E-ticaret Sektöründe Sosyal Medyanın Yeri

E-ticaret Sektöründe Sosyal Medyanın Yeri

     Çağımız içinde teknolojinin yüksek hızla ilerlemesiyle beraber ticaret sektörünün de sanal yöntemlerle ilerleyişini sürdürdüğünü görebilmekteyiz. Bununla birlikte satıcının pazarda tutunabilmesi için buna ayak uydurması gerekmektedir. Böylelikle sanal alemde ticaretin yaygınlaşmasıyla e-ticaret diye bir sektör türemiştir.

Sektörün Kapsam Alanı

E-ticaret sektörü kozmetikten giyime, otomotivden emlağa nerdeyse heryerde boy göstermektedir. Aslında bu isim anıldığı zaman akla borsa,döviz gibi ticaret biçimleri gelmektedir. Çünkü en büyük sirükilasyon bunlardan olmaktadır. Bunun sebebi de borsa ve dövizde yaşanan dalgalanmalardır. Bu sayede birçok insan al-sat yaparak kazanç sağlamaktadır. 

Sosyal Medyanın Rolü Nedir?

      Günümüzde sosyal medya yaygın bir kullanım ağına sahiptir. Bundan dolayı da sosyal medya e-ticaret sektöründe reklam yapılabilecek bir alan olarak görülmektedir. Bakıldığında sosyal medya bu görevi oldukça iyi bir şekilde yerine getirebilmektedir. Yapılan reklamlar pazarın genişlemesinde önemli rol oynamaktadır.Bu her türlü pazar için geçerlidir.

      Günümüz için konuşmak gerekir ise firmalar reklamlarını çekiliş yoluyla yapmaktadırlar. Bunu tek bir şartla gerçekleştirmektedirler. Sosyal medya hesaplarını takip etmek… tabi firmalar bununla da yetinmiyor. Sosyal medya’da ciddi rakamlarda takipçiye sahip fenomenler üzerinden çekilişleri yapıyorlar. Bu da onlara daha fazla insana hitap edebilme imkanı sağlıyor. Bakıldığında sosyal medyayı doğru bir şekilde e-ticaret dahilinde kullanımı çok faydalı olabilmektedir. Önemli olan reklamı doğru ve zamanlama hatası yapmadan, olabildiğince kalabalık bir kitleye ulaşmaya çalışarak yapmaktır.