kontrollerinizi yapmanız gerekiyor. Eğer her şey istediğiniz gibiyse, ‘’siparişi ver’’ butonuna tıklayıp ödeme işlemine geçiyorsunuz. Ödeme işleminden sonra da reklamınız görüntülenmeye hazır hale geliyor. Görmüş olduğunuz gibi facebook reklam verme işlemi oldukça basit ve kazançlı bir sistemdir. Sizler de bu hizmetten faydalanıp kazancınızı pozitif ivmeye geçirebilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir (Resimli Anlatım) – 2020

3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
 • Ömür Boyu Garantili
 • Kullanıcı Adı Giriniz
 • Kimseyi Takip Etmezsiniz
 • Güvenlidir
 • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al