Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur? – 2021(Detaylı Anlatım)

Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur? – 2021(Detaylı Anlatım)

Merhabalar, çok değerli Fenomenim Blog okurları. Bugünkü yazımızda Facebook’a nasıl kolayca kayıt olabileceğiniz ele alacağız.

Sosyal Medya Etkisi

İnsanoğlu varolduğu ilk günden itibaren iletişimi en temel ihtiyaçlarından birisi olarak görmüştür. Bu ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak amacıyla sürekli çalışmış ve yeni iletişim araçları ortaya çıkarmak için gayret etmiştir. Bu gayretler sonucunda ilk günden bugüne kadar iletişim şekilleri ve araçları sürekli olarak gelişme göstermiştir. İçerisinde bulunduğumuz modern çağda da iletişim teknolojileri gelişimini devam ettirmektedir.

Her geçen gün yeni bir iletişim şekli ortaya çıkmaktadır. İletişim araçları artık kişiler arasında olmaktan çıkıp toplumlara hitab eden bir hal almıştır. Toplumları kapsayan bu iletişim araçlarına kitle iletişim araçları denilir.Bunlar içerisinde günümüzde en çok kullanılan kitle iletişim aracı da sosyal medyadır. Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.Sosyal medya denildiği zaman aklımıza gelen en önemli platformların başında Facebook gelir.

Kısaca Facebook’un Özeti

Facebook 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından henüz bir üniversite öğrencisiyken kuruldu. Genç girişimci Mark zaman içerisinde platformunu geliştirmeyi başardı. Bugün dünya üzerinde 1.5 milyar insan Facebook’u kullanıyor. Yani bu dünyada yaşamaya devam eden her beş kişiden birisi Facebook’u kullanıyor demek. Biz de bu kadar yoğun kullanılan bir sosyal medya platformu için kılavuz olacak nitelikte bir yazı yazmak istedik. Bu yazımızda Facebook’a nasıl kayıt olunur maddeler halinde anlatmaya çalışacağız.

 

Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur?

1- Kayıt olabilmek için ilk başta internet tarayıcınız üzerinden www.facebook.com adresine gitmeniz gerekmektedir.

2- Önünüze gelen ağırlıklı olarak mavi-beyaz sayfanın sağ tarafında büyük puntolarla yazılmış olan ‘’Hesap Aç’’ başlığı altındaki formda sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

3- Facebook’a kayıt olabilmek için e-posta adresi ya da cep telefonu numaranızı kullanmanız gerekmektedir.Eğer cep telefon numaranızı kullanmak istemiyorsanız www.hotmail.com ya da www.gmail.com üzerinden bir e-posta adresi almanız gerekmektedir. Ancak e-posta ile kayıt olmanız halinde kayıt sonrası yine telefon numaranız ile Facebook hesabınızı onaylamanız gerekmektedir. Birçok vatandaşımız telefon numaralarını paylaşmaktan çekinmekte.Ancak Facebook tamamen güvenli bir platformdur ve numaranızı 3.kişiler ile paylaşmaz ayrıca sizi sürekli rahatsız edecek şekilde mesajlar da atılmaz.

4- Bilgilerinizi doğru olarak tamamen doldurduktan sonra formun en altında bulunan ve yeşil renkli olan ‘’Hesap Aç’’ butonuna bir kere tıklayınız.Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Facebook’a kaydolmuş olacaksınız.Ve artık siz de Facebook’un 1.5 milyar kişiden oluşan ailesinin bir ferdisiniz.Daha sonra e-posta adresinizden ya da telefon rehberinizden arkadaşlarınızı ekleyebilir ya da sayfanın üstünde bulunan arama kısmından arkadaşlarınızı direkt olarak isimleri ile arayıp Facebook arkadaş listenize ekleyebilirsiniz.

5- Hesabınızın ve bilgilerinizin güvenliği için Facebook telefon numaranız ile ya da e-posta adresiniz ile doğrulama yapmanızı isteyebilir.Bu durumda  cep telefonunuza gelen kodu Facebook hesabınızda belirtilen yere yazarak ya da e-posta adresinize gelen doğrulama linkine tıklayarak hesabınızı koruma altına almış olursunuz.

Facebook’a Kayıt Olduktan Sonra?

Facebook’a kaydınızı tamamladıktan sonra, etkileşim sayılarınızı arttırmak isteyebilirsiniz. Bu bağlamda, profilinizde paylaştığınız fotoğrafların daha fazla beğeni sayısına sahip olmasını isteyebilirsiniz. Veya kuracağınız yeni Facebook sayfasının daha fazla beğenmeye sahip olmasını da isteyebilirsiniz. Bu isteklerinizi, Fenomenim ekibi olarak profesyonel bir şekilde karşılıyoruz. Sayfa beğeni paketlerimize buradan, paylaşımlarınıza bireysel beğeni paketlerimize de buradan göz atabilirsiniz.

Umarız bu yazımız sizin için yararlı olacaktır. Herhangi bir sorunda bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyiniz.

Sevgilerimizle,

3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
  • Ömür Boyu Garantili
  • Kullanıcı Adı Giriniz
  • Kimseyi Takip Etmezsiniz
  • Güvenlidir
  • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al