En Popüler Sosyal Medya Araçları (Güncel Liste) – 2021

Sosyal Medya Paylaşımı İçin Etkili Olan 3 Araç!

Sosyal medya uygulamaları, günlük hayatımızın önemli bir kısmını kaplamaya başladı. Farklı uygulamaların gelmesi ile birlikte, akıllı telefonların menü ekranında uygulamaları yerleştirecek boşluk bulmakta bile zorlanan insanlar olabilir. Tüm bu uygulamaların takibini yapmak da gün geçtikçe zorlaşıyor. Sosyal medya araçları sayesinde, sosyal medya hesaplarının daha pratik bir şekilde kontrol edilmesi mümkündür. Senkronize edilen hesaplar, tek bir uygulama üzerinden kullanılabilmektedir. İşinize yarayabilecek bu araçları hemen telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

  1. HootSuite

Sosyal medya araçları arasında en çok bilinen programlardan biri olan HootSuite, ülkemizde yeni popülerleşmeye başladı. Amerika ve Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Telefonunuzda yer alan tüm sosyal medya hesaplarını bu uygulama ile senkronize ederek kullanabilirsiniz. Daha genel bir anlatımla, eş zamanlı olarak, tüm sosyal medya profillerinize ulaşabilirsiniz. Aynı paylaşımı farklı sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız, tek tek tüm profillere giriş yapmak zorunda değilsiniz. HootSuite üzerinden paylaşımlarınızı düzenledikten sonra, hangi hesapları eklemek istediğinizi seçiyorsunuz. Paylaşımı gönderdikten sonra ise, otomatik olarak hesaplarınızdan paylaşılmış oluyor. HootSuite’ın bir diğer önemli özelliği ise paylaşımların zamanlanabilmesidir. Yarın atmak istediğiniz bir paylaşımı bugünden HootSuite’a yükleyerek zamanlayabilirsiniz. Belirttiğiniz zaman geldiğinde ise, paylaşım otomatik olarak hesaplarda yayınlanmaktadır.

  1. Buffer

Buffer da, sosyal medya araçları arasında bilinen isimlerden bir tanesidir. Facebook, LinkedIn ve Twitter hesaplarını senkronize edebilirsiniz. Paylaşımları zamanlama özelliği, Buffer üzerinde de bulunuyor. İlgi çekici bir ara yüze sahiptir. Kurumsal ve profesyonel hesapların kontrolünde etkili bir araç olabilir. Uygulama ile ilgili olumsuz olarak değerlendirilebilecek tek nokta, Türkçe dil desteği olmamasıdır. İngilizce bilmeyen kişiler, uygulamayı kullanırken zorluk yaşayabilirler. Buffer’ın bir avantajı da, paylaşımlar hakkında geri dönüşler de yapmasıdır. Paylaşımların kaç kere tıklandığı ve kaç beğeni aldığı gibi bilgilere de uygulama üzerinden erişilebilir. Sosyal paylaşım programı olarak bu tarz raporlamalar da yapabilmesi, kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

  1. Seesmic

Sosyal medya hesaplarımı hem telefonum hem de bilgisayarım üzerinden kontrol etmek istiyorum diyenler, Seesmic kullanabilirler. Web tabanlı ve mobil uygulama olarak farklı platformlarda hizmet vermektedir. Twitter, LinkedIn, Facebook gibi çok sık kullanılan sosyal medya hesaplarını yönetmek için tercih edilebilecek bir araçtır. Tasarım ve ara yüz konusunda bazı eksiklikleri bulunmaktadır. Karmaşık bir tasarıma sahip olması, kullanımı zorlaştırabilir. Seesmic, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanılmak üzere masaüstü uygulamasına da sahiptir. Kişisel kullanımlar için tercih edilebileceği gibi, sosyal medya ajansları tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Karışık bir ara yüze sahip olsa da, fonksiyonellik konusunda tatmin edici bir performans sergilemektedir. Klout, Zendesk ve Salesforce Chatter gibi yüz adete yakın yazılımlarla entegre olarak çalışan bir uygulamadır. Sosyal medya hesaplarını kullanırken çok fazla zaman harcamak istemeyenler, Seesmic kullanarak zamandan tasarruf edebilirler.

Umarız bu yazımız işinize yaramıştır ve yukarıdaki araçlar da işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Bir diğer yazımızda görüşmek üzere.

Saygılarımızla,

Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? (Detaylı Anlatım) – 2021