Az Sermayeli 10 İş Tavsiyesi

Bir işletme kuracağınız anda aklınıza yüksek sermayeli iş ortaklı fiziksel bir mağaza gelmesi normaldir. Çünkü bu düşünce uzun zamandır geleneksel iş sermayesinde akıllarda böyle kalmıştır. Ancak yüksek karlı veya en azından normal bir iş yerinde çalıştığınız yerde alacağınız ücretten daha fazla para kazanabilirsiniz. Üstelik bunun için yüksek sermayeye gerek yok. 

İşte Az sermayeli 10 İş Tavsiyeleri:

  • Fotoğrafçılık: Son zamanlarda aileler çocuklarının ilk doğum günlerini, mutlu aile tablolarında profesyonel bir görüntü ile çekim yaptırmayı oldukça benimsemiş durumda. Yaşadığınız yerde bu işin potansiyelini değerlendirerek planlar yapabilirsiniz. 
  • Seyyar Pilavcılık: Gerek gündüz gerek ise gece seyyar pilavcıların önünde daima birilerini görebilirsiniz. Dışarda, ufak taburelerde sıcak tereyağlı nohutlu, tavuklu pilavı hangimiz sevmeyiz ki? İster geceleri yarı zamanlı ister tüm zamanlı yapılacak yüksek bir sermaye gerektirmeden yapılabilecek bir iştir.
  • Pazarcılık: Düşünsenize halden aldığınız bir sebze, meyveyi tek başınıza sattığınızı üzerine işçi ve çalışan maliyeti olmadan vereceğiniz tek ücretin belediyeye yer parası olması bu işi cezbedici kılıyor.
  • Çiğköfte: Etsiz çiğköfte gerek maliyeti gerek bayiliği ile müşterisi yüksek sermayesi düşük karlı bir iştir.
  • Çay evi: Sürekli gelen, giden müşteri sirkülasyonu, düşük maliyeti, az giderli bir çay evi düşük maliyetli cezbedici bir iş fikridir.
  • Evden Eve Taşımacılık Yapmak: Belki de fiyatları arasında bu denli uçurum olan bir başka sektör daha yoktur. İkinci el bir kamyonet ile ucuz taşıma fırsatı sunmak sizi kısa sürede tatmin edebilir.
  • Organizasyon Şirketi: Gerekli organizasyonları yapıp, pazardaki mevcut açıkları keşfederek doğru hamleler ile bu sektörün aranılan ismi olabilirsiniz. Şimdilik ufak bir ofis ve çalıştırmak için gerekli belgeleri temin etmeniz yeterli olacaktır. 
  • Oto Yıkama Dükkanı Açmak: Ülkemizde olduğu kadar araba yıkamanın bol olduğu başka bir ülke var mıdır bilinmez fakat arabalarımızı sevdiğimiz, kadın veya erkek fark etmeksizin sürekli yıkattığımız bir gerçektir.
  • Halı Yıkamacı: Bu iş için bulacağınız ikinci el sağlam malzemeler sizi hem karlı bir iş sahibi yapabilir hem de kendi işinizin patronu olabilirsiniz.
  • Telefon Aksesuar: Uygun toptancıların yerini biliyorsanız, sağlam anlaşmalar yaparak bu işte kısa sürede yükselebilirsiniz. Unutmayın ki son 10 yılda en fazla alışverişin yapıldığı sektör Telefon Aksesuar sektörü olmuştur.